Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Andrzej Śliwka: W ratuszu konieczne są przejrzyste zasady, a nie widzimisię prezydenta

17.03.2024, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Andrzej Śliwka: W ratuszu konieczne są przejrzyste zasady, a nie widzimisię prezydenta
Fot. AK

- Podczas wyborów samorządowych zdecydujemy, czy chcemy, żeby Elbląg się rozwijał, czy żeby to funkcjonowało tak, jak obecnie. Jeżeli bym się zgadzał z tym, jak wygląda sytuacja w Elblągu i uważał, że wszystko jest ok, nie wystartowałbym w tych wyborach - mówił Andrzej Śliwka podczas spotkania z mieszkańcami okręgu nr 2.

 

 

 

Uważam, że Elbląg potrzebuje impulsu gospodarczego, impulsu rozwojowego, a w tym momencie miasto jest źle zarządzane. To trzeba sobie powiedzieć wprost, to nie jest opinia osoby z prawej strony, to jest opinia osób, które mają poglądy centrowe, lewicowe, to jest ogólny obraz sytuacji. To jest wynikiem tego, że jest całkowity brak strategii tego, jak Elbląg ma wyglądać. Chciałbym, aby Elbląg wykorzystał swój potencjał. Taki jest mój cel

 

 

- kontynuował kandydat na prezydenta Elbląga.

 

 


Andrzej Śliwka, poseł i kandydat  na prezydenta Elbląga kontynuuje przedwyborcze spotkania z mieszkańcami. Kolejne z nich odbyło się w piątek, 15 marca wieczorem w dzielnicy Nad Jarem.

 

 


Jednym z priorytetów kandydata, o czym mówił podczas spotkania, jest zmiana krajobrazu gospodarczego Elbląga. Andrzej Śliwka skrytykował politykę obecnych władz miasta dotyczącą kontaktów z inwestorami i podkreśli, że jeśli zostanie wybrany, będzie pracował nad tym, aby przyciągnąć przedsiębiorców do miasta.

 

 

 

Nie rozumiem, dlaczego Stalowa Wola jest w stanie ściągać inwestorów, a na Modrzewinie w Elblągu wiatr hula. Może dlatego, że rządzący miastem nie mają odwagi pójść i porozmawiać z inwestorami, zarówno tymi z zagranicy, jak i polskimi. Ja nie mam tego kompleksu. Przez 4 lata zajmowałem się rozmowami z inwestorami. Amerykańskimi, koreańskimi, japońskimi, niemieckimi, francuskimi. Wiem, jak to robić, wiem, jak ściągnąć tych inwestorów. Zależy mi również, żeby elbląscy przedsiębiorcy mieli partnera do rozmowy. Oni obecnie w ratuszu nie mają partnera do rozmowy. To mówią nawet ci, którzy sympatyzują z koalicją obecnie rządzącą miastem. To wymaga naprawy. Ja to zrobię. Będę rozmawiał z przedsiębiorcami, żeby jeszcze bardziej inwestowali w Elblągu, na tym mi bardzo zależy. To jest jedyna szansa do tego, żeby generować nowe miejsca pracy, żeby młodzi ludzie pozostawali w Elblągu, mieli pewność, że znajdą pracę w Elblągu, a nie będą jej musieli szukać w Gdańsku, Olsztynie czy Warszawie

 

 

- podkreślił.

 

 

 

Andrzej Śliwka zaznaczył również, że w razie jego wygranej, zmiany nie ominą również samego urzędu miasta. - Chciałbym, żeby ratusz był transparenty, żeby nie było takich sytuacji, że np. ten klub sportowy, który lubi pana prezydenta, dostanie pieniądze, a ten, który mówi, że źle się dzieje, nie dostanie. Koniec z uznaniowością. Konieczne są jasne, przejrzyste zasady funkcjonowania, a nie widzimisię prezydenta, który wstanie lewą nogą i będzie decydował o tym, że ten dostanie, a ten nie dostanie - przekonywał.

 

 


Uczestnicy spotkania poznali również propozycje kandydata dla kobiet. Wśród nich znalazły się m.in. bezpłatne badania profilaktyczne, bezpłatne konsultacje z fizjoterapeuty uroginekologicznego i doradcą laktacyjnym dla młodych mam, a także likwidację luki płacowej w urzędzie.

 

 

 

Kwestia luki płacowej to w Elblągu temat pozostawiony sam sobie. Niestety są miejsca w instytucjach podległych prezydentowi, gdzie panie, mimo tego, że mają takie same kwalifikacje i kompetencje zarabiają mniej niż panowie. Nie ma na to zgody

 

 

- podkreślił Andrzej Śliwka.

