Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Reaktywacja Dni Morza, Lato z Radiem i wiele więcej. Oto, co czeka nas w lipcu!

05.07.2024, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Reaktywacja Dni Morza, Lato z Radiem i wiele więcej. Oto, co czeka nas w lipcu!
Fot. Agnieszka Klatt

Reprezentacje Japonii i Stanów Zjednoczonych w siatkówce mężczyzn w Elblągu będą trenowały do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Miasto wraca do organizacji Dni Morza. W lipcu w Elblągu naprawdę będzie się sporo działo. Dziś (5 lipca) poznaliśmy szczegóły większości wydarzeń. Lato z Radiem, czyli największa impreza nadal pozostaje owiana tajemnicą - zarówno lista wykonawców, jak i jej koszt dla miasta. 

 

 

 

Wydarzeniom, które czekają nas w lipcu, poświęcona była piątkowa (5 lipca) konferencja prasowa prezydenta Elbląga. - Mam wrażenie, że Dni Elbląga wyszły całkiem dobrze. Chcielibyśmy w lipcu sprostać oczekiwaniom mieszkańców i naszych gości - mówił Michał Missan. 

 

 

 


Jedno z najbardziej wyczekiwanych przez elblążan wydarzeń odbędzie się 27 lipca. Tego dnia do Elbląga zawita Lato z Radiem - pisaliśmy o tym już wcześniej tutaj. - To będzie duża impreza, fajni wykonawcy - zapewniał dziś prezydent Elbląga. Nadal jednak nie znamy programu wydarzenia, w tym również listy wykonawców.

 

 

 

Nie możemy powiedzieć, kto to będzie. Telewizja i radio zastrzegły sobie, że pierwsze to zrobią. Mogę zapewnić, że to będą topowe gwiazdy polskiej estrady

- wyjaśniał Michał Missan.

 

 


Wiemy, że impreza odbędzie się na Wyspie Spichrzów oraz placu katedralnym. - Olbrzymia scena główna stanie na Wyspie Spichrzów i tam w strefie koncertowej, będziemy mogli podziwiać kilkunastu wykonawców. Na placu przy katedrze odbędzie się festyn dla rodzin, wejścia na żywo z radiem oraz wiele innych atrakcji. Przez ten weekend na antenie TVP2, TVPInfo i Polskiego Radia będziemy można podziwiać Elbląg - podkreślił Piotr Kowal, wiceprezydent Elbląga.

 

 

 


Poczekać również musimy na informację, ile miasto zapłaci za Lato z Radiem.

 

 

 

 

W tej chwili jest procedowana umowa. Gdy ją podpiszemy, będziemy mogli ujawnić kwotę. Mogę tylko powiedzieć, że współfinansuje to marszałek województwa warmińsko-mazurskiego

- mówił prezydent.

 

 

 


Więcej dowiedzieliśmy się na temat wydarzeń, które zorganizowane zostaną w mieście wcześniej. W tym roku Elbląg powraca do Dni Morza. Wydarzenie odbędzie się 20 lipca.

 

 

 

Wydarzenie będzie miało dwie części. Pierwsza to festiwal sportów wodnych na rzece Elbląg, który potrwa od godz. 12 do godz. 16 (w tym czasie elblążanie będą mogli m.in. bezpłatnie skorzystać ze sprzętu wodnego - przyp. red.). Po południu rozpocznie się część artystyczna. Na scenie zobaczymy eliminacje do konkursu Bursztynowa Miss Polski 2024. W programie są też: występy zespołów szantowych Atlantyda i Trzy Majtki, występy młodzieży z MDK w Elblągu oraz zabawa z DJ Kosą. W ramach Dni Morza obędzie się również festiwal smaków azjatyckich

- wylicza Arkadiusz Kolpert, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Rekreacji UM w Elblągu.

 

 

 


Wyjątkowa atrakcja czeka w lipcu fanów siatkówki mężczyzn. Do Elbląga zawitają reprezentacje narodowe Japonii (srebrny medalista Ligi Narodów) i Stanów Zjednoczonych.

 

 

 

 

Udowadniamy, po raz kolejny, że Elbląg ma infrastrukturę sportową, która jest optymalna dla przygotowań tak dobrych zespołów. Cały czas lobbowaliśmy za tym, aby Elbląg wpisał się na mapę siatkarską. Wcześniej kadra Stefano Lavariniego kobiet, trenowała w Elblągu, w hali widowiskowo-sportowej. Informacja, że taki obiekt i Elbląg istnieją na mapie poszła dalej. Dostaliśmy informację, że w związku z turniejem w Gdańsku, który odbędzie się 20-21 lipca, kadry narodowe: Japonii i Stanów Zjednoczonych szukają lokalizacji, aby zaaklimatyzować się pod turniejem olimpijskim w Paryżu. Lokalizacja elbląska wydała im się po prostu najlepsza. Kadra Japonii będzie przebywać tu przez cały tydzień (od 14 lipca), chcemy, aby co najmniej jeden trening był otwarty dla publiczności. Amerykanie dojadą później. Cieszymy się, że Elbląg jest tą bazą, która może gościć tak wspaniałe zespoły

- mówił wiceprezydent Kowal.

 

 

 


Atrakcyjnie zapowiada się również najbliższy weekend. Dziś, 5 lipca rozpoczęła się III edycja Elbląg Music Masterclass. Wydarzenie organizowane przez Elbląską Orkiestrę Kameralną potrwa do 12 lipca. W programie imprezy są liczne koncerty. W weekend w naszym mieście odbędzie się kolejna edycja Garmin Iron Triathlon (niedziela, 7 lipca) oraz towarzysząca zawodom Aqua Speed Open Water Series 2024 (sobota, 6 lipca).

