Poniedziałek, 26.02.2018, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Partia Razem ostro o Biegu Żołnierzy Wyklętych w Elblągu: To promocja wątpliwych moralnie bohaterów

17.02.2017, 12:40:07 Rozmiar tekstu: A A A
Partia Razem ostro o Biegu Żołnierzy Wyklętych w Elblągu: To promocja wątpliwych moralnie bohaterów

Razem apeluje do władz Elbląga o wycofanie poparcia dla organizacji Biegu Żołnierzy Wyklętych. - Kolejny raz miasto angażuje siły i środki w promocję wątpliwych moralnie bohaterów z czasów II wojny światowej. Tacy „bohaterowie” jak Łupaszko czy Rajmund Rajs „Bury” dokonywali makabrycznych zbrodni - przekonują działacze warmińsko-mazurskiego okręgu partii.  Czy wiedzą, że elbląskie wydarzenie ma upamiętnić między innymi: generała Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego i sierżanta Józefa Franczaka?

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Kilka dni wcześniej, 26 lutego, w ponad dwustu miejscach w całej Polsce zorganizowany zostanie "Bieg pamięci żołnierzy wyklętych. Tropem wilczym". Wydarzenie odbędzie się również w Elblągu. Impreza jednocześnie będzie upamiętniała generała broni Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego (Honorowego Obywatela Elbląga).

Udział Elbląga w ogólnopolskim wydarzeniu nie podoba się jednak warmińsko-mazurskiemu okręgowi partii Razem, która zaapelowała do samorządowców z Elbląga o niewspieranie tego wydarzenia.

Kolejny raz miasto angażuje siły i środki w promocję wątpliwych moralnie bohaterów z czasów II wojny światowej. Żołnierze podziemia niepodległościowego całkiem słusznie nazywani byli „przeklętymi”. Tacy „bohaterowie” jak Łupaszko czy Rajmund Rajs „Bury” dokonywali makabrycznych zbrodni na mieszkańcach np. Białostocczyzny. Ich ofiary ginęły głównie dlatego, że były innej narodowości niż Polska. W miejscowości Puchały Stare tzw. "wyklęci" w 1946 roku rozstrzelali 30 białoruskich furmanów, we wsi Zaleszany żywcem spalili 16 cywilów. Uważamy, że promowanie przez urzędy publiczne tych wydarzeń nie powinno mieć miejsca. Zwracamy się do radnych miasta i Witold Wróblewski - Prezydent Miasta Elbląg o wycofanie swojego poparcia dla tej inicjatywy

– komentuje warmińsko-mazurskie Razem udział w organizacji biegu jednostek samorządowych.

Razem ograniczyło się jedynie do apelu na Facebooku. Do elbląskich samorządowców nie trafiło oficjalne pismo. Mimo wszystko o komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Marka Pruszaka, przewodniczącego rady miejskiej w Elblągu.

Demokracja polega na tym, że każdy ma prawo protestować, manifestować, nie zgadzać się, a jednocześnie każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy, chociażby przez Bieg Niepodległości, czy Bieg Żołnierzy Wyklętych. Moim zdaniem ten bieg jest apolityczny, służy upamiętnieniu ludzi niezłomnych, którzy walczyli o wolność Polski, często prosząc za to straszliwą ofiarę. Wśród nich jest też gen. Bolesław Nieczuja-Ostrowski, którego rok obchodzimy. Też był żołnierzem niezłomnym i siedem lat przesiedział w celi śmierci, a UB prześladowało go jeszcze wiele lat później. Trzeba takich ludzi upamiętnić. Przypominać młodym i starszym, że tacy ludzie byli, że jeszcze są, dlatego ten bieg nie służy polityce, tylko prawdzie

– przekonuje Marek Pruszak (PiS).

Problem najwyraźniej w tym, że zbrojne podziemie antystalinowskie i antykomunistycznego tworzyło wiele różnych organizacji i grup. Liczbę żołnierzy wyklętych szacuje się na 120-180 tysięcy. Zachowanie niektórych z nich może budzić dzisiaj wątpliwości. Nie przekreśla to czynów pozostałych.

