Sobota, 22.06.2024, Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pracownik pogotowia socjalnego nadal procesuje się z miastem. Otrzyma dodatkowe odszkodowanie?

11.06.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pracownik pogotowia socjalnego nadal procesuje się z miastem. Otrzyma dodatkowe odszkodowanie?

Były pracownik zamkniętego kilka lat temu przez władze miasta pogotowia socjalnego domaga się dodatkowego odszkodowania. Sprawa trafiła do sądu apelacyjnego. Dziś, 11 czerwca odbyła się kolejna rozprawa. Kiedy poznamy wyrok?

 

 

 

Swoich praw przed sądem dochodzili wszyscy pracownicy zlikwidowanego w 2020 roku Pogotowia Socjalnego w Elblągu. Zgodnie z wyrokiem, który zapadł pod koniec 2022 roku, miasto musiało zapłacić dziewięciu osobom odszkodowanie w wysoko wysokości od ok. 7,5 tys. zł do ok. 13 tys. zł na osobę. Łączna kwota to 87 tys. 161 zł. Miasto obciążono również kosztami sądowymi w wysokości 15 tys. zł. Obecnie postanowienie jest już prawomocne. Na tym jednak sprawa się nie zakończyła. Jeden z byłych pracowników pogotowia domaga się domaga się dodatkowego odszkodowania (ponadto, które mu przyznano), w wysokości 68 tys. 918 zł. Sprawa trafiła do sądu apelacyjnego.

 

 

 

Wyrok Sądu Rejonowego w Elblągu z dnia 05 grudnia 2022 roku został zaskarżony apelacją przez jednego z powodów w tej części, w której jego powództwo zostało oddalone, tj. ponad odszkodowanie w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia za nieuzasadnione wypowiedzenie umowy o pracę

- informował w ubiegłym roku Tomasz Koronowski, ówczesny rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

 

 


Sprawa obecnie toczy się przed Sądem Okręgowym w Elblągu. Na dziś, 11 czerwca wyznaczono kolejny, jak się okazuje ostatni termin. Kiedy zaplanowano ogłoszenie wyroku?

 

 

 

W sprawie prowadzonej w Sądzie Okręgowym w Elblągu na skutek apelacji Jarosława B. („sprawa  pracowników Pogotowia Socjalnego w Elblągu”) w dniu 11 czerwca 2024 roku zamknięto rozprawę. Ogłoszenie wyroku odroczono do dnia 11 lipca 2024 roku

- informuje sędzia Arkadiusz Kuta, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

 

 


Przypomnijmy. Pogotowie socjalne w Elblągu zamknięto w 2020 r. Punktem zapalnym całej sytuacji był incydent, do którego doszło w placówce. W nocy z 31 marca na 1 kwietnia 2020 roku pracownicy placówki, wyznaczonej na miejsce kwarantanny osób bezdomnych, odmówili przyjęcia mężczyzny z podejrzeniem zakażenia koronawirusem i zagrozili, że opuszczą miejsce pracy, jeśli zostanie on tam przywieziony. Reakcja władz Miasta była błyskawiczna i stanowcza. Dwa tygodnie później radni, na wniosek prezydenta, podjęli stosowną uchwałę i instytucja została zamknięta. Wojewoda warmińsko-mazurski jednak unieważnił uchwałę, motywując to brakiem konsultacji ze związkami zawodowymi. Jego decyzję podtrzymywały kolejno: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie i Naczelny Sąd Administracyjny, do których odwoływało się Miasto. W związku z tym w marcu 2022 roku radni po raz kolejny przyjęli uchwałę w sprawie likwidacji placówki.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Xxx
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.06

  Powinien płacic Wrubleski anie miasto.

 2. 2
  +10
  ~ Felix
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.06

  Czy wiadomo jak się zakończył proces rzecznik kontra ćwierowy gbur? Czy był to tylko teatr dla gojów?

 3. 3
  +14
  ~ Hubert
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.06

  Czy synek sędziego kuty nadal pracuje w kancelarii prawnej ,która reprezentuje urząd miasta ? Czy sędzia kita nie powinien wyłączyć się że sprawy?

 4. 4
  +10
  ~ smród się ciągnie
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.06

  Potwornie śmierdzi Witusiem, Januszkiem, Tośkiem i Michasiem. Skąd ten znajomy smród? Ciągnie się z przeszłości mimo nowego garnituru i uśmiechów. Przed sądem trzeba domagać się milionów to skapną tysiące. Domaganie się uczciwej kwoty kończy się oddaleniem roszczeń. Ale capi smrodem czwórki.

 5. 5
  +8
  ~ norma
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.06

  ~Hubert - jeżeli jest jak napisałeś, to sprawa jest natychmiast do Bodnara i Tuska. Obiecali "uczciwe" sądy. to tak jak z amoralnym słupem łamiącym prawo, a sędzia (malowana na kasztan barbie) wykonuje polecenia prokuratora słupa. Ciemny lud nadal kupuje .

 6. 6
  +8
  ~ fafulasty
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 11.06

  Już dawno powinni sprawdzić te przytułki,ludzie nie przychodzą na sprawdzanie to im się wywala cały majątek na śmietnik ,koga wy tam zatrudniacie chyba gorsza patologie!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1252210140228