Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Nowa kamienica powstanie w centrum miasta. Ruszają prace budowlane

13.06.2024, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Nowa kamienica powstanie w centrum miasta. Ruszają prace budowlane
Fot. wizualizacja inwestycji/Miernik Development

Kilka lat temu z działki na rogu ulic Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich zniknęły pawilony. W ich miejsce ma powstać trzykondygnacyjna kamienica. Teren właśnie ogrodzono i ruszyły przygotowania do inwestycji. 

 

 

 

Nieruchomość przy ul. Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich lokalny deweloper kupił od miasta za 400 tys. zł. Zgodnie z umową zawartą z Ratuszem jej zabudowa powinna rozpocząć się w tym roku. Pod koniec maja inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Prace ruszają. 

 

 

 

Obecnie przygotowujemy teren pod inwestycję. Rozpoczęcie prace budowalnych to kwestia kilku dni. Jeśli pogoda nam dopisze, chcielibyśmy sfinalizować inwestycję w ciągu następnych 12 - 14 miesięcy

 

 

- mówi Tomasz Miernik z Miernik Development.

 

 

 

W trzykondygnacyjnej kamienicy ma się znaleźć 15 lokali mieszkalnych. - Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wymagany współczynnik miejsc postojowych wynosi 80 proc. w stosunku do ilości lokali mieszkalnych. Tym samym, w projekcie przewidziano łącznie 12 miejsc parkingowych, w tym 9 zlokalizowanych w hali garażowej. Obecnie prowadzone są rozmowy pomiędzy Deweloperem i Urzędem Miasta w Elblągu w sprawie odkupienia gruntu celem zwiększenia liczby miejsc postojowych do 15 - dodaje Tomasz Miernik. 

 

 

 

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania nieruchomość położona jest w jednostce planu MWu7, z podstawowym przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną wraz z nieuciążliwymi usługami o charakterze lokalnym. Inwestor planuje w tym miejscu budowę kamienicy, która wpasuje się w okoliczną zabudowę.

 

 

 

Przypomnijmy. Przez lata na działce na rogu ulic: Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich znajdowały się pawilony, w których mieściły się sklepy oraz zakłady usługowe. Ich rozbiórkę miasto rozpoczęło w 2018 roku, jednak ostatni pawilon zniknął stamtąd dopiero w 2021 roku. Działkę przygotowano w ten sposób do sprzedaży, która nastąpiła rok później. Do przetargu stanęło siedem firm, ale ostatecznie kupił ją lokalny deweloper za 400 tys. zł. 

 

 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. DK


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +44
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 13.06

  To jest przykład ,że można nawiązać do istniejącej zabudowy . W przeciwieństwie do koszmarków ,które powstają naprzeciwko dworca i obok poczty.

 2. 2
  +38
  ~ Do_pomorskiego
  Czwartek, 13.06

  Bardziej stylowa niż niejedna kamienica an Starówce. Co za mikrocefal zarządza urbanistyką miasta, że na Pocztowej, na Starówce, zezwala na betonowy klocek Mytycha, a tutaj, w dzielnicy jednak dość "szemranej", powstaje kamienica, która bardziej pasuje stylistycznie do Starówki...

 3. 3
  +30
  ~ Dede
  Czwartek, 13.06

  Bardzo mi się to podoba! Brawa dla inwestora! A niech to będzie przy okazji przykład dla tego inwestora co na grunwaldzkiej buduje to szkaradztwo na przeciwko dworca.

 4. 4
  +2
  ~ fikumiku
  Czwartek, 13.06

  A ten "barak" obok będzie się stylowo komponował do tego fajnego projektu.

 5. 5
  +25
  ~ elblążanin
  Czwartek, 13.06

  Ciekawa i zarazem stylowa ta kamienica. Fajnie wyglada. Szacun, bo teraz budują zwykłe klocki, a tutaj jest znacznie lepiej. Brawo, tak właśnie ma być w Elblągu.

 6. 6
  --10
  ~ doUK
  Czwartek, 13.06

  Mieszkańcy dostaną parking na hulajnogi i rowery? Bo tam to raczej samochodów nie upchną.

 7. 7
  0
  Medium
  Miesiąc temu

  Miejmy nadzieję, że podziemny parking będzie lepiej wentylowany niż ten pod Regal Parkiem, gdzie jest atmosfera komory gazowej...

 8. 8
  +2
  ~ maxmad
  Poniedziałek, 17.06

  Do wszystkich nieuków krytykujących inne projekty realizowane w mieście. - nie ma cie zielonego pojęcia w jakich ramach urząd może ingerować w wygląd elewacji. Prawda jest taka, że nie może wcale. Pozwolenie obejmuje bryłę, posadowienie, położenie dachu itp, ale nie wygląd elewacji. Inwestorzy mogą zaprojektować szkaradztwa a urząd nie ma prawa odmówić pozwolenia. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie szkaradztwa proponowane były na naszej starówce, czy nawet na grunwaldzkiej. Gdyby nie starania i ostre działania odpowiedzialnych ludzi w UM to mielibyśmy badziew pierwsza klasa. W przypadku tej inwestycji , sam inwestor okazał się osobą rozsądną i dał się przekonać, że warto robić ładnie a nie tylko tanio. Dlatego radzę wszystkim znafffcom... jak nie ma cie zielonego pojęcia to zamilczcie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4529330730438