Miasto w komunikacie dotyczącym Biegu wspomina o generale Bolesławie Nieczuja-Ostrowskim oraz sierżancie Józefie Franczaku, pseudonim Lalek, ostatnim żołnierzu podziemia niepodległościowego. Franczak od 1949 roku samotnie ukrywał się przed funkcjonariuszami Urzędu Bezpieczeństwa. Zginął w zasadzce w 1963 roku - stąd 1963 metry, czyli długość trasy, którą pokonają uczestnicy wydarzenia.

Razem zachęca do tego, aby nie stawiać w jednym szeregu bohaterów i zbrodniarzy. Zdaniem partii środowiska radykalnej prawicy wykorzystują Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych do gloryfikacji otwartych faszystów oraz zbrodniarzy, którzy splamili honor żołnierski terroryzowaniem ludności cywilnej i atakami wymierzonymi w mniejszości narodowe. Z ich rąk zginęły tysiące cywilów, w tym liczne kobiety i dzieci. 1 marca porponują upamiętnić żołnierzy Brygady im. Jarosława Dąbrowskiego.

Tego dnia będziemy wspominali Dąbrowszczaków, którzy w latach 1936-1939 wyruszyli walczyć do Hiszpanii przeciwko faszyzmowi i nazizmowi. Dzisiaj w wielu miastach jest problem. Dąbrowszczacy, nie wiedzieć czemu, znaleźli się wśród tych, których imię ma zniknąć z nazw ulic, w ramach ustawy dekomunizacyjnej. Tymczasem chociażby ze względu na zakończenie działalności w 1939, nie powinna ich dotyczyć ustawa, która się odnosi do okresu od 1944 roku. Chcemy o nich przypomnieć

– mówi Robert Koliński, przedstawiciel partii Razem w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 15

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (49)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Razem do piachu
  Piątek, 17.02

  Zajmijcie sie swoimi idolami jak Stalin ,Dzierzyński i inni. Żołnierzy wykletych zostawcie w spokoju.Mało zabiliscie czerwona zarazo patriotów polskich.

 2. 2
  +16
  ~ Muczaczos
  Piątek, 17.02

  A konkretnie to kto jest w tej partii i ilu ma członków?!

 3. 3
  +29
  ~ luk
  Piątek, 17.02

  Gdyby to był bieg Nieczuji-Ostrowskiego to proszę bardzo. Dla mnie żołnierze wyklęci to Łupaszka, którego odziały mordowały kobiety i dzieci, również kobiety w ciąży. A teraz bojownicy życia poczętego organizują biegi ku jego czci. Przecież to jakaś paranoja i hipokryzja tudzież nieznajomość historii (dodam, że IPN pisał o Łupaszce). .

 4. 4
  --18
  ~ Tutejszy
  Piątek, 17.02

  Lewactwo ma swoich bohaterów Arona Szechtera, Roberta Biedronia, Kazimierę Szczukę itd. To są autorytety moralne na miarę naszych czasów. natomiast żołnierze podziemia niepodległościowego zgodnie z filozofia myślową tego środowiska to "pospolici bandyci" Dobrze że w Polsce żyją rozumni ludzie i tego typu "podmioty" jak Razem nigdy nie będą miały racji bytu w przestrzeni publicznej w PL.

 5. 5
  +26
  ~ kazik
  Piątek, 17.02

  Zgadzam się z luk , widać komuś zależy by dzielić polaków , teraz będą zapewne pisać nową historię i dowiemy się z niej ,że to żołnierze wyklęci doprowadzili do wyzwolenia Polski , będą pomniki ,skwery ulice ,parady, asysty , odznaczenia ,renty, emerytury .... itd za to że mordowali swoich [ polaków którzy nie chcieli z nimi współpracować - dawać jedzenia ,schronienia lub tak po prostu bo im się gęba nie podobała....] , .... ale no cóż zapominamy o tych którzy faktycznie mieszkali w okolicach Elbląga i byli związani z AK .... ,mieszkali w ŁĘCZU , PĘKLEWIE ,SUCHACZU, POGRODZIU i innych miejscowościach - MIESZKALI bo już nie ma ich wśród nas , a także o żołnierzach LWP , CO PRZESZLI SZLAK WOJENNY , aż DO BERLINA , jak i wcześniej brali udział w WOJNIE OBRONNEJ 1939 roku...

