Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Uchwała przeszła o... głos. Deweloper wybuduje mieszkania przy ul. Wieżowej

28.09.2023, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Uchwała przeszła o... głos. Deweloper wybuduje mieszkania przy ul. Wieżowej
Fot. wizualizacja inwestycji/Mytych

Radni zgodzili się na budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Wieżowej. Część z nich miała wątpliwości, aż 10 osób wstrzymała się od głosu. "Za" było 11 osób. O przyjęciu uchwały zdecydował jeden głos.

 

 

 

Elbląska firma skorzysta z ustawy "lex deweloper", aby wybudować przy ul. Wieżowej budynek wielorodzinny. Zgodę na to wyrazili elbląscy radni, dziś (28 września) podczas sesji. Nie była to jednak decyzja jednomyślna. O przyjęciu uchwały zdecydował jeden głos.

 

 

Spośród 25 radnych uczestniczących w głosowaniu "za" projektem uchwały było 11 (Małgorzata Adamowicz, Antoni Czyżyk, Juliusz Dziewałtowski-Gintowt, Marek Kamm, Wojciech Karpiński, Irena Sokołowska i Robert Turlej z Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Konert, Marek Burkhardt i Krystyna Urbaniak z KWW Witolda Wróblewskiego oraz Andrzej Tomczyński z SLD Lewica Razem), 4 osoby były przeciw (Elżbieta Banasiewicz, Paweł Kowszyński, Halina Sałata z Prawa i Sprawiedliwości oraz radny niezależny Bogusław Tołwiński), 10 osób wstrzymało się od głosu (Cezary Balbuza z KO, Monika Dwojakowska, Adam Matwiejczuk, Marek Osik z KWW Witolda Wróblewskiego, Janusz Hajdukowski, Jolanta Janowska, Jolanta Lisewska, Marek Pruszak i Rafał Traks z PiS oraz radny niezależny Paweł Fedorczyk).

 

 

 

Głosowania nie poprzedziła dyskusja, więc trudno powiedzieć, co wzbudziło wątpliwości radnych, którzy zagłosowali przeciw projektowi uchwały. Głos w tej sprawie, podczas sesji, zabrał jednak mieszkaniec Elbląga.

 

 

 

 

Inwestycja od momentu ogłoszenia, pojawienia się jej wizualizacji wzbudziła szerokie dyskusje wśród mieszkańców, budynek był powszechnie krytykowany za swoją formę, która owszem pewnie by znalazła miejsce gdzieś w Elblągu, ale nie w okolicach Starego Miasta. Tutaj jest proponowany budynek, który w swoim bycie funkcjonuje odrębnie, zamiast być częścią starówki, wpisywać się w dopełnienie Placu Słowiańskiego, które jest tak potrzebne. Uważam, że ten projekt nie jest dobrym projektem. Firma deweloperska, która złożyła ten projekt, w okolicy prowadziła inwestycje, które swoją jakością były zupełnie inne. Mamy przykład, że ta firma może zbudować dobrej jakości zabudowę pierzejową, taką, jaką jest np. budynek Kameralis

 

 

- mówił Artur Pytliński, elblążanin.

 

 

 

Przypomnijmy. Działka na ul. Wieżowej, znajdująca się obok poczty, nie jest zabudowana. Obecnie znajduje się tam parking strzeżony. Elbląska firma chce w tym miejscu wybudować budynek wielorodzinny z dwukondygnacyjnym garażem wraz z pełną infrastrukturą towarzyszącą w terenie w postaci: przyłączy niezbędnych mediów, drogi dojazdowej, miejsc parkingowych, dojść i dojazdów do budynków, miejsca gromadzenia odpadów oraz terenów zielonych. Sam budynek miałby mieć pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Ma się w nim znaleźć ok. 30 lokali mieszkalnych. Więcej na temat planowanej inwestycji pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +30
  ~ Bsp
  Czwartek, 28.09

  W takim przypadku jak ten wstrzymanie się od głosu to zawoalowana forma wyrażenia akceptacji dla czegoś,co większość Elblążan nie akceptuje. Nikt nie przeczy że blok jest zaprojektowany starannie ale każdy też uważa, że w tym miejscu nie pasuje. No cóż, mamy taką radę miejską jaką mamy. I jeszcze kilka miesięcy będziemy mieć.

 2. 2
  +20
  ~ Ohnieee
  Czwartek, 28.09

  Kamm wygral w zeszlym roku koknurs wiedzy o Elblagu (w tym o bogatej historii), a na takie cos sie zgadza...

