Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Minął termin zgłoszeń. Kiedy poznamy wszystkich kandydatów na elbląskich radnych?

04.03.2024, 16:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Minął termin zgłoszeń. Kiedy poznamy wszystkich kandydatów na elbląskich radnych?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Niebawem poznamy wszystkich kandydatów na radnych w nadchodzących wyborach samorządowych. Właśnie minął termin, który komitety wyborcze miały na ich zgłoszenie. - Komisje wyborcze mają trzy dni na sprawdzenie zgłoszeń i rejestrację list -  mówi dyrektora elbląskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

 

 

 

Do wyborów samorządowych pozostało niewiele ponad miesiąc. 7 kwietnia również elblążanie pójdą do urn i zdecydują, kto zostanie prezydentem Elbląga i zasiądzie w radzie. Część komitetów wyborczych już wcześniej przedstawiła swoich kandydatów, jednak ich pełne listy dopiero czekamy. Właśnie minął termin, który komitety wyborcze miały na zgłaszanie list kandydatów na radnych.

 

 

 

Do poniedziałku, do godz. 16, komitety wyborcze miały czas, aby w gminnych, powiatowych i miejskich komisjach wyborczych zgłosić listy kandydatów na radnych. Zanim je poznamy minie trochę czasu. Komisje mają trzy dni na sprawdzenie zgłoszeń i rejestrację list. Ewentualne wezwanie komitetu do usunięcia wad to kolejne dwa dni

 

- mówi Ewelina Paszko, dyrektora elbląskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

 

 

 

Jak wynika z informacji Miejskiej Komisji Wyborczej w Elblągu (umieszczonej na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu) do tej pory, do usunięcia wad w zgłoszeniu, został wezwany tylko jeden komitet - KWW Stefana Rembelskiego Mega Elbląg - Uczyńmy Elbląg znowu wielkim. To może się jednak jeszcze zmienić, komisja w ciągu najbliższych dni powinna sprawdzić wszystkie zgłoszenia.

 

 


Każda lista kandydatów musiała być poparta przez odpowiednią liczbę wyborców. - Co najmniej 150 podpisów musi zostać zebrane w gminach powyżej 20 tys. mieszańców oraz w dzielnicach Warszawy, aby zarejestrować listę. W przypadku wyborów do rad powiatów każda lista kandydatów musi być poparta podpisami co najmniej 200 wyborców, a w wyborach do sejmików wojewódzkich - podpisami co najmniej 300 wyborców - informował dziś PAP.

 

 

 

Kolejny ważny termin minie 14 marca. Do tego dnia, do godz. 16, komitety wyborcze mają czas na zgłaszanie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów.

 

 

 

Swoich kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów mogą złożyć komitety, które zarejestrują, swoich kandydatów na radnych, w co najmniej połowie okręgów wyborczych

- dodaje Ewelina Paszko.

 

 

 

Wybory samorządowe 2024 odbędą się w niedzielę 7 kwietnia (termin ewentualnej drugiej tury wyborów wyznaczono na 21 kwietnia).

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Ed
  Poniedziałek, 04.03

  Co to jest dyrektora? Nowomowa dotarła już do Elbląga. Co będzie dalej? Sekretara,profesora, ministra?

 2. 2
  +13
  ~ Padaka wizualno mentalna
  Poniedziałek, 04.03

  Ten POtencjal radnych nie jest godny niczyjej uwagi! Sklejali jak mogli i kogo mogli! Taki mamy klimat

 3. 3
  +6
  ~ Nowomowa
  Poniedziałek, 04.03

  A skoro już tak jest to dlaczego są" kandydatów na wójtów , burmistrzów, prezydentów,? .To czy nie powinno być również - "kandydatek na wójtówek, burmistrzyń , prezydentek"

 4. 4
  +11
  ~ POrazka
  Poniedziałek, 04.03

  Te listy to mieszanka wybuchowa -:))) wybierać i przebierać nie ma z kogo ! Albo stare albo nieznane i robiące za słupa!

 5. 5
  +9
  ~ Hela
  Poniedziałek, 04.03

  Czas zacząć pisać i mówić po polsku. Nie kalać języka!

 6. 6
  +14
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 04.03

  Obywatele! I Obywatelki też!:) Nie turbujcie się dłużej - wiem z pewnych źródeł, że powstała najlepsza lista najlepszego kandydata, i nie dość, że elbląskiego, to o zacięciu przedsiębiorczym a wrażliwości lewicowej! Ten czas nadchodzi - Inna Polityka Jest Możliwa! Szczegóły wkrótce!:) #SłynneProroctwa, #PrawdaWasWyzwoli; 🖤🚩

 7. 7
  +12
  ~ 1125
  Poniedziałek, 04.03

  Robactwo z urzędu miasta ,chce dalej iść tą drogą zagłady , nissan odaj wszystkie wypłaty,nic zero ,kompletnie nie zrobiłeś dla miasta Elbląga.Malpka na sznurkach Słupnika.

 8. 8
  +1
  ~ do pana Kolińskiego
  Poniedziałek, 04.03

  Nie można zapunktować u pana na minus, więc muszę napisać , żadnych lewicowców w Elblągu. Już wystarczy teraz mamy tego efekt z kilkunastu lat.Musimy ratować Elbląg, a nie przedłużać agonię.

 9. 9
  +7
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 04.03

  Uprzejmie zauważam, że w Elblągu, jak i w kraju, rządzi od dekad prawica - lewica skończyła się gdzieś tak w 1989 roku, potem to już tylko styropianowe POpłuczyny albo zwyczajna reakcja;) Przecież chyba kapitalucha Wróblewskiego z prawacką kamarylą patodeweloperów albo tych obszarników podelbląskich na krwawicy ludowej chowanych, nawet nie różowych, nie nazwiecie "lewicą"? No POwagi nieco;) #PrawdaWasWyzwoli; 🖤🚩

 10. 10
  --1
  ~ Wyzwoliciel
  Środa, 06.03

  Niech tego Kolińskiego-prawda zabierze w jasną ch...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2585899829865