 6. 6
  --15
  ~ bugi
  Piątek, 17.02

  sługusy moskw czy te argumenty nie docierają do sowieckich sługusów, akt terroru był aktem przeciwko narodowi polskiemu w interesie związku sowieckiego, więc armia niezłomna to bandyci ?????????????????????????? Mózgiem aparatu represji była Komisja Bezpieczeństwa KC PZPR. Powołał ją Sekretariat Komitetu Centralnego PZPR 24 lutego 1949 roku. Pracowała w składzie: Bolesław Bierut, Jakub Berman, Stanisław Radkiewicz, Roman Romkowski, Konrad Świetlik, Mieczysław Mietkowski (urzędujący sekretarz Podstawowej Organizacji Partyjnej PZPR w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego). W latach 1944–1956 aresztowano ok. 300 tys. ludzi, których skazano na długoletnie wyroki więzienia. Orzeczono 6.000 kar śmierci[iv], większość wyroków została wykonana. Działania te odbywały się w "majestacie prawa

 7. 7
  +9
  ~ kazik
  Piątek, 17.02

  w Pęklewie też mieszkał Franczak i był w AK , to rodzina z Józefem Franczakiem ..... bardzo bliska ...

 8. 8
  +17
  ~ Kolo
  Piątek, 17.02

  Pomyślmy o zorganizowaniu jakiegoś biegu ku czci Wałęsy i Bartoszewskiego. Przynajmniej będziemy wiedzieli, że zabraknie PISowców, Kukizowców i narodowców. Jak to mówią: "prawda jest jak d##a, każdy ma swoją".

 9. 9
  --19
  ~ JP
  Piątek, 17.02

  Lewacy niech zrobią sobie bieg,Michnika /Szechtera/ ,Wałęsy /Bolka/,Bartoszewskiego/Profesora/, HGW /Bufetowa/ a od żołnierzy wyklętych się Odpi....la .Wara Wam potomkowie czerwonych morderców od Żołnierzy Wyklętych naszych oswobodziciela.

 10. 10
  --18
  ~ Kotliniaktokomuch
  Piątek, 17.02

  Co innego gdyby byl to bieg im J.W.Stalina...wowczas kotlinski az by pial z zachwytu nad tym bohaterem

 11. 11
  --20
  ~ Polak.
  Piątek, 17.02

  i oczywiście lewy info.el. nie omieszkał zrobić całego artykułu na podstawie wynaturzeń jakiejś lewackiej partyjki na szajsbooku - wolność wolnością ale jak spotkam kotlińskiego to mu pokażę honor żołnierzy niezłomnych za te bezczelne oszczerstwa o mordowanie tysięcy cywilów ( nie wspomina, że ci "cywile" mieli za pazuchą legitymacje ub) - i najlepsze, że ten partacz chce jeszcze upamiętniać tych komuchów (którym Piłsudski powiedział jasno, że jak wyjadą do Hiszpanii na tą wojnę, to powrotu nie ma), którzy mordowali chrześcijan w Hiszpanii

 12. 12
  +21
  ~ precz z PiS
  Piątek, 17.02

  Faszysci nadhodza i maja oczy wilka :(

 13. 13
  --17
  ~ biegamy
  Piątek, 17.02

  super reklama biegu, kiedy ten bieg i gdzie zapisy? ...a komuchy precz do Moskwy biega za lenina

 14. 14
  --18
  ~ Gabon
  Piątek, 17.02

  Skończcie promować lewactwo na tym portalu, tym bardziej w wydaniu kanapowym.

 15. 15
  +26
  ~ kazik
  Piątek, 17.02

  co ciekawe to ten bieg organizuje warszawka , która nie zna realiów naszego miasta i realizuje plan jedynej i słusznej partii która centralizuje państwo tak jak to było za PRL ...... , by warszawka ustalała co gdzie ,komu i ile , wraz z maho...m z Torunia ..... , jeszcze dojdzie do tego że ci co walczyli z hitlerowcami , jako I Armia WP , będą piętnowani i pozbawiani stopni bo byli ..... a walczyli i ginęli idąc przez Polskę ,aż do Berlina , a jeszcze osądzać będą ci co wykształcili się za tzw komuny [prezes i ekipa ], oraz są powiązani niejasno z ludzmi związanymi z UB , SB

 16. 16
  +29
  ~ Nowoczesny
  Piątek, 17.02

  Mam mieszane uczucia, bo wśród "wyklętych" byli i bohaterowie i mordercy!:( Więc niech będzie "chwałą bohaterom, a hańba mordercom"!