 

 


Udział w spotkaniu z mieszkańcami dzielnicy Nad Jarem wzięli również kandydaci PiS do Rady Miejskiej w Elblągu, a także Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 

 

Do wyborów samorządowych pozostało 21 dni. W niedzielę, 7 kwietnia pójdziemy do urn. Tego dnia elblążanie zdecydują również o tym, kto zostanie prezydentem miasta. O to stanowisko walczy w Elblągu pięciu kandydatów. Oprócz Andrzeja Śliwki są to: Sławomir Malinowski (KWW Razem dla Elbląga), Michał Missan (Koalicja Obywatelska), Stefan Rembelski (KWW Mega Elbląg) i Paweł Rodziewicz (KWW Nowy Elbląg). Jeśli żadnemu z kandydatów w pierwszej turze nie uda się zdobyć minimum 50 proc. wszystkich ważnych oddanych, 21 kwietnia odbędzie się druga tura.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Galeria / Spotkanie z Andrzejem Śliwką ( zdjęć 28 )
Dodano: 2024-03-17 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (53)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +35
  ~ Głos z ratusza
  Niedziela, 17.03

  W urzędzie miasta są potrzebne radykalne zmiany. Liczymy że stworzy pan zdrową atmosferę w pracy. To wpłynie korzystnie na poziom usług dla mieszkańców. Nie zastraszany urzędnik podejdzie z uśmiechem do petentów. Liczymy na pana

 2. 2
  +20
  ~ Przekonanie
  Niedziela, 17.03

  Obserwuję pana kampanię i mimo początkowego sceptycyzmu coraz bardziej mnie pan przekonuje do siebie. Konkrety, kultura kampanii, dystans do siebie i dostrzeganie tego co Elblag najbardziej boli. Mam nadzieję że pan wygra mimo nieczystej gry z drugiej strony

 3. 3
  +19
  ~ wniosek
  Niedziela, 17.03

  Oczywiście chcemy, żeby Elbląg się rozwijał i tylko pana widzimy w roli przywódcy - prezydenta naszego Miasta. Głosujemy na pana Śliwkę. Dosyć tego marazmu jaki mamy dotąd i te ostatnie podrygi jeszcze tej władzy są nie do zaakceptowania.

 4. 4
  --7
  ~ lisisko
  Niedziela, 17.03

  Styl znad Dniestru - my za stołem i wy w tłumie. W ratuszu zostanie wprowadzony styl Śliwki w Sejmie - gdy on coś chce to domaga się używając błędnych argumentów. Gdy inni coś chcą, choćby wyrazić swój pogląd czy prośbę, Śliwka rechocze i wyje leżąc w fotelu na sali plenarnej i w komisji. W Elblągu gra grzeczniutkie przeciwieństwo Wróblewskiego a w Sejmie pokazuje prawdziwą naturę i lekceważenie "nie swoich". Tak będzie w ratuszu? A włosy i brodę farbuje dlaczego?

 5. 5
  --13
  ~ Janek eg
  Niedziela, 17.03

  Razem z Leonardem regiej będą zamawiać dla epecu i z opaczewskim mosty projektować bo ponoć ten na zatorze miał się zawalić . Jak on nie ma pojęcia o Elblągu

 6. 6
  +12
  ~ Każdy to juz wie i na to czeka
  Niedziela, 17.03

  To jest oczywista oczywistość!

 7. 7
  +23
  ~ Prawda się należy
  Niedziela, 17.03

  Sprawy Ratusza i zasad w nim panujących od dawna przestaly być jakąś tajemnicą, trzeba w końcu rozliczyć wieloletnich mobberów i mobberki tkwiące jeszcze w tym prxytulku, w życiu płaci się za wszystko a opinia publiczna musi też to ocenić nie tylko sądy

 8. 8
  +15
  ~ Nudni już
  Niedziela, 17.03

  Boją się tego Śliwki że aż śmieszą te coraz slabsze argumenty i takie nijakie i bezplciowe i ciągle te same....

 9. 9
  +23
  ~ Zapytajmy publicznie wprost
  Niedziela, 17.03

  Brawo Panie Śliwka naprawdę czas na POznanie metod, nazwisk tych wieloletnich Asów , bo wielu ludzi naprawdę dostalo zdrowo po dupie i w sumie trzeba zapytać ich wprost za co ??? Konkrety oczywiscie te zawodowe ! Bo przecież nie te prywatne ? Prawda????

 10. 10
  +25
  ~ Obserwator
  Niedziela, 17.03

  Stoo HEJTOWI! Stop ZAMYKANIU UST suwerenowi przez Pana Missana!! To co zrobili to jest absolutne dnem politycznym!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.535619020462