Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Strajk w EPWiK nadal aktualny. Prezes spółki zostanie zdymisjonowany?

27.05.2024, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Strajk w EPWiK nadal aktualny. Prezes spółki zostanie zdymisjonowany?

Przedstawiciele Zrzeszonego w Związkowej Alternatywie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Oświaty i Usług w Elblągu spotkali się wczoraj (26.05.) z Prezydentem Elbląga Michałem Missanem. Czy zapowiadany na poniedziałek strajk w Elbląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji dojdzie do skutku?
 

 W marcu br. Zrzeszony w Związkowej Alternatywie Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Oświaty i Usług w Elblągu wszedł w spór zbiorowy z Elbląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji.

 

 


W referendum strajkowym wzięli udział prawie wszyscy (aż ok. 96 proc.) pracownicy spółki. Oznacza to, że referendum jest ważne.

 


Strajk w spółce zaplanowano na 3 czerwca. Wczoraj odbyło się spotkanie związkowców z nowym Prezydentem Elbląga Michałem Missanem.
 

 

Podczas spotkania nie doszło do porozumienia, ale Prezydent zadeklarował podjęcie pilnych działań, które mogłyby rozładować spór

 

– informuje Piotr Szumlewicz, Przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

 Jakie deklaracje padły ze strony Prezydenta Elbląga? - Że w najbliższych dniach zbada, czy w spółkach miejskich Elbląga jest dodatek stażowy – mówi Piotr Szumlewicz. - Jeśli okaże się, że taki dodatek funkcjonuje, to zostanie on też wdrożony w EPWiK.

 

 

Prezydent obiecał, że w trybie pilnym przeprowadzi audyt pod kątem nieprawidłowości w firmie zgłaszanych przez związkowców. Jeżeli zarzuty związkowców wobec prezesa EPWiK, Marka Misztala się potwierdzą, zostanie on zdymisjonowany. Prezydent obiecał, że odbędzie z prezesem rozmowę, aby ten zaprzestał jakichkolwiek szykan wobec członków  związku

 

 

– podkreślił Piotr Szumlewicz.

 


Jakie wnioski po spotkaniu mają związkowcy? - Nasi przedstawiciele zadeklarowali, że Prezydent nie spełnił postulatów związku, więc ogłoszenie akcji strajkowej 3 czerwca jest aktualne – dodał Piotr Szumlewicz. - Jeśli jednak w najbliższych dniach Prezydent podejmie działania naprawcze, forma protestu może być czasowo złagodzona.
 

 

Nasz związek zaproponował, by jednym z warunków złagodzenia formy protestu była natychmiastowa, jednorazowa wypłata 200-300 zł dla każdego pracownika. Jeżeli pracownicy otrzymaliby taką wypłatę, związek mógłby dać kilka tygodni nowemu prezydentowi na wdrożenie działań naprawczych

 

 

– wyjaśnia Piotr Szumlewicz.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Logiczne
  Poniedziałek, 27.05

  Naturalna konsekwencje nieradzenia sobie z sytuacją pracownicze, czasy poddaństwa juz minęły

 2. 2
  --9
  ~ Rambo11
  Poniedziałek, 27.05

  Gnać z te sprzedajne związki--- już rolników ośmieszyli teraz kolej na was- nie oceniam czy macie rację czy nie ale bez tych darmozjadów ze związków więcej osiągniecie.

 3. 3
  +10
  ~ Do Rambo 11
  Poniedziałek, 27.05

  Rambo 11 wróć do Wietnamu

 4. 4
  +14
  ~ Stefan
  Poniedziałek, 27.05

  Do Rambo 11 to dlatego że rolnicy zadają się z solidarnością.

 5. 5
  +12
  ~ moja ocena
  Poniedziałek, 27.05

  Sytuacja trwa już od dawna. Rada nadzorcza - NIC. Zainteresowanie dziadków żadne. Prezes no cóż . Ten i ci w EPEC to chore pomysły poprzednika. Tak to będzie jak szewcy będą zajmować się ciepłem a krawcy wodociągami. Z całym szacunkiem dla krawców i szewców. W Elblągu to tak samo jak w stadninach w Miłakowie i Janowie Podlaskim. Wielu prezesów i członków RN, którzy znają się na wszystkim tylko nie na hodowli koni. Czy konie mnie słyszą ? Jak powiada Bareja. Brawo związkowcy !!!!

 6. 6
  --4
  ~ Opasły Nissan
  Poniedziałek, 27.05

  I przez tych roszczeniowych nierobów cena wody wzrośnie o 40%, bo kasa na podwyżki tylko stąd może pójść.

 7. 7
  --6
  ~ wniosek
  Poniedziałek, 27.05

  To teraz wystarczy strajk , żeby kogoś zdymisjonować. Nieroby dostali podwyżkę po 600 zł. no ale chcą jeszcze dodatkowe 600 i nie tylko. Z jakiej racji to My mamy się składać na nierobów dostali 600 i wystarczy i tak za dużo.A o ile są zarzuty o niegospodarność to nie Ten Szumlewicz skieruje sprawę do prokuratora. Wierze , że pan prezydent merytorycznie rozwiąże ten problem dostali 600 i na nasze warunki to jest i tak dużo, niech zrobią etatyzacje stanowisk- ile tam sobie spaceruje, albo 1 kopie a 2 się przygląda.Po za tym to wyliczyć ile każdy pracownik otrzymuje "wszystkiego" co stanowi fundusz płac "wszystkiego" co stanowi socjal i inne wypłaty stanowiące koszt dla zakładu pracy/ emerytalne dodatkowe składki/ a korzyść dla pracownika. W końcu to My za to wszystko płacimy

 8. 8
  --8
  ~ wniosek
  Poniedziałek, 27.05

  c.d wierze w mądrość pana prezydenta, płace w Elblągu, to nie w Warszawie czy Krakowie.My odbiorcy wody nie możemy być tak wyciskani jak cytryna, że mamy tak dużo płacić bo pracownicy chcą zarabiać jak dyrektorzy. O ile zmieniać dyrektora to zmienić wszystkich pracowników, bo to do niczego dobrego nie doprowadzi taki szantaż. Pracy w Elblągu nie brakuje jak się nie podoba to oferty są. Wszystko w miarę posiadanych środków, a tyle ile było tych środków to dostali i na tym koniec do roboty.

 9. 9
  --9
  ~ pytam
  Poniedziałek, 27.05

  Dodatek stażowy to dodatek komunistyczny, który nie odzwierciedla oceny dla danego stanowiska i wykonywanej pracy. Teraz zalecana jest zmiana pracy , żeby poznawać inne zawody. Teraz powinno wynagrodzenie zamykać się w jednej kwocie.Dodatek ten stanowi przecież fundusz płac i w ogóle nie powinno go być. Zacznijmy płacić za wykonywaną pracę, a takie rozdrabnianie na poszczególne składniki nie są ocenne, bo za co za lata pracy? Za lata pracy to będzie emerytura, a tam prawdopodobnie jeszcze dodatkowe ubezpieczenie emerytalne oprócz zusowskiego jest opłacane co stanowi koszt zakładu pracy.

 10. 10
  +10
  ~ Nasz człowiek w Warszawie
  Poniedziałek, 27.05

  Pozostaje się przemęczyc do referendum. Tylko teraz trzeba to zrobić dobrze a nie tak niechlujnie jak ekipa manego wazeliny w roku 2013.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0461912155151