Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Elblągu (zdjęcia)

01.03.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Elblągu (zdjęcia)
Fot. AK

1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dziś również w Elblągu upamiętniono żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Zobacz galerię zdjęć z uroczystości. 

 

 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowiony został w roku 2011. Dziś, 1 marca w Elblągu odbyły się obchody święta. Uroczystość, zorganizowana przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Żołnierzy Armii Krajowej rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej. Po przemówieniach, Apelu Pamięci i salwie honorowej, przed pomnikiem złożono kwiaty.

 

 

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia. 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Obchody Narodowego Dnia Pamięci Wyklętych ( zdjęć 36 )
Dodano: 2024-03-01 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ zamiast wybiegu
  Piątek, 01.03

  Wszyscy do jednego wora - przyzwoici i zbrodniarze, Polacy i upa uznana przez polski IPN za wyklętych. Celowo podczepiono łajdaków do bohaterów podobnie jak Wąsik i Kamiński "krystalicznie..." (Duda). Życie tamtych ludzi dzisiaj jest okazją do wątpliwego lansu dla wielu. Jak można mieszać bohatera ze zbrodniarzem i wychwalać tego drugiego i śpiewać, grać mu hymn? Tak nie buduje się historii, pamięci, patriotyzmu, jedności. Kłamstwa w obecności żyjących w tamtych czasach.

 2. 2
  --2
  ~ Black
  Piątek, 01.03

  Moj komentarz pod tym artykulem A delegacji Azowa lub Ajdara nie bylo, albo jakichs weteranow UPA? Toc WiN byl ich najwierniejszym sojusznikiem, gdy na Lubelszcztznie i Podkarpaciu trwalo najpotworniejsze ukrainskie ludobojstwo polskiej ludnosci tych ziem. Taki Atlas tzw podziemia niepodleglosciowego z lat1944-1956 wydany przez goebbelsowski IPN w 50% zawiera nazwiska rezunow z OUN-UPA. IPN wystawil im do dzis setki aktow rehabilitacyjnych, jako pokrzywdzonych przez komune i tez nazywa ich oficjalnie.. Zolnierzami Podziemia Niepodleglosciowego z Ukrainskiej Powstanczej Armii. Wiec delegacja UPA bylaby tu dzis jak najbardziej na miejscu. No i jeszcze gdyby wybrzmial Sala UPAdlinu i horylki tez, to wielu przypomnialoby sobie te swojskie czasy, gdy rzneli wspolnie Lachiw

 3. 3
  +5
  ~ Black
  Piątek, 01.03

  Zastanawiam sie ILU z tych zalosnych fajfusow pojawi sie przedctym samym pomnikiem 11 Lipca, w 81 rocznice UKRAINSKIEGO LUDOBOJSTWA NA WOLYNIU i przypadajaca w tym roku okragla 80 ROCZNICE ROZPOCZECIA UKRAINSKIEGO LUDOBOJSTWA W MALOPOLSCE WSCHODNIEJ? I nie mam tu na mysli tych stalych, zalganych do szpiku kosci lanserow z Urzedu Miasta i reszty tych zaklamanych Bolkow, ale rowniez tych udajacych polskie wojsko pajacow w zielonych mundurkach. I juz dzis moge udzielic w 100% trafnej odpowiedzi, ze nie pojawi sie tego dnia ani jeden z tych SMIERDZACYCH TCHORZY, ktorzy w ubieglym roku zabronili obchodow 80 Rocznicy ukrainskiej rzezi Polakow na Wolyniu. Ta cala bande powinno sie pognac z ratusza na cztery wiatry i to tak, zeby nawet wspomnienie nie zostalo po tych antypolskich renegatach

 4. 4
  0
  ~ Tysiek
  Piątek, 01.03

  Nie wszystko jest czarno białe tak jak piszecie ciekawe skąd czerpaliście ta wiedzę o ojców czy sami braliście udział w utrwalaniu władzy ludowej.

 5. 5
  +4
  ~ Black
  Piątek, 01.03

  Do Tysiek Wystarczy pusty lbie dokonac kwerendy dokumentow zawartych w tych IPN owskich archiwach, zeby o tym wiedziec. To zadna tajemnica. Bodnar zreszta sam sie szczyci tatusiem banderowcem, z ktorego, jak to powtsrza zawsze w kazdym wywiadzie jest...Dumny. To samo Simoniuk, Holownia i cala reszta tej bandy. Gdyby nie Wojsko Polskie, KBW, WOP i Milicjanci oraz czlonkowie oddzialow polskiej samoobrony, szczegolnie na Podkarpaciu, to by ani jedna polska zywa noga nie ostala sie na tych ziemiach. Wiec nie pieprz mi tu farmazonow o ludowej wladzy banderowski wymiocie, bo wielu twoich tzw. Wykletych w tamtym czasie na tych ziemiach wspoldzialalo z bandami UPA. A WiN w Maju 1946 roku podpisal z upowcami porozumienie o wspolnym zwalczaniu Wojska Polskiego. Badz nadal z nich dumny

 6. 6
  --1
  ~ Tysiek
  Piątek, 01.03

  Widzisz jaka jest różnica między nami że nie potrafisz rozmawiać tylko obrażasz i rzucisz epitetami żal mi Ciebie.

 7. 7
  --4
  ~ Black
  Piątek, 01.03

  Tysek - Z kimś takim jak ty nie prowadzi się... ŻADNYCH ROZMÓW NA JAKIKOLWIEK TEMAT, A JUŻ NA PEWNO NIE NA TEN, BO TO STRATA CZASU, ŻEBY MARNOWAĆ GO NA DYSKUSJĘ Z ANTYPOLSKĄ SZUMOWINĄ. Ja ciebie obrażam? Przyjrzyj się sobie, kto wyjechał mi z utrwalaniem władzy ludowej.

 8. 8
  +4
  ~ Tysiek
  Piątek, 01.03

  Tak a tacy patrioci z pełną gębą frazesow pierwsi uciekali przez rumunska granicę. Pozdrawiam nie irytuj się dluzej będziesz żył. Nic nie jest czarno białe.

 9. 9
  +5
  ~ mentalność
  Piątek, 01.03

  Zapomniałeś Black o ideologu upa w Polsce, o Kowalu. Tenże aż się trzęsie gdy żąda zastąpienia ukraińca na froncie żołnierzem Nato. On to wygłosił niechcący argumentację upa z Kijowa i naszego "pana szuchewycza" z Elbląga - "to nie ukraińcy mordowali Polaków, bo wtedy nie było ukrainy. To obywatele Polski narodowości ukraińskiej mordowali obywateli Polski narodowości polskiej i nawzajem". Tacy jak Kowal jutro powiedzą że to Polacy dokonali ludobójstwa na ukrach na Wołyniu. Ma polską profesurę. Siemoniak zarządza służbami. Stalin miał genialny plan i przez jego plan siedzimy w szambie. Tusk jest Kaszubą, ale to jak skacze przy ukrach to przeraża.A na pewno ukry oskarżą nas w świecie za przegraną z Rosją - już to głoszą. Ci co nic nie dali są przez ukra szanowani.

 10. 10
  0
  ~ Edi
  Sobota, 02.03

  Widzę, że kampania wyborcza w pełni.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0895140171051