Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Pracownicy pogotowia socjalnego od 2 lat czekają na rozpoczęcie procesu?

10.09.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Pracownicy pogotowia socjalnego od 2 lat czekają na rozpoczęcie procesu?

Pracownicy zwolnieni z elbląskiego pogotowia socjalnego, które zaprzestało działalności ponad dwa lata temu, postanowili dochodzić swoich praw przed sądem. Czy w ich sprawie zapadł już wyrok?

 

Przypomnijmy. W marcu tego roku elbląscy radni przyjęli uchwałę w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego w Elblągu. Podobną uchwałę przegłosowali już po raz drugi. Pierwszą decyzję o zamknięciu instytucji podjęto w kwietniu 2020 roku i to wtedy faktycznie zakończyła ona działalność. Wtedy jednak wojewoda warmińsko-mazurski unieważnił uchwałę, motywując to brakiem konsultacji ze związkami zawodowymi. Jego decyzję podtrzymywały kolejno: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie i Naczelny Sąd Administracyjny, do których odwoływało się Miasto. 

 

Dziewięciu zwolnionych pracowników pogotowia socjalnego już w 2020 roku skierowało sprawę do sądu. - Powodowie w pozwach domagali się uznania wypowiedzenia umowy o pracę za bezskuteczne, a w przypadku upływu okresu wypowiedzenia przed rozstrzygnięciem sprawy – przywrócenia do pracy na dotychczasowych warunkach - informował sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

 

W treści pozwów wskazali, że jako przyczynę wypowiedzenia umowy podano likwidację pracodawcy w związku z uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 16.04.2020 r. w sprawie likwidacji jednostki budżetowej – Pogotowie Socjalne z siedzibą w Elblągu. W ocenie powodów  wypowiedzenia były niezasadne, gdyż rozstrzygnięciem nadzorczym Wojewody Warmińsko- Mazurskiego z dnia 07.05.2020 r. stwierdzono nieważność uchwały Rady Miejskiej w Elblągu

- dodał rzecznik prasowy SO w Elblągu. 

 

Proces w tej sprawie nadal jednak nie ruszył. Początkowo sąd czekał na wyrok NSA. Jednocześnie w marcu tego roku zdecydowano o połączeniu czterech spraw do wspólnego rozpatrywania (pięć innych podobnie połączono już wcześniej). Czy od tego momentu coś ruszyło się w tym temacie? Jak wyjaśnia rzecznik SO w Elblągu, tym razem podjęto kolejną decyzję i od tego momentu pozwy wszystkich dziewięciu pracowników będą rozpatrywane wspólnie. 

 

Aktualnie nie ma terminu rozprawy. Trwa wymiana pism procesowych stron

- informuje Tomasz Koronowski.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Karma nie odpuści
  Sobota, 10.09

  Oj tam na każdego po kolei przyjdzie jego pora! Co się odwlecze to nie uciecze

 2. 2
  --3
  ~ Bywalec mpo
  Sobota, 10.09

  Same kurwy zakazane tam pracowały znęcali bili i okradali klientów złodzieje pierdolone na ulice z ciotami.......kasy im dać a mało nakradli!!!!!!!!

 3. 3
  +5
  ~ Kat Na Idiotów
  Niedziela, 11.09

  No cóż brawo Wielki Strategu i Wielcy Mędrcy mu doradzający....Brawo wicewojewoda Piotr Opaczewski i Radny Bogusław Tołwiński...Przy okazji jak tak Tomczyński zmniejszył sobie lub zrzekł się diety jak obiecywał?

 4. 4
  +2
  ~ Świadek mimo woli
  Niedziela, 11.09

  Obecnie kazdy musi zadbać sam o siebie i nie liczyć na jakus radnych, bezradnych i calą tą menażerię , która tylko obraca się zastanawiając jak zrobić, aby sie nie narazić i nie stracić , takie to bagienko! Za każdy mobbing, dyskryminację placową od razu iść do sądu bo te posunięcia są od razu do obalenie !

 5. 5
  0
  ~ Dr Marek T.
  Niedziela, 11.09

  ...wylano dziecko z kapiela, Jeden fakt pozostaje bez dyskusji , sytuacja dla osob POTRZEBUJACYCH wsparcia w Elblagu (!!!) wymaga stalej , profesjonalnej i przede wszystkim kontrolowanej (!) przez KOMPETENTNE osoby pomocy. ...rozumiem tez komentarze :"...pijacy ..." , nie kazdy jest w stanie zrozumiec , ze to choroba ( mowiac tylko o tej grupie potrzebujacych wsparcia ) ! . Od dluzszego czasu czytam dyskusje dotyczace pracownikow ( z nimi powinny stac Zwiazki Zawodowe ) a w miedzyczasie sytuacja tych dla ktorych taka jednostka powinna SLUZYC coraz bardziej staje sie sprawa uboczna. Nikt z tych LUDZI ! , ktorzy sa w sytuacji , ktora zmusza ich do korzystania z tej instytucji zyczyl sobie tego sam ! Nawet jesli ktos argumentuje : " Sam sobie winni..." . Byc moze tylko do pewnego momentu...pozniej juz nie.

 6. 6
  0
  ~ LAW
  Poniedziałek, 12.09

  TEMIDA nie rychliwa ale miejmy nadzieję że SPRAWIEDLIWA

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2388617992401