Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kolejny kandydat na prezydenta obiecuje stadion... tym razem lekkoatletyczny

06.03.2024, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejny kandydat na prezydenta obiecuje stadion... tym razem lekkoatletyczny

Budowę stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krakusa obiecuje Michał Missan, w razie wygranej w wyborach na prezydenta Elbląga. Jakie plany kandydat Koalicji Obywatelskiej ma wobec stadionu przy. ul. Agrykola?

 

 

 

Chciałbym zadeklarować, że ten stadion, który jest za nami (przy ul. Krakusa - przyp. red.) do końca przyszłej kadencji, jeśli zostanę prezydentem, będzie stadionem lekkoatletycznym. Przypomnę, że składaliśmy w tej sprawie wniosek do rządowego programu na 5 mln zł, dofinansowania nie otrzymaliśmy. Dziś się zmienił rząd i myślę, że w sposób realny możemy konkurować o to dofinansowanie. Do tej pory nie było takiej czystej konkurencji. Te pieniądze były rozdawane "swoim"

 

 

- mówił Michał Missan, dziś (6 marca) podczas konferencji prasowej.

 

 

 


Kandydat KO zapewnił, że ze stadionu lekkoatletycznego nadal będzie mógł korzystać klub Concordia Elbląg. - To ma być stadion wielofunkcyjny. Concordia dalej będzie mogła grać na tym sadionie - podkreślił.

 

 

 


Inwestycje w miejską infrastrukturę sportową planuje wielu kandydatów na prezydent Elbląga. Budowę nowego stadionu miejskiego gwarantuje Andrzej Śliwka. Czy podobne plany snuje  Michał Missan?

 

 

 

 

Obecnie mamy złożony wniosek na niemal 7 mln zł, czekamy na rozstrzygnięcie. Nie będę obiecywał, że postawię nowy stadion, bo bez środków zewnętrznych jest to niemożliwe, a na dziś nie ma takiej perspektywy w środkach zewnętrznych. (...) To się dzieje, dlatego mówię w kontekście teraźniejszości. Jeśli chodzi o przyszłość, jeśli będą możliwości, aby sięgać po granty na remont (stadionu przy u. Agrykola) to jak najbardziej tak. Ja twardo stąpam po ziemi, nie będę obiecywał budowy nowego stadionu, jeśli ktoś to obiecuje, nie ma pojęcia o finansach publicznych w samorządzie

 

- podkreślił Michał Missan.

 

 

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej kandydat na prezydenta KO przedstawił również inne obietnice wyborcze, wśród nich są m.in. programy profilaktyczne dla elblążanek, wyprawka dla nowo narodzonych elblążan "Piekarczyk wita na świecie" oraz utworzenie przy prezydencie stanowiska pełnomocnika ds. dzieci i młodzieży.

 

 

 

Przypomnijmy. Komitety wyborcze do 14 marca mają czas, aby zarejestrować kandydatów na prezydentów, wójtów, burmistrzów w wyborach samorządowych 2024. Do urn pójdziemy 7 kwietnia. 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (47)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ aaa
  Środa, 06.03

  Odsyłam do https://www.facebook.com/share/p/yGL6tgAXXV2fFX7P/?mibextid=WC7FNe

 2. 2
  +28
  ~ kibic
  Środa, 06.03

  Pamiętam jakie były zatargi między Concordia a miastem. ganiano ich po wiochach aby grali. A teraz że będą mogli grać??!! Nikt z Concordii i rodzin nie zagłosuje na Was to jest pewne

 3. 3
  +30
  ~ Elblag
  Środa, 06.03

  Miał czas wnioskować jako wiceprezydent. To jedyne co pamiętam to jak otwierał mural na baraku przy ul. Skrzydlatej. Hańba to mało powiedziane!!!.Upodlenie ludzi sięgnęło zenitu!!!. Nie wszyscy tam znaleźli się bo nie chcieli pracować. Los każdemu z nas może przynieść nieszczęście. A ten pan otwierał mural!!!. A był w środku tego baraku, rozmawiał z mieszkańcami?.

 4. 4
  --17
  ~ Do Elblag
  Środa, 06.03

  I wnioskował, tj. miasto wnioskowało, co masz w jego wypowiedzi. Rząd PiS nie przyznał dofinansowania.

 5. 5
  +22
  ~ Juz nie moge na to patrzec
  Środa, 06.03

  Won cwaniaki!!! My już wybralismy kto nam stadion wybuduje! Wy juz nie wiecie za co sie lapac! Uswiadamiac ludzi ze PO I SAMORZADOWY KOMITET (ludzie wrobla) to będzie to samo!! Gosc ktory wystapil z missanem Pan Wilk to człowiek wroblewskiego. Zaden przedstawiciel sportu! Was juz nie ma!

 6. 6
  +18
  ~ Dorian
  Środa, 06.03

  Stadion do lekkiej ? Bedzie kompleksowa arena elblag tam tez sie znajdzie tor do lekkiej. Bezplatne usg piersi? Przeciez pis to wprowadzil. Rzecznik praw dzieci w Elblagu? Wy zacznijcie przyjmowac ludzi do biura prezydenta a nie tworzycie sztuczne twory aby nikt do was nie pukal. Won!

 7. 7
  --7
  ~ Do Elblag
  Środa, 06.03

  I wnioskował, tj. miasto wnioskowało, co masz w jego wypowiedzi. Rząd PiS nie przyznał dofinansowania.

 8. 8
  +29
  ~ 1125.
  Środa, 06.03

  Nissan odaj wszystkie wypłaty z urzędu ,kompletnie nic nie zrobiłeś dla miasta i regionu jako vice, z te pieniądze odkupimy dworzec Elbląg Zdrój,który twój szef sprzedał .

 9. 9
  +27
  ~ OBIECANKI, CACANKI
  Środa, 06.03

  Stadion obiecywał śp. Słonina, potem Nowaczyk który "przytulił" na projekt stadionu ponad 1 mln .zł. Nie ma projeku, nie ma pieniędzy . I teraz jkolejny obiecuje...gruszki na wierzbie. Ale pustymi obietniucami kibiców nie kupi już kolejnemu " obiuecaczowi" kibice nie zaufaja. Panie Nissan obiecuj...za swoje. - podpisano : Stańczyk Elbląski

 10. 10
  +20
  ~ Zal
  Środa, 06.03

  Rzad pis przyznał kase na stadion ale to POwcy blokuja

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2341220378876