Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

6 zatrzymanych i ponad 12 kg zabezpieczonej marihuany i kokainy

18.03.2010, 15:40:49 Rozmiar tekstu: A A A
6 zatrzymanych i ponad 12 kg zabezpieczonej marihuany i kokainy

Na przestrzeni ostatniego tygodnia policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zrealizowali trzy sprawy dotyczące handlu narkotykami. W sumie zatrzymanych zostało 6 osób. Policjanci zabezpieczyli także ponad 12 kg marihuany i kokainę o czarnorynkowej wartości około 400 tysięcy złotych. Niektórzy z zatrzymanych w przeszłości mieli związek z podobnymi sprawami. Teraz usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków i zostali tymczasowo aresztowani. Policjanci nadal pracują nad ustaleniem źródeł i odbiorców marihuany.

Najpierw 10 marca br. na elbląskim odcinku krajowej trasy nr 7 w okolicach miejscowości Kazimierzowo został zatrzymany 25-letni mężczyzna. W samochodzie osobowym, którym jechał policjanci znaleźli 1,2 kg marihuany. Dodatkowo w mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze 100 gram kokainy. 25-latek usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Policjanci ustalili, że podejrzany był kurierem narkotykowym.
 
Do drugiej realizacji doszło w nocy z 11 na 12 marca. Policjanci zatrzymali wówczas trzech mieszkańców Pisza w wieku 23 i 24 lata, którzy podróżowali autem. W torbie znajdującej się w samochodzie funkcjonariusze znaleźli około 1 kg marihuany.  Zarówno kierowca, jak i pasażerowie samochodu trafili do policyjnego aresztu. Wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu i narkotykowe już usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.
 
Kolejna sprawa dotyczyła Elbląga. Policjanci ustalili, że w jednym z domów mogą znajdować się narkotyki. W miniony wtorek około godziny 21.00 funkcjonariusze weszli na teren posesji. Na miejscu zabezpieczyli dwa worki foliowe, w których znajdowało się 10 kg marihuany. Do policyjnej celi trafił 29-letni mężczyzna oraz 25-letnia kobieta. Oboje także usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Wcześniej nie byli karani. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
 
Łącznie podczas realizacji policjanci zabezpieczyli ponad 12 kg narkotyków o wartości czarnorynkowej prawie 400 tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani w tych sprawach zostali tymczasowo aresztowani. Przed sądem odpowiedzą za wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Policjanci nadal pracują nad ustaleniem źródła pochodzenia zabezpieczonej marihuany oraz to, gdzie narkotyki miały trafić.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 5 )


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ zbk22
  Czwartek, 18.03

  Po co karać handlarzy dać łyżkę i niech żrą te narkotyki.Wtedy zobaczą jakie to dobre jak by zżarł 10kg może klepki by się naprawiły.

 2. 2
  0
  ~ Wichajster
  Czwartek, 18.03

  Ty jakis nadpobudliwy jestes, narkotyki powinno sie legalizowac wlasnie, przynajmniej wtedy ma sie nad nimi kontrole, co z tego ze zlapali tych kolesi jak na ich miejsce jest kilku innych, nielegalny biznes jest bardziej oplacalny i sie nim zajmuja, co z tego , ze ryzykowany , kto nie ryzykuje ten nie wygrywa hehe

 3. 3
  0
  ~ Hali
  Czwartek, 18.03

  tyle pysznosci w pizdiet, co za szkoda....

 4. 4
  0
  ~ Męska Odmiana Konopii
  Sobota, 04.06

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

 5. 5
  0
  ~ zwierzak rpk
  Sobota, 04.06

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

 6. 6
  0
  ~ Przemek 123331
  Poniedziałek, 06.06

  Zalegalizowac a nie karac :(:(

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1605319976807