Piątek, 1.12.2023, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Tymczasowo przejezdna ścieżka rowerowa

14.09.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tymczasowo przejezdna ścieżka rowerowa

Nie zbyt tęgą minę mieli kierowcy, którzy wczoraj nieprzepisowo zaparkowali swoje samochody na ścieżce rowerowej wzdłuż ulicy Królewieckiej obok Jednostki Wojskowej.  

Straż Miejska przy udziale Fundacji Pogezania bardziej stanowczo postanowiła się zając problemem, który doskwiera szczególnie rowerzystom. Wzdłuż Jednostki Wojskowej przeprowadzona została akcja, która miała na celu upomnienie kierowców, których samochody utrudniały swobodne poruszanie się po ścieżce rowerowej wszystkim rowerzystom. 

- Otrzymujemy bardzo dużo zgłoszeń od mieszkańców dotyczących nieprzepisowego parkowaniu samochodów w niedozwolonym miejscu. Wśród wielu zgłoszeń dostajemy również sygnały od rowerzystów, którzy nie mogą spokojnie przejechać specjalnie wyznaczoną dla siebie ścieżką rowerową. Najczęściej zgłoszenia dotyczą ścieżki położonej właśnie przy ul. Królewieckiej – informuje nas strażnik miejski.


Entuzjazmu z przeprowadzonych czynności przez strażników miejskich oraz policji nie ukrywał Jerzy Zaśkiewicz - Jest to poważna akcja, wraz z Panem komendantem stwierdziliśmy, że trzeba coś z tym zrobić. Tutaj mają prawo być tylko rowerzyści, bo jest to droga przeznaczona tylko dla rowerzystów.

- Na dzień dzisiejszy kara mandatem jest formą ostateczności. Staramy się pouczać kierowców, a nie od razu karać. Dla wielu karą będzie to, że będą musieli do nas przyjechać wejść na czwarte piętro i dowiedzieć się, że popełnili wykroczenie. Oczywiście jak kierowca ponownie dostaje upomnienie to nie jesteśmy wtedy już tak pobłażliwi – zaznacza strażnik miejski wlepiając za wycieraczką kolejne wezwanie.

W wyniku poczynionej akcji wezwań do stawiennictwa do Straży Miejskiej otrzymało 20 kierowców. Jeden kierowca ukarany został przez Policję mandatem kredytowym w wysokości 100zł. Oprócz tego ze jego samochód stał na ścieżce rowerowej to feralny kierowca postawił swój pojazd w miejscu, gdzie blokował mieszkańcom drogę wjazdu na osiedlowy parking. W wyniku czego jego samochód został odholowany na parking policyjny a kieszeń właściciela VW Golfa II opróżniona została o kolejne 150zł. 

Jak zapowiadają strażnicy, niebawem można spodziewać się podobnych akcji i to nie tylko przy ul. Królewieckiej.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ m
  Czwartek, 15.09

  bardzo dobra akcja

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9803638458252