Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Urząd Morski planuje pogłębienie toru wodnego w pobliżu portu. Nie chodzi jednak o sporny odcinek

11.09.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Urząd Morski planuje pogłębienie toru wodnego w pobliżu portu. Nie chodzi jednak o sporny odcinek

Wkrótce planowany jest przetarg na roboty czerpalne na rzece Elbląg w pobliżu portu w Elblągu. Jak informuje Urząd Morski w Gdyni, nie chodzi jednak o sporny odcinek 900-metrów.

 

 


W najbliższym czasie planowane jest ogłoszenie postępowania przetargowego na roboty czerpalne na rzece Elbląg, w zakresie objętym Programem wieloletnim. Chodzi o odcinek do punktu tzw. P2, to jest punktu stycznego z zaprojektowaną przez Zarząd Portu obrotnicą - poinformowała PAP Urząd Morski w Gdyni. - Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów w sprawie ustanowienia Programu wieloletniego pod nazwą "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską", zakończenie wszystkich etapów inwestycji powinno nastąpić do końca 2024 roku - przypominiała rzeczniczka UM w Gdyni Magdalena Kierzkowska.

 

 

 


Zakres tego przetarg nie obejmuje odcinka w samym porcie. Prace w tym miejscu powinien wykonać zarząd elbląskiego portu- wskazują Ministerstwo Infrastruktury i Urząd Morski w Gdyni. Innego zdania jest elbląski samorząd.

 

 

 

Przypomnijmy. Spór między samorządem a rządem w sprawie elbląskiego portu trwa od wielu miesięcy. Punktem zapalnym była kwestia pogłębienia około 900-metrowego odcinka rzeki Elbląg, zapewniające dostęp do portu i skorzystanie z przekopu Mierzei Wiślanej. Zadania tego nie chce zrealizować rząd i Urząd Morski w Gdyni, a także elbląski samorząd. Obie strony przekonują, że to nie ich obowiązek.

 

Jakiś czas temu rząd zaproponował, że wyłoży do 100 mln zł na inwestycje portowe, ale w zamian chce przejąć pakiet kontrolny udziałów w elbląskim porcie. Prezydent Elbląga, podpierając się również wynikami ankiety przeprowadzonej wśród elblążan w tej sprawie, propozycję tę odrzucił. Do porozumienia w tej sprawie nadal nie doszło. 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ POlak
  Poniedziałek, 11.09

  Wcisła z PO Tuska wraz Wróblewskim z PSL oraz Lewica Falej z Olsztyna od samego początku są przeciwko przekopowi mierzeji wiślanej oraz rozwojowi portu w Elblaąu. Oni w ogółe są przeciwko rozwojowi miasta Elbląg. Dla nich ważniejsze niż port w Elblągu są porty w Niemczech.

 2. 2
  +5
  ~ do POlak
  Poniedziałek, 11.09

  Może działają dla dobra ruskich i niemcow?

 3. 3
  +7
  ~ super
  Poniedziałek, 11.09

  jeszcze tylko wybory i won ze stołków z nimi. Tylko durni ludzie przy urnach wybierają tych samych z PO,PSL,SLd .gnac na szczaw.

 4. 4
  +14
  ~ Wonzruskimi
  Poniedziałek, 11.09

  Przepis na sukces jest prosty wypędzić z miasta towarzyszy z PO,PSL,LEWICA a będzie sie żyło lepiej. Zobaczcie do czego oni doprowadzili najwiekszy basen odkryty w europie. Zobaczcie do czego doprowadzili nabrzerze przystani pasażerskiej, z aniemca tam cumowały statki pasażerskie dziś jest tam h.d i kamieni kupa rosną chwasty i nie ma niczego.

 5. 5
  +14
  ~ Chester POpapraniec
  Poniedziałek, 11.09

  Najwięksi nieudacznicy to zdrajcy z PO, PSL i Lewicy. To oni doprowadzili to miasto do ruiny. Won z nimi.

 6. 6
  +12
  ~ wniosek
  Poniedziałek, 11.09

  Sporny, nie sporny, ale brawo panie Śliwka, to przecież było widać, jak pan przyspiesza swoim działaniem.Elbląg będzie się rozwijał pod pana przewodnictwem.

 7. 7
  +7
  ~ port bedzie
  Poniedziałek, 11.09

  bo sporny odcinek nalezy do gospodarza miasta, widocznie takie dostal zadanie by sypac piach w szprychy, bierny, mierny ale wierny towarzysz, trzeba wybrac nowego, lepszego prezydenta z Zjednoczonej Prawicy na wiosne 2024r

 8. 8
  --5
  ~ polpisuar
  Poniedziałek, 11.09

  p/olak/pisowski trollu jak to jest wstawiać jakieś żenujące durne komentarze wychwalające pod niebiosa nieudaczników z pisu a potem pod innym nickiem dodawać popierające komentarze?zakładaj czapeczkę jak wychodzisz na słońce

 9. 9
  +10
  ~ Marszałek-Koperta
  Poniedziałek, 11.09

  Wcisła i Wróblewski chyba nie kumają ze sporny odcinek nalezy do miasta. Maja polecenie z Niemiec sypać piach w rozwój portu w Elblagu.

 10. 10
  +11
  ~ Będzie PORT
  Poniedziałek, 11.09

  Kolejny krok budowy drogi wodnej daje nadzieję na rozbudowę portu. Mocna lista PIS do wyborów potwierdza ten fakt, że Elbląg zacznie się rozwijać i młodość zwycięży. Brawo PIS

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94224405288696