Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Obchody 3 Maja w Elblągu. Nowak: W naszej tradycji to dzień patriotycznego celebrowania naszej państwowości

03.05.2024, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Obchody 3 Maja w Elblągu. Nowak: W naszej tradycji to dzień patriotycznego celebrowania naszej państwowości
Fot. AK

Dziś, świętujemy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w Elblągu zorganizowano dwa wydarzenia. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.30 mszą świętą w katedrze św. Mikołaja i kontynuowane były na placu katedralnym.

 

 

W programie wydarzenia było m.in. przemówienie wiceprezydenta Elbląga Janusza Nowaka oraz koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg.

 

 

W naszej tradycji to dzień patriotycznego celebrowania naszej państwowości, której Trzeciomajowa Konstytucja jest fundamentem. Jej uchwaleni było ukoronowaniem polskiej oświeconej myśli, zwieńczeniem wysiłków wielkich osobistości, znamienitych patriotów, którzy udowodnili, że w chwilach próby Polacy mogą się porozumieć, ale przede wszystkim dostrzegać wspólne dobro

 

 

– mówił Janusz Nowak.

 

 

Na rzece Elbląg zorganizowano także Paradę Wodną. Wzięły w nich udział jachty, łodzie, kajaki, katamarany i wiele innych jednostek pływających.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Koncert Orkiestry Wojskowej oraz uroczyste przemówienia ( zdjęć 28 )
Dodano: 2024-05-03 | Fot. Agnieszzka Klatt
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ 2024
  Piątek, 03.05

  W zeszłym roku była musztra paradna orkiestry.

 2. 2
  +5
  ~ Dlaczego tak
  Piątek, 03.05

  TVP olsztyn pokazało obchody 3 mają w elblagu olsztynie, elku. Była salwa honorowa tam a w Elblągu trochę wojska i tyle. Co jest grane w Elblągu

 3. 3
  +6
  ~ Znowu!
  Piątek, 03.05

  to naprawdę były miejskie obchody tak wielkiego Święta? Luz przy barierkach. Jakiś przywrócony niewiarygodny emeryt głównym celebrantem? Ci cwaniacy obrzydzili nam wszystko. Zadanie dla p. Missana - chcemy radoci uczestnictwa. Czy podoła???

 4. 4
  +7
  ~ emeryt Nowak i nikogo
  Piątek, 03.05

  Komunista zawsze mówi prawdę. Panie Nowak - tak czy owak pokaż tych co się porozumieli uchwalając konstytucję która nigdy nie weszła w życie. Uchwalono ją pod nieobecność opozycji i przy zastraszeniu wątpiących. Efektem była zdrada, wojna domowa i upadek państwa. Sukces panie komunisto? Możemy już obchodzić na zapas 500 lecie elbląskiego portu jako największego na Pacyfiku. Że co, że nie leży nad Pacyfikiem? A mam to gdzieś, bo ta konstytucja też nic nie dała więc i działka na Marsie jest nasza, polska. Że co, że mamy klęski a nie mamy postępu i sukcesów? Gdyby wylądowali w Smoleńsku to też byśmy nie mieli co obchodzić w najnowszej historii, bo sukcesy się nie liczą. Tylko trup ma znaczenie dla tego ludu, bo już nic nie powie a jemu można wszystko przypisać. Nawet Wąsika do warmińskiego okręgu wyborczego i powiedzieć że wąsiki są patriotami.

 5. 5
  +12
  ~ pamietamy
  Piątek, 03.05

  Śmiech historii, że były członek PZPR wychwala konstytucję i czyni się piewcą wolności. Kabaret czy brak przyzwoitości?

 6. 6
  +2
  ~ Arc
  Piątek, 03.05

  Kolejny raz parszywie zaprzęgli dzieci ze szkół do politycznych hucp antypolaków! Te dzieci oczywiście powinny brać udział w patriotycznych wydarzeniach ale to było antypatriotyczne (cynicznie i haniebnie wykorzystywane przez antypolskich polityków) i mogło co najwyżej je zniechęcić do brania udziału w przyszłości!

 7. 7
  +3
  ~ Jola
  Sobota, 04.05

  Nowak: W naszej tradycji to dzień patriotycznego celebrowania naszej państwowości. Panie Januszu a jak się mają do tego głosowania Pana kolegów partyjnych w UE ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.947144985199