Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Trafił do szpitala po zażyciu dopalaczy

05.12.2012, 11:47:11 Rozmiar tekstu: A A A
Trafił do szpitala po zażyciu dopalaczy
fot. arch. redakcji

Wczoraj (04 grudnia) do Szpitala Miejskiego w Elblągu trafił 16-letni chłopak z podejrzeniem zatrucia środkami odurzającymi. Policjanci ustalili, że były to dopalacze, które palił wspólnie z kolegą. To kolejna już ofiara chemicznego handlu substancjami „nie do spożycia”. Jednak młodzież nadal się nabiera, że są to środki odurzające, które nietrudno kupić w sklepie z tzw. zapachami.

Młodzież kupuje dopalacze, gdyż myśli że to są narkotyki lub inne substancje odurzające. Policjanci przebadali zabezpieczone środki w jednym z elbląskich sklepów. Wyniki badań nie potwierdziły nawet śladowych ilości substancji odurzających.

- Nastolatki kupując „dopalacze” po to by zaimponować rówieśnikom – mówi jeden z policjantów kryminalnych.

- Na tym właśnie bazują ci, którzy sprzedają takie produkty. Moim zdaniem równie dobrze można zacząć palić proszek do prania, nabić fajkę zmieloną kostką do toalety lub po prostu napić się benzyny. Efekt będzie ten sam - osoba wyląduje w szpitalu.

Walka z dopalaczami to nie tyle walka z substancjami, które są sprzedawane, a bardziej z głupotą kupujących. 16-latek, który palił te substancje trafił do szpitala, jak określił lekarz, w stanie średnio ciężkim. Został znaleziony wczoraj około godziny 14.00 za garażami przy ulicy Próchnika w Elblągu. Podobne zdarzenie miało miejsce 7 listopada br. Wówczas 15-letni chłopiec wziął tzw. „Rozmarynowy Ogród” kupiony w jednym ze sklepów na terenie Elbląga. On również był hospitalizowany.

Pod koniec sierpnia i września br. funkcjonariusze weszli do jednego z elbląskich sklepów, który oferował kadzidła i różnego rodzaju inne specyfiki zapachowe. Zabezpieczony towar był poddany analizie laboratoryjnej. Wyniki wskazały, że nie zawierał substancji zabronionych. Jednak młodzież często takie specyfiki, które mimo wyraźnego napisu na opakowaniu – nie do spożycia, kupuje i próbuje wprowadzić do organizmu między innymi poprzez palenie. Pod koniec września br. z podobnymi objawami zatrucia trafił do szpitala 23-latek z Elbląga. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak do dziś ma problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układu oddechowego. Tego typu sprawy, wspólnie z Policją bada również SANEPID.

 

Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Obserwator
  Środa, 05.12

  Widać, że współczesna młodzież jest głupsza niż była w Średniowieczu. Najgorsze jest to, że za jego pobyt w szpitalu, będziemy musieli wszyscy zapłacić. A tym co na prawdę są chorzy, nie można pomóc, bo brakuje pieniędzy.

 2. 2
  --1
  ~ Solidarny
  Środa, 05.12

  ale przecież nasz płemier hucznie obwieścił wszem i wobec, że w POlsce już dopalaczy nie ma i ze rozwiazał ten problem ;P u nas jak u nas ale przejdzcie się Nowym Światem w Warszawie nocą, to zobaczycie jak to "problem został rozwiazany" ;) teraz mało który dzieciak "dobija" się alkocholem... (są tańsze środki w przeliczeniu na jedną osobę, a "walą" w łeb równie dobrze)

 3. 3
  +1
  ~ WON!!!
  Środa, 05.12

  a niech zdycha cpun na ulicy!!!!!!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.