 3. 3
  +23
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 28.09

  Kunktatorzy i POplecznicy bogoli z KWW WW i KO, to jedna burżujska i sprzedajna banda więc działaniem w interesie kamienicznika i patodeweloperki zdziwiony nie jestem, choć ich szkodnictwo rzecz jasna POtępiam. Nieco bardziej dziwi zachowanie radnego-chorągiewki z pseudo-lewicy, ale znając jego ciąg na kasę ("obniżka diet", hehe), to też w sumie żadne zaskoczenie;] Przypomnijmy jednak mieszkańcom, że radni C. Balbuza (KO), M. Dwojakowska, A. Matwiejczuk, M. Osik (KWW WW), J. Hajdukowski, J. Janowska, J. Lisewska, M. Pruszak i R. Traks (PiS) oraz r.n. P. Fedorczyk, zachowali się w tym przypadku najgorzej jak tylko mogli, bowiem nie tylko dopuścili do przegłosowania szkodniczej, aspołecznej uchwały, ale w dodatku wykazali ob. tchórzostwem. Takich trzeba piętnować najbardziej, bo to wstyd! 🚩

 4. 4
  +24
  ~ Ja
  Czwartek, 28.09

  Nie rozumiem czegoś takiego jak wstrzymanie się od głosu

 5. 5
  +12
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 28.09

  @Ja - Ja poniekąd rozumiem, ale nie popieram, uważam za tchórzostwo, kunktatorstwo oraz sprzeniewierzenia urzędu, i dlatego piętnuję; Otóż chodzi o to, że ci bumelanci będą chcieli kupować kiedyś mieszkania "na inwestycję" od bogola i kamienicznika, zatem boją się dziś mu podpaść. A wcale niewykluczone, że już dostali jakieś intratne propozycje zakupu i stąd tchórzliwa postawa na sali podczas głosowania. Idę o zakład i stawiam złote ruble przeciwko orzechom, że ten wynik byłby jeszcze bardziej żenujący i dla tych daremnych radnych-bezradnych kompromitujący, gdyby nie było świadków i obecnego na sali pana Artura Pytlińskiego; Po prostu nieco wstyd szalbierzom było, ale nie na tyle, żeby nie myśleć w pierwszej kolejności o niepodpadnięciu kamienicznikowi;] #PrawdaWasWyzwoli, #TakByło; 🖤🚩

 6. 6
  --13
  ~ mis
  Czwartek, 28.09

  kolinski co ty piepszysz tobie najbardziej sie podoba ten dziadowski parking?bardzo dobrze niech buduja i to jak najszybciej jak taki tolwinski jest przeciw na co liczy ze znow sie zalapie? takich bezmozgowcow jest wiecej ktorzy wszystko krytykuja a co sami zrobili i czym moga sie pochwalic ale to zwykle choragiewki tylko ciekawe jak beda nadawac jak wiatr sie zmieni

 7. 7
  +2
  ~ znafca
  Czwartek, 28.09

  Jakby media relacjonowały rzetelnie co się dzieje na komisjach Rady, to by nie było zdziwienia nad sposobem głosowania radnych. To na komisjach są dyskusje merytoryczne nad projektami.

 8. 8
  --9
  ~ Jasiu D.upa
  Czwartek, 28.09

  I niech budują. Stanie obok kobyły Marysi i będzie sia z nią super komponował w czasie celebracji "obchodów". Można było zalecić inwestorowi dopasowanie kształtu do Starówki ale wtedy byłby to kolejny szkaradek. Dobrze wygląda i zasłoni trochę te spartaczone kamieniczki "neo".

 9. 9
  +5
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 28.09

  @mis - Mnie się nie podobają, po pierwsze, układy podstołowe słupniczej władzuni i radnych z burżuazją i patodeweloperką, po drugie, ten żenujący projekt blokowiska na Starówce, jeszcze gorszy niż ta bumelka przy ILO, po trzecie tchórzostwo i daremniactwo władz pochodzących z publicznego wyboru, które nie reprezentują ludu i nie bronią majątku publicznego, ale trzymają tylko (za) interes burżujów. A jeszcze po czwarte, to nie podobają mi się anon-analfabeci, którzy nawet pieprzyć dobrze a po polsku nie potrafią a szurają;] #PrawdaWasWyzwoli; 🖤🚩

 10. 10
  +14
  ~ Miś Puszysty
  Czwartek, 28.09

  Trzeba zapamiętać nazwiska tych co optują za upychanie na Starówce bloków zamiast kamienic i podziękować podczas wyborów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1005508899689