Wtorek, 21.01.2020, Imieniny: Agnieszka, Inez, Jaroslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: W ciągu doby dwa potrącenia pieszych. Policjanci apelują o większą ostrożność!

07.12.2018, 14:11:43 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: W ciągu doby dwa potrącenia pieszych. Policjanci apelują o większą ostrożność!
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu ( fot. archiwum redakcji)

Policjanci wyjaśniają dwa wypadki z udziałem pieszych. Doszło do nich wczoraj (06 grudnia) w Elblągu oraz w miejscowości Łęcze (gm. Tolkmicko). W jednym przypadku 89-letnia kobieta doznała ciężkich obrażeń ciała. Jej stan jest krytyczny.

 

Jeszcze nie wiadomo kto zawinił. Wyjaśni to oczywiście policyjne dochodzenie. Niemniej jednak funkcjonariusze apelują zarówno do pieszych, jak i do kierowców o większą ostrożność. Warunki do jazdy są fatalne, a widoczność ograniczona.

 

Obydwa zdarzenia miały miejsce wczoraj po południu. Pierwsze na ulicy Robotniczej w Elblągu. Około godziny 16 kierująca samochodem dacia duster potrąciła 89-letnią kobietę, która przechodziła w miejscu niedozwolonym. Poszkodowana doznał otwartego złamania przedramienia, złamania miednicy i poważnych obrażeń głowy. Kobieta przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu wojewódzkim. Jej stan jest ciężki. Kierująca była trzeźwa.

 

Kolejne zdarzenie miało miejsce 20 minut później w miejscowości Łęcze (gm. Tolkmicko). Tam kierowca dostawczego volkswagena potrącił 56-latka, który przechodził przez jezdnię. Mężczyzna z obrażeniami głowy również trafił do szpitala.

Policjanci apelują o ostrożność!

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Anahana
  Piątek, 07.12

  Niestety pieszy często zrzuca odpowiedzialność na kierowców. Bardzo często przechodzą nawet nie rozglądając się. W kapturach, po ciemku, na skuśkę nawet nie patrzą czy coś jedzie. Że nie wspomnę że połowa z nosem w telefonie. Kierowca ma uważać ale nie zwalnia to pieszego z odpowiedzialności

 2. 2
  +3
  ~ Roza
  Piątek, 07.12

  I kierowcy i piesi nie uważają

 3. 3
  --3
  ~ Kierowca
  Sobota, 08.12

  A jeszcze nie dodaliscie jakie mamy oswietlenie w miescie takie jasne ze odrazu widac pieszego na przejsciach trzeba w noktowizorach jezdzic oszczednosci

 4. 4
  +3
  ~ Daro
  Sobota, 08.12

  Akurat oświetlenie i widoczność przez zastosowanie LEDowych opraw poprawiło się znacznie. Wina jak zawsze leży po dwóch stronach. 1) Pieszy święta krowa uważa, że mu wszystko wolno i może przechodzić gdzie i kiedy mu się chce (większość z nich to osoby, które mają, bądź miały prawo jazdy i powinny sobie zdawać sprawę, że samochód ma drogę hamowania większą niż 2 metry). 2) Kierowcy: często widzę sytuacje, że piesi czekają przed przejściem dla pieszych, a kierowca nie zatrzyma się, bo przecież skoro pieszy już i tak stoi to niech sobie jeszcze chwile poczeka, przecież to mi w samochodzie się spieszy...

 5. 5
  +3
  ~ Autor
  Sobota, 08.12

  Zdrowia zycze poszkodowanym i mam nadzieje ze kierwca nie zostanie obarczony winna bo to pieszy przechodzil w niedozwolonych miejscach. A niestety prawie zawsze kierowca obrywa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.