Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Komunikację miejską czeka rewolucja. Poprzednia zirytowała elblążan, tę mają współtworzyć

17.06.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Komunikację miejską czeka rewolucja. Poprzednia zirytowała elblążan, tę mają współtworzyć
Fot. Agnieszka Klatt

Nowe trasy, numery linii autobusowych, wykreślenie części kursów z rozkładów jazdy. Radykalna rewolucja, którą komunikacja miejska przeszła kilka lat temu, spotkała się z krytyką wielu elblążan. Kolejna jest w planach. Tym razem pod uwagę zostaną wzięte głosy mieszkańców.

 

 

 

Konsultacje społeczne w sprawie elbląskiej komunikacji miejskiej rozpoczną się podczas Dni Elbląga, w najbliższy weekend (21-23 czerwca).

 

 

 

W tej chwili mamy zaplanowane całe konsultacje społeczne dotyczące komunikacji miejskiej. Od 21 czerwca do września będzie trwał pierwszy etap konsultacji. On będzie się odbywał najpierw podczas Dni Elbląga w wyznaczonych punktach. Później w różnych środowiskach będziemy zbierali te wszystkie uwagi dotyczące komunikacji, które mają mieszkanki i mieszkańcy naszego miasta

- zapowiedział prezydent Elbląga Michał Missan, dziś (17 czerwca) podczas konferencji prasowej.

 

 

 

- W trakcie Dni Elbląga, przy kole widokowym staną dwa namioty, jeden dotyczący budżetu obywatelskiego, a drugi konsultacji związanych z komunikacją miejską. Zapraszamy wszystkich. Przyjdźcie, porozmawiajcie, weźcie aktywny udział w konsultacjach - dodał Piotr Kowal, wiceprezydent Elbląga.

 

 

 

Konsultacje potrwają do 13 września. Udział w nich będzie można również wziąć za pośrednictwem elektronicznej ankiety, która pojawi się na stronie miasta. Uwagi elblążan dotyczące działania komunikacji mają być wzięte pod uwagę podczas opracowania konkretnych rozwiązań, te zostaną poddane pod głosowanie elblążan. Zmiany mają zostać wprowadzone w życie w pierwszej połowie przyszłego roku.

 

 

 

Chciałbym, aby na pierwszą rocznicę mojego ślubowania był już nowy rozkład jazdy, żeby komunikacja spełniała oczekiwania elblążanek i elblążan. Zrobię wszystko, aby tak było

- dodał prezydent Missan, przypominamy, że ślubowanie złożył 6 maja tego roku. 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ No proszę, dopiero dotarło
  Poniedziałek, 17.06

  Cud nad Kumielą

 2. 2
  +34
  ~ na tapczanie siedzi...
  Poniedziałek, 17.06

  Michaś - protesty na komunikację trwają już ponad 3 lata. Byłeś v-ce, słuchałeś ludzi i teraz nie masz nic do zaoferowania ? Lenistwo? Rok pracy nad siecią komunikacyjną w mieście??? A co robiły departamenty i ZKM do tej pory? Rok , to za mało. Tyle przystanków że to i pięć lat mało by z pomysłem zaplanować. Zatrudnijcie w wakacje studentów z ANS i zrobią na 1 września. Ale wtedy by nie było można wołać "tak trudny problem tylko my potrafiliśmy w trudzie i znoju oraz ekspresowo na ślubowanie". Michaś, ty wymień garnitur, bo wyglądasz jak martadela w otoczce przed ślubowaniem.

 3. 3
  +54
  ~ A może
  Poniedziałek, 17.06

  Po prostu przywrócić stare linie autobusowe które były kiedyś. Skonczyc z tą zabawa w T.E. i utylizować konstale. Zakupić wagony z pessy tzw ogórki zdały egzamin są wygodne.

 4. 4
  +30
  ~ poinformowany
  Poniedziałek, 17.06

  Cały rok?! Dobrze słyszę? Moim zdaniem to naprawdę długi kawał czasu na tak nie trudną zmianę rozkłądwó jazdy.

 5. 5
  +44
  ~ admin1
  Poniedziałek, 17.06

  przywrócić stary schemat linii, zrobić w dni robocze autobusy co 10-15-20 minut o stałych godzinach i niech nie jeżdżą grupowo, żeby nie było czekania po 40-50 minut na przystanku. Powrócić do ulgowych biletów dla kierowców z ważnym badaniem technicznym auta i wprowadzić ulgowe bilety miesięczne dal osób płacących podatki w Elblągu.

 6. 6
  +39
  ~ Kłamią
  Poniedziałek, 17.06

  Szanowni państwo proszę nie wierzyć tym członkom. Dwoje z nich jest odpowiedzialnych za obecny stan komunikacji miejskiej jeden był prezydentem drugi radnym i obydwoje przyklepali jej obecny stan. Byli mierni bierni cwierkowi wierni. Teraz palą głupa że może za rok coś zmienią. Przypuszczam że łgaja. Ten jeden obiecał 14 lat temu zielona fala. Do dziś nie wywiązał się z obietnicy wyborczej. Oni nic nigdy dla Elbląga nie zrobili. Co z portem miejskim co z terenem po GE co z budową nowego mostu unijnego co z budową lini kolejowej przez nowy dwór gdański.co z remontem kolei nadzalewowej?Oni to obiecali a zajmują się głupotami typu mini tężnie i plastikowe donice. Co z pogotowiem dentystycznym?

 7. 7
  +11
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 17.06

  Karta miejska co się z nią wiąże. Tańsze bilety na komunikację, parkingi , ośrodki sportowe itp.

 8. 8
  +25
  ~ ...
  Poniedziałek, 17.06

  My za pomoca portali miejskich i nie tylko , próbujemy się z Wami konsultować od czasu tej niesławnej reformy . Wystarczyło czytać liczne komentarze użytkowników komunikacji miejskiej . Teraz zmiany na połowe przyszłego roku . No , macie rozmach .

 9. 9
  +21
  ~ Wszoku
  Poniedziałek, 17.06

  Ci kuglarze prędzej sprowadzą do Polski ciapakow Z zachodu niż uzdrowią komunikację miejską. Jestem przerażona tym co KO wyprawia z Polską. Minister MON i sprawiedliwosci zdestabilozowali kraj na granicy zamykając żołnierzy za obronę granic. Posłowie PO biegali do nachodzcow z pizzą i śpiworami, teraz trzask ściąga krzyże promują dewiacje typu lb gt y wstrzymali budowę cpk zatrzymali budowę portu w Elblągu na złość PiS. Likwidują polskie szkolnictwo . Jakiej narodowości są członkowie ko i dla jakiego kraju służą?

 10. 10
  +24
  ~ Są równi i równiejsi ale my to wiemy
  Poniedziałek, 17.06

  A kto odpowie za błędną zmianę, to przecież bezmyslność i zbędne koszty i utrudnienia dla mieszkańców!!? Poprzednicy tego pomysłu i jego akceptacji pochowani w spoleczkach mimo że dostali nokaut w wyborach od mieszkańców śmieją się nam w oczy i zero odpowiedzialnosci???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2794599533081