 

 

 

W ten weekend rozpocznie się również XXVII Letni Salon Muzyczny. Pierwszy koncert w Bażantarnii odbędzie się 7 lipca (początek o godz. 17). Wcześniej zaplanowano spacer przyrodniczo – historycznym "Tajemnice Bażantarni". Spacer rozpocznie się o godzinie 14:15 przy pętli tramwajowej na ulicy Marymonckiej. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Dodatkowo w tym miesiącu planowane są również koncerty skrzypcowe pod chmurką, 14 lipca w parku Kajki i 28 lipca do parku Planty.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Agnieszka Klatt


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Xyx
  Ponad tydzień temu, Piątek, 05.07

  Dni morza za małolata się chodziło na dolinke, fajne wspomnienia o 2r fajerwerki były, dobrze że wraca impreza!

 2. 2
  +20
  ~ Bsp
  Ponad tydzień temu, Piątek, 05.07

  Dużo się dzieje w Elblągu podczas lata. Zobaczymy czy oprócz igrzysk ludzie dostaną też chleb.

 3. 3
  +3
  ~ Nj
  Ponad tydzień temu, Piątek, 05.07

  Mydlenie oczu. Lato z radiem nie jest zasługą ratusza.! A dni morza na tym kameralnym amfiteatrze.? Wstyd. Panie Missan może zamiast uśmieszków powiedz gdzie mieszkańcy i mieszkańcy z dziećmi mogą się ochłodzić nad wodą w te lato.? Pod tymi trzema kurtynkami.?

 4. 4
  +5
  ~ Taczki pod um
  Ponad tydzień temu, Piątek, 05.07

  A jaka to atrakcja z tymi siatkarzami pytam.? Przyjadą pojadą i tyle. Atrakcja na poziomie ratusza.

 5. 5
  --3
  ~ Wtf
  Ponad tydzień temu, Piątek, 05.07

  Co to za atrakcją dla ludzi drużyny Japonii i USA co zrobicie miasteczko namiotowe koncerty i budy z kabsem pod halą. Na tym zdjęciu widzę zbędne etaty w um

 6. 6
  +9
  ~ Ploterek
  Ponad tydzień temu, Piątek, 05.07

  ~ Nj Pisać byleby pisać co? Nieważne czy z sensem, prawdę?! W którym momencie Prezydent mówi, że Lato z radiem to zasługa ratusza? A no w żadnym, UM nie przypisuje sobie tego. W którym miejscu jest informacja, że dni morza będą na dolince na amfiteatrze? A no nigdzie.

 7. 7
  +35
  ~ Jawohl Danke
  Ponad tydzień temu, Piątek, 05.07

  Mobbing i dyskryminacja w Urzędzie Mejskim. PIP do prokuratury zawiadamia, że Wróblewski popełnił przestępstwo ćwierć miliona złotych rozdając w ciągu 4 miesięcy 2024r. kolesiom (m.in. na tych zdjęciach) wg. własnego widzimisię, czyli bezprawnie. Kres odlewni, centrum - zrujnowane jak kiedyś Harlem i Bronx w Nowym Jorku. Nowak Porta Mare. Wróblewski - zgadnijcie gdzie , bo wszyscy milczą (onerta po elbląsku). Doktor Nakrętka szczyci się zabawą - Titanic i schyłek Gierka w jednym.

 8. 8
  +11
  ~ VM
  Ponad tydzień temu, Piątek, 05.07

  Jedno z najbardziej upodlonych przez KO miast w Polsce ma na pocieszenie kilka imprez tego lata. Ratusz podpisuje się również pod tymi, które wcale jego zasługą nie są. A za kilka tygodni zobaczymy nowe, lepsze, bardziej europejskie rachunki za wszystko od prądu, przez gaz po opłaty motoryzacyjne! Nie łudź się. Karnawał trwa do wyborów prezydenckich. Wszystko co widzimy teraz, od igrzysk, po łamanie prawa przez nową wspaniałą władzę i drożyznę, to tylko przedsmak tego, co nas czeka kiedy już "nowoczesność i demokracja" stworzona oraz wytypowana przez RFN do rządzenia w tej smutnej krainie, będzie miała pełnię władzy.

 9. 9
  +5
  ~ Jajnosik
  Ponad tydzień temu, Piątek, 05.07

  Dni Morza bez lokalnej grupy szantowej która zdobywa nagrody w kraju, jest rozpoznawalna w świecie szanty...The Nierobbers czemu o Was zapomniano w rodzinnym mieście...

 10. 10
  +12
  ~ Uśmiech platfusa
  Ponad tydzień temu, Piątek, 05.07

  Kilka konferencji dziennie na raz objazdowe uśmiechnie trio. Pracy na rzecz miasta brak. Ulice dziurawe komunikacja miejska w ruinie portu miejskiego jak nie było tak nie ma i coraz bardziej rozpędza się bezrobocie. Inwestorzy wycofują się z inwestycji. Środek lata a największy basen w Europie w ruinie. Bawcie się chłopcy dalej ale paliwo wam się kończy. A propos paliwa wasz gruppenguhrer obiecał paliwo po 5 zł Co stoi na przeszkodzie aby wprowadzić tą obietnicę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2479150295258