Czwartek, 2.07.2020, Imieniny: Jagoda, Urban, Otton
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policjanci zatrzymali szefa ochrony hipermarketu w Elblągu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności

18.04.2013, 10:46:20 Rozmiar tekstu: A A A
Policjanci zatrzymali szefa ochrony hipermarketu w Elblągu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali wczoraj, 17 kwietnia, na terenie jednego z hipermarketów szefa ochrony. Mężczyzna jest podejrzany o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Proceder polegał na tym, że osoby zatrzymane na drobnych kradzieżach były nakłaniane, w celu uniknięcia powiadomienia Policji, do zapłacenia wielokrotności wartości towaru, z tym, że towaru tego nie otrzymywały. Wyglądało to w ten  sposób, ze pan N. ukradł alkohol o wartości 50 zł to musiał wpłacić 10-krotnośc tej kwoty również za alkohole, czyli np. 500 zł.

Jest wielce prawdopodobne, że towar znikał z półek sklepu. W wyniku przeszukania biura szefa ochrony policjanci zabezpieczyli dokumentacje potwierdzającą, że ten proceder mógł trwać od kilku lat i obejmował kilkadziesiąt osób. Ponadto funkcjonariusze zarzucają zatrzymanemu działanie wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, a co się z tym wiąże będą kolejne zatrzymania. 48-letni Ryszard S. nie był wcześniej karany przebywa w policyjnym areszcie i odpowie z art., 286 par.1 KK. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.Jakub Sawicki
KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ zofia
  Czwartek, 18.04

  TG 3 razy wyższy wyrok niż za nawet brutalne pobicie .czyli ,człowieka się w Polsce nie szanuje , zwędzić 10 flaszek to dopiero jest przestepstwo .

 2. 2
  +11
  ~ kiki
  Czwartek, 18.04

  Czy to Leclerk ?

 3. 3
  +2
  ~ badacz
  Czwartek, 18.04

  w tym kraju tylko k... s..syny i złodzieje albo mixy dobrze żyją

 4. 4
  +2
  ~ badacz
  Czwartek, 18.04

  i który hipermarket to chyba nie tajemnica

 5. 5
  +1
  ~ konsument
  Czwartek, 18.04

  Wydaje mi się ze nie jest możliwe by osoba zatrzymana mogła być nakłaniana do tego typu kary, kradzieże w sklepach i hipermarketach to coraz gorsza plaga, dzisiejsze prawo strasznie pobłażliwie traktuje takowych przestępców którzy śmieją się w twarz Policji i całemu wymiarowi sprawiedliwości. Czy tak odważne działania przynoszą skutek? Myślę ze dużo większy niż zatrzymania przez Policję i spisanie protokołu a następnie umarzenie tego typu procederów z uwagi na niską szkodliwość czynu, w następstwie tego typu zdarzeń jest coraz to więcej. Wytłumaczeniem na te zjawiska są pewnie względy makroekonomiczne ale to już kwestia polityki i dbałości włodarzy miast którzy na swych stanowiskach się nie sprawdzają, nie tworzą zabezpieczenia w formie prac by ludzie żyli godnie, by matki samotnie wychowujące dzieci nie prostytuowały się by zapewnić byt swej rodzinie, by ojcowie tracący prace byli w stanie udźwignąć obowiązki jakie na nich spoczywają. Co do takich oskarżeń jestem daleki od pomawiania

 6. 6
  --3
  ~ doktor
  Czwartek, 18.04

  ktury to markjet?

 7. 7
  0
  ~ Xxx
  Czwartek, 18.04

  Zofia czytaj ze zrozumieniem: kilkadziesiąt razy okradali złodziei.

 8. 8
  +11
  ~ Klient
  Czwartek, 18.04

  No to się szef ochrony z leclerka doigrał .

 9. 9
  +4
  ~ kras
  Czwartek, 18.04

  Nie rozumie tego procederu ,płacic musiał 10 razy wiecej i dlaczego miał otrzymac towar ,a gdzie szefostwo sklepu ,nie wiedzieli o tych dziwactwach !!!!!!!!!!!!

 10. 10
  +8
  ~ bleble
  Czwartek, 18.04

  Rysiu wojak S, zatrzymany buahahahahahaha

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.