 17. 17
  --18
  ~ Johnny Kashana
  Piątek, 17.02

  Nic nie nacząca kanaPIwa partyjka,rzybudówka chlewika. Zamknąć pyski i do roboty! Letnie śmierdzące!

 18. 18
  +10
  ~ aurus
  Piątek, 17.02

  a co wśród organizatorów robi niejaki dudek ?

 19. 19
  +12
  ~ raz
  Piątek, 17.02

  @ polak - Piłsudski w 1936 r już nie żył, a prawicowa hołota za jego rządów zwiedzała Berezę

 20. 20
  0
  ~ patryjota
  Piątek, 17.02

  Jak bendzie apel smoleńsko-oswięcimski to ok!!!

 21. 21
  +8
  ~ janos
  Piątek, 17.02

  bandyci przeklęci nie biegali. Zmuszali do tego mieszkańców. Znam to z autopsji. Byli gorsi od hitlerowców.

 22. 22
  --1
  ~ SintiRoma
  Piątek, 17.02

  DO ~ raz: A zgadnij, kto w pierwszym rzędzie na pogrzebie Piłsudskiego siedział? Adolf H.

 23. 23
  +3
  ~ ciekawe
  Piątek, 17.02

  Ci którzy mordowli z powodów politycznych jak stalinowcy znów są bohaterami

 24. 24
  +2
  ~ raz
  Piątek, 17.02

  @ SintiRoma - kompletna bzdura

 25. 25
  --5
  ~ Hubal
  Sobota, 18.02

  Partia Razem PZPR myślałem że sztandar wyprowadziliście 1989 roku ? Czy wam się podoba czy nie, Polska będzie wolna od takiego szamba jak WY TOWARZYSZE!

 26. 26
  0
  ~ NNN do SintiRoma
  Sobota, 18.02

  Widać że lewaku nie miałeś Historii . Na pogrzebie Piłsudzkiego nie było Hitlera tylko delegacja z Geringiem na czele. W Niemczech odbyła się msza za Marszałka na której był Hitler. Ale na pewno znasz biografie Lenina , Stalina, Chruszczowa ... oraz inna czerwoną zarazę z V-kolumny .

 27. 27
  +9
  ~ wist
  Sobota, 18.02

  p. Wróblewski w Hajnówce burmistrz nie wyraził zgody / i nie będzie ani marszu ani biegu /, a pan się nad czym zastanawiasz?

 28. 28
  --3
  ~ Jerzy Dudek
  Sobota, 18.02

  Szanowny Panie Koliński! Skoro dla Partii Razem bohaterami są żołnierz Armii Ludowej, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie taki bieg zorganizowali. Zycie weryfikuje takie inicjatywy. Porównywanie Żołnierzy Armii Krajowej i żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych do faszystów świadczy o pańskich brakach w wiedzy historycznej. Skoro niektórzy piszą że bieg ma kogokolwiek dzielić to świadczy to o tym że ludzie Ci chcą i pragną podziałów. Historia nigdy nie jest jednoznaczna. Bieg ma uczcić pamięć ofiar. Gen. bryg. Bolesława Nieczuja - Ostrowskiego do więzienia wsadzili KOMUNIŚCI, ludzie powojennego podziemia komunistycznego bronili walczyli o wolną Polskę i nie chcieli być katowani w więzieniach. Jerzy Dudek - współorganizator biegu Stowarzysznie tuElbląg

 29. 29
  +2
  ~ franc
  Sobota, 18.02

  do Dudka - jeśli chodzi o podziały to ludzi podzieliło PIS - mówiąc że są obywatele gorszego sortu , także o tych co wyjechali do pracy za granicą , 500+ na każde dziecko [ okazało się inaczej ] , przywileje dla kleru [ zakup ziemi rolnej...] , inwigilacja obywatela [ bez zgody sądu mogą inwigilować służby obywatela] , reforma oświaty [ powrót do 8 klas przecież to wymysł z PRL oraz obciążenie samorządów tą reformą ] redukcje w oświacie , Misiewicze ..... , czystka w armii, policji i służbach [ że podjęli służbę przed 91 ] może jeszcze wymieniać ....... , a HISTORIA NARODU JEST JEDNA I NIEZALEŻNA OD RZĄDZĄCYCH - BO TAK BYŁO , ten kto uważa że historia jest niejednoznaczna ten manipuluje historią ..... , i używa jej do swoich celów......

