Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Śmierć spadochroniarza. Znane są wstępne wyniki z sekcji zwłok

14.06.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Śmierć spadochroniarza. Znane są wstępne wyniki z sekcji zwłok

Rozległe obrażenia wewnętrzne odpowiadające mechanizmowi upadku z dużej wysokości były bezpośrednią przyczyną śmierci spadochroniarza, który zginął w minioną sobotę. To potwierdzają wstępne wyniki sekcji zwłok mężczyzny. - Nadal nie wiemy, dlaczego doszło do upadku. To pomogą wyjaśnić dodatkowe badania - mówi prokurator Sławomir Karmowski z Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

 

 

Okoliczności wypadu powietrznego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w miniony weekend, wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Elblągu. 

 

 

We wtorek (13 czerwca) przeprowadzono sekcję zwłok 64-latka. Z pierwszych ustaleń wynika, że przyczyną zgonu mężczyzny były masywne obrażenia wewnętrzne odpowiadające mechanizmowi upadku z wysokości. Na chwilę obecną nie wiemy, co doprowadziło do tego upadku. Jeśli mężczyzna np. zasłabł czy doznał udaru, to powinny wyjaśnić wyniki dodatkowych badań

 

- wyjaśnia prokurator Sławomir Karmowski.

 

 

Prokuratura zabezpieczyła do badań również sprzęt, z którego korzystał spadochroniarz. Planowane są również przesłuchania kilkunastu osób, które tego dnia skakały wspólnie z 64-latkiem. Czynności w tej sprawie prowadzi również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. 

 

 

Przypomnijmy. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę (10 czerwca) około godz. 15.30. Spadochroniarz spadł przed budynkiem wielorodzinnym przy ul. Sadowej. 

 

 

Podczas  treningowych skoków spadochronowych jeden ze skoczków (64-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego) spadł na osiedle mieszkaniowe. Pomimo czynności reanimacyjnych mężczyzna zmarł

 

- infomruje Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Jamy
  Środa, 14.06

  A co mówią świadkowie? Bo to oni będą kluczowi ... to oni widzieli upadek i są w stanie powiedzieć czy spadochron się otworzył w pełni czy był splatany czy skoczek spadał nieruchomy czy szamotał się i próbował do samego końca coś zrobić

 2. 2
  --1
  ~ Mechanik
  Środa, 14.06

  Mechanizm upadkuiuuuu

 3. 3
  0
  ~ St. So.
  Czwartek, 15.06

  Skoczek po prostu miał zawał, stąd taki tragiczny efekt skoku.

 4. 4
  0
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 15.06

  Dlaczego te skoki odbywają się bezpośrednio nad miastem? Przecież to niebezpieczne dla mieszkańców. Mieszkam na tym osiedlu, na którym był ten wypadek. To było straszne. A co, gdyby tam bawiły się dzieci? Przecież mogli ucierpieć też inni. Wiem, że mieszkańcy wielokrotnie apelowali o zaniechanie tych lotów nad miastem. I co? Nic. Bardzo współczuję, straszna tragedia.

 5. 5
  --6
  ~ MIESZKANIEC
  Czwartek, 15.06

  Sześć skoków w jednym dniu w takim wieku i przy takim upale mówi samo za siebie .

 6. 6
  +14
  ~ nie mieszkaniec
  Czwartek, 15.06

  do Mieszkaniec: a dlczego lataja samoloty liniowe nad miastem? moga spaść... dlaczego jeżdzą samochody?? mogą potrącić... dlaczego sąsiad używa gazu?? może wybuchnąć... dlaczego żona używa noże?? może zabić... itp itd od kąd pamiętam nie było w elblągu ani jednego wypadku śmiertnelnego związanego z lotniskiem... zdaje się że ten jest pierwszy więc statystycznie masz większe szanse że spadniesz ze skochdów albo ktoś cię potrąci na przejściu dla pieszych niż spadnie na ciebie spadochroniarz. rozumię że jak coś ci się nie podoba to zakazać? Lotnisku było tu przed towim osiedlem i kupując mieszaknie musiałeś o tym wiedzieć że skaczą i lataja... więc jak sie tego obawiasz to trzeba było kupić mieszkanie na fromborksiej. żeby nie było mieszkam osiedle obok i nie mam nic współnego z lotniskiem.

 7. 7
  +9
  ~ nie mieszkaniec
  Czwartek, 15.06

  mi też się nie podoba że sasiad z dołu ma psa który szczeka, a sąsiadka obok odkurza o 12 w nocy. a sąsiad z klatki obok ma tak głośny wydech w aiucie że jak przyładuje to gołebie z drzewa spadją i co z tego.... takie są uroki życia w mieście między innymi ludzmi... jak tobie to nie pasuje to kup sobie kilka H pola gdzieś tam i wbuduje będzies zmiał ciesze i spokoj. a nie wieczne narzekania i zakazy...

 8. 8
  --2
  ~ Thewiant
  Piątek, 16.06

  Mieszkaniec jest pewnie zwolennikiem PiSu. Uważaj żeby lotniska jak w Radomiu nie zrobili bo głupio tak by było pisioczyć na swoich

 9. 9
  --5
  ~ bleee
  Piątek, 30.06

  Zlikwidować to pseudolotnisko-łąki! W dzisiejszych czasach tych kilkudziesięciu amatorów latania i skakania, może pojechać samochodami na inną łąkę, kilkanaście kilometrów od miasta. Mobilność jest o wiele lepsza. Dla normalnych mieszkańców te hałas złomami i takie skoki, to żadna atrakcja.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3310980796814