Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"W sezonie ciężko było o miejsce w hotelu". Rekordowe zainteresowanie Elblągiem

22.10.2017, 12:00:51 Rozmiar tekstu: A A A
"W sezonie ciężko było o miejsce w hotelu". Rekordowe zainteresowanie Elblągiem

W tym roku w Elblągu padł turystyczny rekord. Miasto odwiedziło blisko 45 tysięcy turystów, o 8400 osób więcej niż przed rokiem. - Te liczby dotyczą tylko punktu Informacji Turystycznej. W tej chwili zbieramy jeszcze dane z hoteli. Mamy jednak informacje, że w przez cały sezon trudno był problem ze znalezienie wolnego miejsca w hotelu, tak były obłożone- mówi Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury UM w Elblągu.

W tym roku prowadzenie punktu Informacji Turystycznej po raz pierwszy powierzono organizacji pozarządowej. Konkurs na to zadanie wygrał PTTK Ziemi Elbląskiej. Dzisiaj już możemy mówić o tym, że to był strzał w dziesiątkę.

Bardzo duży ukłon należy się pracownikom PTTK za to, że ten punkt tak wygląda i będzie jeszcze wyglądał przez następne lata. My wspieramy go, jeśli chodzi o promocję turystyczną wielu działań i staramy się ściągać do Elbląga turystów. Efekty jak widać są, a te liczby dotyczą tylko punktu informacji turystycznej. W tej chwili zbieramy dane z hoteli za okres turystyczny, ale tak możemy już mówić o rekordzie

- mówi Adam Jocz, dyrektor

Sukces potwierdzają liczby. Tylko w ciągu ośmiu miesięcy, od 1 lutego do 6 października, tego roku punkt, a właściwie dwa punkty, bo sezonowo informacja oprócz Ratusza Staromiejskiego działała również w Bramie Targowej, odwiedziło 44 900. To wzrost, w porównaniu z poprzednim rokiem, o 8400 osób. Najwięcej turystów zanotowano w lipcu (10 735) i sierpniu (10540).

PTTK Ziemi Elbląskiej IT będzie prowadził jeszcze przez dwa lata. Z informacją dotyczącą tegorocznej działalności towarzystwa w tym zakresie zapoznali się radni podczas dzisiejszej komisji polityki regionalnej i promocji miasta. Rekorodowe zainteresowanie Elblągiem cieszy, ale skłania również do zastanowienia jak jeszcze bardziej zachęcić turystów do odwiedzania miasta i pozostawiania tutaj swoich pieniędzy.

Proszę mieć na uwadze, że czasami warto wspierać duże wydarzenia, bo one w jakiś sposób pracują na to, że te pieniądze wracają do Elbląga. Elbląg nie może być po części pustynią, na której nic się nie będzie działo. Coraz częściej, rozmawiając z kolegami z innych instytucji, mamy duże wątpliwości, czy środki finansowe, które starczy środków, które są potrzebne na organizację wydarzeń [np. w tym roku ze względu na problemy finansowe Centrum Spotkań Europejskich Światowid zrezygnowało z organizacji Elbląskich Nocy - przyp. red.]. Mówię nie tylko o instytucjach wojewódzkich, ale również miejskich. Jeśli już mówimy, że jesteśmy mocni w turystyce, warto pomyśleć i o tym

- podkreślał Antoni Czyżyk, przewodniczący komisji.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ wist
  Niedziela, 22.10

  Promocja, promocją a co z turystyką p. dyrektorze od promocji i kultury? Bo jakoś cieniuśko raczej z nią jest.

 2. 2
  +20
  ~ Nadal brak
  Niedziela, 22.10

  W informacji turystycznej nadal jest brak folderów i map w języku polskim o Elblągu. Nadal nie buduje się osady truso, repliki. Trasa nadzalewowa brztemontu. A wy tu wychwalacie się. Czym. Światowid miał by już remont i co.

 3. 3
  +22
  ~ buu
  Niedziela, 22.10

  zróbcie coś z tą psią budą po żegludze gdańskiej to i turystów będzie więcej . przez to dziadostwo to nawet nie mają gdzie zawijać statki z turystami .

 4. 4
  +7
  ~ Kolo
  Niedziela, 22.10

  Kilka razy się zastanawiałem, dlaczego w Elblągu nie ma HOSTELU z prawdziwego zdarzenia. A przydałby się, skoro u nas tak dobrze z turystami (he he he). Około 40 miejsc noclegowych, pewnie ze 40 - 50 zł za dobę za miejsce do spania i klientów pewnie by znaleźli. W Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu takich hosteli są dziesiątki i setki. U nas nawet jednego symbolicznego brak. Jest podobno (he he he) coś w DaVinci, ale to jakiś hostel - widmo, bo nawet w necie brak o tym informacji. Dworcowego nie liczę, wiadomo dlaczego.

 5. 5
  +10
  ~ andzia
  Niedziela, 22.10

  @Kolo- no to masz już pomysł na biznes. Powodzenia!

 6. 6
  +2
  ~ pikplik
  Poniedziałek, 23.10

  Bo Elbląg to piękne miasto jest !!!

 7. 7
  +3
  ~ wist
  Poniedziałek, 23.10

  Hosteli to w Elblągu dostatek - MOSiR i PTTK takowymi dysponuje, niesłusznie /niezgodnie z Ustawą/ nazywanymi Hotelami. Ale p. Wróblewski o tym nie wie najwyraźniej?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4484899044037