 30. 30
  +3
  ~ zx
  Sobota, 18.02

  Dla tych, którzy dostali czerwone "plusy" polecam przeczytać http://www.newsweek.pl/historia/ii-marsz-zolnierzy-wykletych-kim-byl-romuald-rajs-ps-bury-,artykuly,405368,1.html - Może Was ta wiedzo świeci, chociaż wątpię. Historia nie jest czarno-biała, ale ma szereg odcieni.

 31. 31
  +1
  ~ b0ss
  Sobota, 18.02

  "Rajd Diaczenki" - partia Razem zorganizuje

 32. 32
  --2
  ~ LSD
  Sobota, 18.02

  Czerwoni w natarciu , nie wiem po co tu dyskutować , nie byłoby AK , Wyklętych gdyby armia czerwona nie napadła i nie pozostała w Polsce , czyż nie ??? A smród po niej w formie partii po PZPR do dzisiaj jest , mimo , że tyle lat po 89 minęło . Polak do dzisiaj , składa kwiaty przed czerwoną gwiazdą ??? Co to za patriota ???

 33. 33
  +4
  ~ kraj idiotów
  Sobota, 18.02

  Teraz dzieci tych co wyleźli na świat z czworaków chcą żeby ich tam na powrót zagnano. głupich nie sieją sami się rodzą

 34. 34
  +6
  ~ kraj idiotów
  Sobota, 18.02

  w tym kraju bardzo często Określenie Polak stanowi synonim nierozgarniętego społecznie idioty który popiera niereformowalny i skompromitowany ustrój społeczny jaki dziś panuje.

 35. 35
  +13
  ~ Czy to robią Polacy?
  Sobota, 18.02

  Bartosz Węglarczyk pytał swojego gościa o kwestię przekazania przez polski MSZ 30 mln zł na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie. + 1 mln legalnych gastarbaiterów ukraińskich których sprowadzono do Polski przy 2 mln bezrobociu. Polski potencjał wzrostu poziomu życia został skonsumowany przez ukraińskich emigrantów. Pytam się w imię czego?

 36. 36
  --1
  ~ Robert Koliński
  Sobota, 18.02

  @Jerzy Dudek, mogłem się domyśleć, ze organizatorem biegu ***ów musi być ktoś bez pojęcia o faktach: Przywódcy Państwa Podziemnego mieli jednoznaczną opinię o nacjonalistach, którzy odmówili podporządkowania się Armii Krajowej, a często kolaborowali z niemieckim okupantem. Zygmunt Zaremba, jeden z przywódców niepodległościowej konspiracji, pisał jednoznacznie: "Proces działaczy Narodowych Sił Zbrojnych przed sądem wojskowym w Warszawie przypomniał rzeczy smutne, ale dobrze znane wszystkim działaczom Polski Podziemnej. Obrzydliwe zakłamanie reżimu, który sądzi Kasznicę i jego kolegów, gdy innych wodzów tegoż ruchu faszystowskiego w Polsce przedwojennej za to, że zgodzili się służyć reżimowi, obdarza, jak B. Piaseckiego (...)

 37. 37
  --8
  ~ Robert Koliński
  Sobota, 18.02

  (...) prawem działalności politycznej przy swym boku, krępuje moje pióro. Ale wobec perfidnego zużytkowywania zeznań oskarżonych w kierunku tworzenia kłamliwej wersji o jedności podziemia polskiego z NSZ, konieczne jest jak najbardziej stanowcze zaprzeczenie temu kłamstwu. NSZ tak samo, jak komuniści, i z podobnych powodów, zostali postawieni poza nawias Polski Podziemnej. Polska Podziemna przyjęła zasady demokracji i postępu społecznego i położyła je jako fundament niepodległości. NSZ wyznawał ideologię faszystowską, wrogą demokracji i postępowi społecznemu, komunizm niósł uzależnienie Polski od Rosji i metody polityczne tak bliźniaczo podobne do faszystowskich, że również nie mógł się znaleźć w organizacji, która kierowała walką narodu polskiego w czasie tej wojny".

