Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Areszt i dozór dla agresorów

16.04.2009, 11:24:44 Rozmiar tekstu: A A A
Areszt i dozór dla agresorów

Sąd Rejonowy w Elblągu przychylił się do wniosku policji i prokuratury i tymczasowo aresztował 35-letniego Roberta W., który razem z 25-letnim Maciejem Ch. szarpał na ulicy kobietę. Mężczyźni byli ponadto agresywni w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy. Robert W. najbliższe dwa miesiące spędzi teraz w więzieniu. Wobec drugiego z napastników prokurator zastosował dozór policji. Za znieważenie funkcjonariuszy i wywieranie wpływu na czynności służbowe mężczyznom grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło z niedzieli na poniedziałek. Około godziny 1.00 w nocy policjanci prewencji zostali wysłani przez oficera dyżurnego elbląskiej komendy na ulicę Królewiecką, gdzie dwóch mężczyzn miało na ulicy szarpać się z kobietą. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce jeden z mężczyzn trzymał kobietę za włosy. Na widok radiowozu puścił ją i zaczął uciekać wraz z drugim agresorem, 25-letnim Maciejem Ch.

- Mężczyźni nie zareagowali na wezwanie policjantów do zatrzymania się, byli agresywni. W trakcie obezwładniania jeden z nich kopnął policjanta – mówi Justyna Grzeczka z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Mundurowi użyli gazu łzawiącego, skuli napastników w kajdanki. Mężczyźni w dalszym ciągu byli agresywni i grozili policjantom. Funkcjonariusze udzielili niezbędnej pomocy poszkodowanej kobiecie, natomiast agresorzy trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Elblągu przychylił się do wniosku policji i prokuratury i tymczasowo aresztował 35-letniego Roberta W. Najbliższe dwa miesiące mężczyzna spędzi w więzieniu. Wobec 25-letniego Macieja Ch. prokurator zastosował dozór policji. Za znieważenie funkcjonariuszy i wywieranie wpływu na czynności służbowe mężczyznom grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Mars

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1243948936462