Środa, 16.06.2021, Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Kierowca autobusu „przyciął” drzwiami starszą kobietę i ruszył z przystanku!

07.08.2018, 12:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
Kierowca autobusu „przyciął” drzwiami starszą kobietę i ruszył z przystanku!

Chwilę później otworzył drzwi i ta przewróciła się. Kierujący zawiózł kobietę pod przychodnie lekarską, którą miał po drodze i podał jej nawet swoje dane oraz numer boczny autobusu, gdyby ta potrzebowała pomocy. Niestety wszystkie przekazane dane były zmyślone. Mężczyzna zrobił tak by uniknąć odpowiedzialności i zatrzeć swoją tożsamość. Jego prawdziwe dane ustalili dopiero policjanci.


Zdarzenie miało miejsce w maju tego roku przy ul. Łęczyckiej. Tam mężczyzna kierujący autobusem w trakcie, gdy pasażerowie opuszczali pojazd zakleszczył drzwiami starszą kobietę, a następnie ruszył. Kiedy drzwi autobusu otworzyły się kobieta upadła na chodnik doznając otarć i drobnego urazu głowy. Jak ustalili policjanci mężczyzna kierujący autobusem świadomie nie poinformował o zdarzeniu służb, tylko przekonał kobietę by ta pojechała z nim na pętle autobusową. Następnie wysadził ją przy przychodni na ul. Bema mówiąc, że tam udzielą jej pomocy.

Kobieta poprosiła kierowcę by ten podał swoje dane. Mężczyzna uczynił to zapisując dane na kartce. Jak się okazało imię i nazwisko mężczyzny zostały zmyślone tak samo jak numer boczny autobusu, który zapisał mężczyzna. Policjanci prowadząc czynności zdarzenia drogowego ustalili, że pod takim nazwiskiem nie ma zatrudnionego kierowcy w spółkach komunikacji miejskiej.   W wyniku pracy policjantów z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń ustalono prawdziwe dane mężczyzny.

Kierujący już w rozmowie z policjantami przyznał, że chciał uniknąć odpowiedzialności. Tej jednak nie uniknął a nawet poniesie większą odpowiedzialność z uwagi na swoje karygodne i nieetyczne zachowanie.

50-letni mężczyzna zostanie ukarany grzywną w wysokości 1000 złotych oraz 6 miesięcznym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów – mężczyzna przystał na dobrowolne poddanie się takiej karze. Policjanci przekazali już do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Machupichcę
  Wtorek, 07.08

  Gdyby głupota bolała, to ten gość wiłby się z bólu non-stop

 2. 2
  +13
  ~ zem
  Wtorek, 07.08

  Widziałem taki przypadek na własne oczy.Kierowca nawet nie przeprosił Pani

 3. 3
  +5
  ~ alek
  Wtorek, 07.08

  no od maja ustalali fakty, łał co za szybkość, ale fak faktem że niektórzy kierowcy autobusów to niemyślące jełopy!

 4. 4
  +7
  ~ polak
  Wtorek, 07.08

  CHYBA wiadomo od dawna że kierowcy autobusów to chamy , idioci i gbury , wyjazdy z zatoczek gdzie nie mają wcale pierwszeństwa to norma , wcinanie się na chama , a teraz jeszcze to , TRAGEDIA

 5. 5
  0
  ~ Rowerzysta
  Wtorek, 07.08

  Ale z ciebie cymbał. 6 miechów urlopu.

 6. 6
  +3
  ~ big star
  Wtorek, 07.08

  Rzadko jeżdże autobusem, ale pamiętam taki przypadek sprzed ok. 2 lat: idiota ruszał z każdego przystanku, kiedy pasażerowie nie postawili drugiej nogi na ziemi i jednocześnie zamykał drzwi. Jeśli ktoś wsiadał, to ruszał jak tylko zrobili krok na pokład. Gaz hamulec gaz, torby z zawartością leciały, starsza pani poleciała do przodu i uderzyła głową o coś (nie wiem o co, bo się podnosiła z podłogi i trzymała za głowę). Kierowca nawet jej nie przeprosił

 7. 7
  +4
  ~ Dobra rada
  Wtorek, 07.08

  Jazda autobusem tramwajem to tragedia. Najgorzej jest na linii 7 12 31 choc kozystam tez z innych kultura jazdy kultura bezpieczeństwa na pozimie -1. Rozmowy telefoniczne i nie otwieranie drzwi z przodu to norma. 12 tempo żółwia 31 ekspres na debice kapcie mozna zgubic. Tramwaje konstal do muzeum sie tylko nadaja. to przyklady zrobta cos z tym bo inaczej bedzie jeszcze gorzej.

 8. 8
  +5
  ~ Gdzie jest ITD
  Wtorek, 07.08

  Za ile w kopercie ktos dopuszcza ten złom KONSTALowski na szynach do ruchu ? Tego strach się bać a co dopiero wsiąśc.

 9. 9
  +2
  ~ Pytam
  Wtorek, 07.08

  Czemu te bezmuzgie debile jeżdżą 20-30 na godzinę??

 10. 10
  +1
  ~ Balanced
  Wtorek, 07.08

  Jak to jest, że w autobusach ze strony kierowców jest takie chamstwo, a w tramwajach motorniczy są na ogół uprzejmi?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.