 38. 38
  --1
  ~ Robert Koliński
  Sobota, 18.02

  Dlaczego bot redakcyjny wykropkowuje słowo b.a.n.d.y.c.i w tekście? Wychodzi potem, że przeklętych nawet roboty szkalujo; solidarność klasowa?;]

 39. 39
  --4
  ~ Machupichcę
  Niedziela, 19.02

  Polecam lekturę o panu Romualdzie Rajs, ps. "Bury", wspaniałym wyklętym ...

 40. 40
  --11
  ~ Jz
  Niedziela, 19.02

  Komunisci i ich polecznicy jak Partia Razem / ktora powinna byc zdelegalizowana w/g mnie bo rzezy komunism/zabili kilka milionow polskich obywateli a dyskutuja zeby temat odrocic od siebie o zolnierzach wykletych.Spadac czeroni mordercy i zamknac czerone mordy.

 41. 41
  +12
  ~ ccc
  Niedziela, 19.02

  komunizm ani żaden inny ustrój nikogo nie zabijał Mordują zawsze ludzie, nazywamy ich mordercami. Odpowidzialność możemy egzekwować tylko od ludzi. NP dzisiaj mamy niesamowity przerost praw i bezkarności k..... i złodziei co znajdzie wkrótce odbicie w nienawiści mas do bogatej i wpływowej władzy i zaniku więzi społecznych i narodowych

 42. 42
  +4
  ~ turysta
  Niedziela, 19.02

  Taki biegi należy organizować co sobotę z Elbląga do Brukseli w butach , a z powrotem boso .

 43. 43
  +2
  ~ Robert Koliński
  Niedziela, 19.02

  Swoją drogą, to tow. przewodniczący Pruszak (PiS) z elbląskiej RM nieźle w tym artykule manipuluje - otóż o ile jest prawdą, że ludzi takich jak śp. gen. Bolesław Nieczuja-Ostrowski upamiętniać należy, to zapomniał był tow. Pruszak (PiS) tylko wspomnieć, że generał nie był członkiem leśnych band o proweniencji faszystowskiej, ani zbrodniarzem przeklętym, których hołubić chce elbląskie PiS, ale członkiem Armii Krajowej, która była ramieniem zbrojnym Polskiego Państwa Podziemnego. Tego samego Państwa Podziemnego, które ***ów z NSZ, gangsterów Łupaszki czy Burego, albo hitlerowskich kolaborantów z Brygady Świętokrzyskiej traktowało na równi ze stalinowcami czy hitlerowskim okupantem. Zapraszam do lektury wspomnień prawdziwych bohaterów tamtych czasów.

 44. 44
  --1
  ~ Polak.
  Niedziela, 19.02

  jak zwykle lewaki sami się pogrążają ( kolińskim na czele), wystarczy tylko dać im się wypowiedzieć - ich źródłem historycznym o Polce jest wszawy szwabski neesweek - następne źródło swojej "wiedzy" o Żołnierzach Wyklętych podadzą "gazetę wymiotną" ;P - czerwona zaraza ciągle żywa i im bardziej czują, że się kończą, tym głośniej kwiczą

 45. 45
  +1
  ~ kat-ol
  Poniedziałek, 20.02

  mam pytanie to to jest partia razem??

 46. 46
  --1
  ~ Wataha !
  Wtorek, 21.02

  "Wilczym tropem" ? To znaczy , że z kolei nobilitują hitlerowskie wzorce. Był "wilczy szaniec" -siedziba Hitlera; był także "Werwolf" ( Wilkołak) - esesmańskie dziecko Himmlera. Może się zagryzą?

 47. 47
  0
  ~ normalny
  Wtorek, 21.02

  Głupota lewactwa jest nieskończona. Ich antypolskość jest wystarczającym powodem aby uznać ich za jawnych zdrajców Narodu Polskiego

 48. 48
  +2
  ~ Polak.
  Wtorek, 21.02

  hehe i oczywiście redakcja wykasowała mój wpis, w którym odniosłem się do kolińskiego dokładnie takimi samymi słowami, jakich on używa w stosunku do bohaterów Polski - kolińskiego wpis jest, a mój redakcja usunęła - ale w sumie czego się spodziewać PO czerwonej zarazie ;)

 49. 49
  0
  ~ Przemek
  Czwartek, 02.11

  Partia Razem to potencjalnie kolejney nowtwór, który może niszczyć Polskę, Chwała bohaterom - Żołnierzom wyklętym!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.