Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Sławomir Malinowski będzie ubiegać się o urząd Prezydenta Elbląga

01.03.2024, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sławomir Malinowski będzie ubiegać się o urząd Prezydenta Elbląga
Fot. AK

Sławomir Malinowski będzie ubiegać się o urząd Prezydenta Elbląga. Dziś, 1 marca, zwołał konferencję prasową, by ogłosić swój start z Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem dla Elbląga”. Jego kandydaturę poparł Rafał Maszka.

 Rafał Maszka z Komitetu Wyborczego Wyborców „Janosik” udzielił dziś poparcia Sławomirowi Malinowskiemu.
 

 

Nasz komitet był komitetem troszeczkę sarkastycznym. Pokazującym paradoksy, które są. W pierwszym swoim wywiadzie, który był dla info.elblag.pl przedstawiałem swoje założenia, ale mówiłem jasno, że jeżeli pojawi się kandydat, który będzie dobrym kandydatem to na pewno go poprę

 

– stwierdził Rafał Maszka.Sławomir Malinowski był radnym Rady Miejskiej dwóch kadencji i Przewodniczącym Rady Miasta w latach 1994-1998. W 2006 kandydował na urząd Prezydenta Elbląga. Uzyskał wówczas 3 proc. poparcia.

 


Po raz kolejny Sławomir Malinowski do Rady dostał się Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego w 2013 r.. Radnym był w skróconej, bo odwołanej w referendum, kadencji do 2014.
 


Przed konferencją Sławomir Malinowski wraz z Rafałem Maszką załatali jedną z dziur znajdujących się na Bulwarze Zygmunta Augusta.
 

 

Jedni sadzą w dziurach na ulicach kwiatki, my prowizorycznie ją załataliśmy, by chociaż jedna dziura była załatana. To symbol. Po pierwsze chcemy zasypać podziały między mieszkańcami a partami politycznymi

 

 

– zaznaczył Sławomir Malinowski.

 

 


To jednak nie wszystko. - Drugi symbol to likwidacja progów, o które potyka się miasto. Przez kilka kadencji będąc w Radzie Miasta widziałem, jak upadają dobre programy, dobre projekty uchwał, które miały służyć Miastu, tylko dlatego, że to podawała opozycja – mówił.

 

Osobami, które łączyły radnych były osoby nienależące do żadnej partii, które nie miały łańcuchów programów politycznych swoich zwierzchników

 

– podkreślał Sławomir Malinowski.

 

 


Kiedy poznamy kandydatów do Rady Miasta? - W poniedziałek będziemy rejestrowali listy. W przyszłym tygodniu przedstawimy nie tylko „jedynki”, ale wszystkich kandydatów do Rady Miasta – mówił Sławomir Malinowski.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. AK


Komentarze do artykułu (51)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +34
  ~ Niezle towarzystwo
  Piątek, 01.03

  No i dobrze! Najbardziej dzis rozśmieszaja mnie podstarzali kandydaci i kandydatki ipadlej lewicy -;))))

 2. 2
  +21
  ~ jest!
  Piątek, 01.03

  Jest! Nareszcie ktoś spoza układów. Nareszcie jest ktoś kto chodzi po ziemi i widzi miasto a nie członków i partie. Jest ktoś kto nie ciągnie układów i znajomych królika, a przede wszystkim kieruje się rozumem a nie partyjnym członkiem. Jest ktoś kto nie traktuje opozycji w RM i mieszkańców jak wrogów. Jest ktoś kto w UM i spółkach postawi na fachowość a nie układowość. Wiem, w Elblągu takie nie cwaniackie i nie układowe podejście nie jest popularne , ale tylko takie widzenie samorzadu może oczyścić bagno po 9 latach tego co było i ustrzec przed tym co czeka mieszkańców pod rządami konertowców, pisowców, "ja chcem" i podobnych. Dobrze że się zdecydował i zdążył !!!

 3. 3
  +20
  ~ Marek
  Piątek, 01.03

  Iniech kandyduje bo jak się okazuje ma swoich zwolenników! Więc im wiecej tym lepiej ! Oslabia ten starczy uklad !

 4. 4
  +15
  ~ kinoMańka
  Piątek, 01.03

  Aż nie wierzę, w końcu pojawił się w Elblągu rozsądny, reprezentacyjny, kulturalny i wiarygodny kandydat na urząd Prezydenta Miasta, na którego czekałam tyle lat, tracąc już powoli nadzieję - Panie Sławomirze, czas najwyższy pozbyć się tej skompromitowanej "lewicy" mańkutowo-wróblowej proweniencji przyspawanej do politycznego żłoba i przywrócić Elblągowi należną i długo wyczekaną przez mieszkańców pozycję ośrodka miejskiego z prawdziwego zdarzenia. Powodzenia, wytrwałości i na pewno będę na Pana głosować:)

 5. 5
  +15
  ~ kpt Żbik
  Piątek, 01.03

  Niskorosłemu puściły zwieracze .....

 6. 6
  --1
  ~ wniosek
  Piątek, 01.03

  To jakaś paranoja, w Niemczech ministrem został człowiek co bajki pisał dla dzieci i jest ????, czy u Nas też tak ma być? Każdy powinien mieć swoje miejsce , ale nie takie, żeby tylko mieć , a już rządzić to jak "wyjdzie". My takich ludzi nie potrzebujemy, niech ten pan dalej bajki nagrywa to najlepiej wychodzi.

 7. 7
  +15
  ~ tutejszy
  Piątek, 01.03

  Nareszcie ktoś, kto potrafi z ludźmi rozmawiać i łączyć a nie tylko ich mobbingować i dzielić - brawo, takich nam trzeba!

 8. 8
  +14
  ~ Jestem na tak
  Piątek, 01.03

  Niezle sie kandydat prezentuje! Do tego obyty w świecie a nie żyjący tylko zaściankiem, inteligentny! I widzący to zło wokół poza tym wie co w trawie piszczy!

 9. 9
  +20
  ~ Wdzięczny
  Piątek, 01.03

  Odważnie przynajmniej zapytal się o te nagrody dla swojaków w um i brawa mu za to !!

 10. 10
  +24
  ~ Tragikomedia
  Piątek, 01.03

  Ci z lewych do sejmiku to babcia i dziadek , to jakaś kpina i chyba brak zdrowego rozsądku!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1715462207794