Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Budowa tężni na finiszu. Wiemy, od kiedy elblążanie będą mogli z niej korzystać 

02.11.2023, 11:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Budowa tężni na finiszu. Wiemy, od kiedy elblążanie będą mogli z niej korzystać 
Fot. Paweł Friedrich

Tężnia solankowa w parku Traugutta, z opóźnieniem, ale już stanęła. W piątek, 3 listopada planowane jest dokonanie jej wstępnego rozruchu. Od kiedy z nowego obiektu będą mogli korzystać elblążanie?

 

 

 

Budowa altany z tężnią solankową w parku Traugutta kosztowała 400 tys. zł. Inwestycja zakładała nie tylko postawienie nowego obiektu, w sąsiedztwie siłowni pod chmurką, ale też wykonanie m.in. małej architektury w postaci ławek parkowych i koszy na śmieci, instalacji elektrycznej wewnętrznej, oświetlenia terenu oraz budowę ścieżki dla pieszych i naprawę terenów zielonych. Obecnie przedsięwzięcie jest już na finiszu. Kiedy z tężni będą mogli korzystać elblążanie?

 

 

 

W najbliższy piątek, 3 listopada planowane jest zakończenie odbioru całego obiektu tężni i dokonanie wstępnego rozruchu. Następnie obiekt zostanie zabezpieczony na okres zimowy, a samo uruchomienie tężni dla mieszkańców nastąpi na wiosnę 2024 roku

 

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

 

 

Początkowo zakładano, że prace zostaną ukończone we wrześniu. Realizacja zadania zajęła jednak wykonawcy - firmie Kryształowy Świat z Libiąża prawie miesiąc dłużej.

 

 

 

W związku z opóźnieniami w wykonaniu zadania przeprowadzono rozmowy z Wykonawcą mające na celu zrekompensowanie niniejszego opóźnienia w formie finansowej. W ramach rekompensaty wykonawca zabezpieczy całoroczne zapotrzebowanie soli dla obiektu

 

 

- dodaje Łukasz Mierzejewski.

 

 

 

Przypomnijmy. Budowa tężni solankowej to pomysł radnych Koalicji Obywatelskiej, których wniosek w tej sprawie został przyjęty do budżetu miasta na 2022 roku. Początkowo planowano, że altana z solanką i tarniną stanie w parku, który znajduje się u zbiegu ulic Giermków i Rycerskiej. Później lokalizację zmieniono na Bażantarnię, ale na to nie zgodził się Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej. Ostatecznie zdecydowano, że tężnia ma stanąć w parku Traugutta.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 02.11

  Wiaty ławki i jakieś śmietniki itp. GDZIE JEST WC MAMY ZAŁATWIAĆ SIE POD DRDEWEM W KRZAKACH PRZY LUDZIACH LUDZIE BRAKUJE WC CALEGOROCZNEGO TAKI POSTAWIC ZA 1 ZL LUB 2 ZL I BEDZIE KAZDY ZADOWOLONY A NIE MA NIC W ZADNYM PARKU NIE MA WC wstyd

 2. 2
  --1
  ~ Hanba
  Czwartek, 02.11

  Nastepny kameralny obiekt w Elblągu. Wstyd z każdą inwestycją robiona przez PSL, PO, SLD. Nigdy więcej was w um ratuszu.

 3. 3
  +9
  ~ Dąbrowszczanka
  Czwartek, 02.11

  Od lat prosimy o budowe chodnika/drogi rowerowej / oświetlenia z Elblga do Dabrowy. Odpowiadaja nam ze mamy sie starac skladajac wnioski do BO.Bezskutecznie. Tym czasem w tym roku wydano kilkanascie milionow na droge do nikad w Bażantarni gdzie zniszczono jej cześć i wladza ma zakusy na dalsze jej betonowanie, wydano 150 tys zl na jakas propagandowa ankiete dot portu, buduje sie kameralne wiaty z sola za kupe kasy, wyslano kupe kasy na ukraine. A nas meiszkancow Dąbrowy się zbywywa. To jest skandal! Ta wladza musi zostac obalona i to jak najszybciej!

 4. 4
  +19
  ~ kuracjusz
  Czwartek, 02.11

  Żeby tężnia miała jakiekolwiek właściwości MUSI mieć 10 m wysokości!!! To nie tężnia -to altanka

 5. 5
  +10
  ~ znu
  Czwartek, 02.11

  Wiosną, bo przez zimę musi wchłonąć sól drogową z jezdni.

 6. 6
  +13
  ~ sik w normie
  Czwartek, 02.11

  Poważnie się zmartwiłem, że coś się zmieniło w mentalności ratuszowej, ale spoko, wszystko w normie - poślizg 10 tygodni, otwarcie przed zimą i zamknięcie na zimę. Siknie dla ludu w kwietniu, na wybory a przez zimę Borysmani będą tam oddawać solankę." Pomyseł" wybitnej Małgorzaty. Trzeba mieć wiele "szczęścia" by tak błysnąć ludowi wyborczemu. Nie przypadkowo wywodzą się z tego kosza Michaś, Ela, Tosiek, Wcisła, Portas, ... .

 7. 7
  +5
  ~ G ó w n o
  Czwartek, 02.11

  Ten jest nudno ! Najlepsze w Ciechocinek i Inowrocław są giga i wysoki ...

 8. 8
  +6
  ~ Milka
  Czwartek, 02.11

  A może zkm by m pomyślało że w dzień zaduszny też ludzie jeżdżą na cmentarze i więcej autobusów a nie jak śledzie w beczce się jedzie jak tyle lat jeżdżę to tak nie jechałam zgroza oszczędności szukają w staruszkach przy laskach a nie każdego stać na taryfę niech się ztkm dobrze się zastanowia nie co godz autobos w takim dniu

 9. 9
  +9
  ~ Cóż
  Czwartek, 02.11

  Następne badziewie.

 10. 10
  +8
  ~ Miś
  Czwartek, 02.11

  Po co nam to komunikacji miejskiej nie ma dróg i chodników nie ma ale jest wiata dla osób nietrzeźwych nowy WC będzie i palarnia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0031509399414