Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Śmierć spadochroniarza. Prokuratura zakończyła śledztwo. Co się stało?

11.12.2023, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Śmierć spadochroniarza. Prokuratura zakończyła śledztwo. Co się stało?
REKLAMA

Prokuratura zakończyła postępowanie w sprawie śmierci spadochroniarza z Elbląga.  W czerwcu tego roku 64-latek spadł na ziemię przed budynkiem wielorodzinnym przy ul. Sadowej. Śledczy nie dopatrzyli się nieprawidłowości, jeśli chodzi o organizację skoku. Zdaniem biegłego z zakresu wypadków lotniczych mężczyzna mógł stracić przytomność podczas lotu, co doprowadziło do tragedii.

 

 

 

 

Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone na mocy postanowienia prokuratora z 6 grudnia, wobec stwierdzenia, że czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego. Prokurator, na podstawie całości materiału dowodowego, doszedł do wniosku, że nie można tutaj stwierdzić udziału osób trzecich. Pokrzywdzony zmarł w wyniku obrażeń, charakterystycznych dla upadku z dużej wysokości

 

 

- informuje prokurator Ewa Ziębka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

 

 

 

Przypomnijmy. Do tragicznego zdarzenia doszło 10 czerwca tego roku. 64-letniemu spadochroniarzowi nie udało się bezpiecznie wylądować. Mężczyzna spadł przed budynkiem wielorodzinnym przy ul. Sadowej. Pierwszej pomocy udzielili mu świadkowie zdarzenia. Reanimację przeprowadził również wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Niestety 64-latek zmarł. Był on doświadczonym spadochroniarzem i instruktorem skoków.

Służby na miejscu ustaliły, że czasza spadochronu była otwarta. Wyjaśnieniem okoliczności wypadku zajęła się Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

 

 

 

Biegły z zakresu wypadków lotniczych stwierdził, że bezpośrednią przyczyną wypadku była zbyt duża prędkość przyziemienia. Wskazał, że pokrzywdzony ponad dwukrotnie przekroczył prędkość, która w tym przypadku powinna wynosić 7 m/s. Mężczyzna mógł podczas lotu stracić przytomność. Biegły, na podstawie obserwacji skoku, stwierdził, że nie było widać, aby wykonywał on działania, które osoba z takim doświadczeniem, w tej sytuacji by wykonywała, aby zapanować nad lotem. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że u pokrzywdzonego mogło dojść do utraty przytomności i w jej wyniku niekontrolowanego upadku

 

- wyjaśnia prokurator Ziębka.

 

 

 

Jednocześnie z opinii biegłego wynika, że nie ma on zastrzeżeń do organizacji skoku. - Zestaw spadochronowy, z którego korzystał pokrzywdzony, był sprawny technicznie, odpowiedni do tego typu skoków, które wykonywał. W tym przypadku możemy mówić tylko o czynniku ludzkim - dodała rzeczniczka PO w Elblągu.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ Roman
  Poniedziałek, 11.12

  "Zdaniem biegłego z zakresu wypadków lotniczych mężczyzna mógł stracić przytomność podczas lotu, co doprowadziło do tragedii". Wszak skoczkowie przechodzą badania lekarskie? Nie wiem, jak teraz, lecz dawniej kandydaci przechodzili nie tylko badania lekarskie, lecz także psychotechniczne. Czy prokuratura badała kwestię badań? Ale to było za tzw. komuny, więc teraz może są be?

 2. 2
  --6
  ~ Black
  Poniedziałek, 11.12

  Oj tam, czepiasz sie. Prokuratura mogla stwierdzic, ze kto mu kazal skakac, bo gdyby nie skakal, to by nie stracil przytomnosci i by zyl.

 3. 3
  +2
  ~ Xxx
  Poniedziałek, 11.12

  Black lecz się

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96553611755371