Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Prezydent zapewnia: Te Dni Elbląga są na jeszcze lepszym poziomie. Zmiany są, ale czy rzeczywiście na lepsze?

13.06.2023, 19:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent zapewnia: Te Dni Elbląga są na jeszcze lepszym poziomie. Zmiany są, ale czy rzeczywiście na lepsze?

- Te Dni Elbląga widzimy są na zupełnie, jeszcze lepszym poziomie niż te, co były do tej pory – przekonywał podczas wczorajszej (12.06.) konferencji prasowej Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Gdzie włodarz naszego miasta widzi lepszy poziom? Patrząc na część artystyczną zmiany widać gołym okiem. Ale czy na lepsze? Koncerty organizowane będą nie jak do tej pory na Wyspie Spichrzów, a na Placu Katedralnym, a gwiazd dużego formatu w tym roku zabraknie.

 Przed pandemią koronawirusa Dni Elbląga zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Bez względu na repertuar, koncerty na Wyspie Spichrzów odwiedzały tłumy. W tym roku Miasto postanowiło zmienić lokalizację tego wydarzenia. Czy to dobry pomysł?Podczas Dni Elbląga przed elblążanami występowało wiele gwiazd znanych z pierwszych stron gazet. Maryla Rodowicz, Patrycja Markowska, Sanah, Afromental, Grubson, Ira, Brathanki, Liber, Varius Manx, Wilki, Coma – to tylko kilku z wielu artystów, którzy zaprezentowali w Elblągu swoje wokalne (a niekiedy i taneczne) umiejętności.
 


Każdy z nich miał rzesze swoich wiernych fanów. Była też taka część osób, która na koncerty przychodziła, bo jak twierdzili „korzystają, że w Elblągu w końcu coś się dzieje”. Bez względu na powód jedno było pewne – Dni Elbląga oznaczają tłumy na Wyspie Spichrzów.


Niestety, gdy ogłoszono pandemię koronawirusa  Dni Elbląga trzeba było odwołać. Po rocznej przerwie, można było przywrócić wspólne świętowanie. W programie Dni Elbląga 2021 nie zabrakło koncertów, ale z powodu obowiązujących obostrzenia sanitarnych, ograniczono ilość publiczności (tylko 250 osób niezaszczepionych, a osoby w pełni zaszczepione nie podlegały limitowi). Ze względu na te ograniczenia strefa koncertowa Dni Elbląga została przeniesiona na Placu Katedralny.


 
 
W kolejnym, 2022 roku  Miasto zaprosiło elblążan na koncerty ponownie na Wyspę Spichrzów. Wystąpiły wtedy takie gwiazdy jak zespół T.LOVE, Natalia Kukulska czy Viki Gabor. Na każdy z tym koncertów (oraz koncertów towarzyszących) przyszło wiele osób, które nie zmieściłyby się na Placu Katedralnym.
 

Pytania nasuwają się same. Czy brak w tym roku gwiazd wielkiego formatu jest powodem decyzji o zmianie lokalizacji sceny? Czy to oznacza, że Prezydent z góry zakłada, że koncerty będą cieszyć się małym zainteresowaniem? Czy nie lepiej byłoby zorganizować jeden dzień koncertów za to z bardziej znanymi artystami?
 


 
Decyzja władz miasta o przeniesieniu koncertów przed Katedrę św. Mikołaja dziwi nie tylko z powodu małej ilości miejsca, ale również z powodu stanu Placu Katedralnego. Część Placu nieopodal fontanny to zapadające się płyty, które nie wydają się być bezpieczne dla potencjalnych uczestników koncertów, którzy będą raczej spoglądać na scenę, a nie pod nogi. Czy nierówne podłoże jest najlepszym miejscem na organizację koncertów? A może z góry zakładamy, że publiczności będzie na tyle mało, że na tej części Placu nikogo nie będzie?
 W lutym br. wysłaliśmy pytania do Urzędu Miasta w Elblągu o to, czy planowany jest remont Placu Katedralnego. Wciąż czekamy na odpowiedzi. Do tej pory remontu brak, za to powstał pomysł, by zaprosić tam elblążan do wspólnej zabawy.Podczas lutowej komisji polityki regionalnej i promocji miasta, o plany względem skweru katedralnego zapytał również radny Marek Osik. - Nawierzchnia placu katedralnego, mówimy o tej części miejskiej, która jest bardzo nierówna, jest w coraz gorszym stanie. Ten plac  nie przynosi nam chluby - podkreślał radny. 


Wówczas Przedstawiciel Departamentu Dróg obecny podczas komisji stwierdził, że na kompleksowe prace na skwerze nie ma pieniędzy w tegorocznym budżecie Elbląga, ale planowana jest naprawa uszkodzonych miejsc.


Dni Elbląga zaplanowano na 23-25 czerwca. Na naprawę uszkodzonych miejsc pozostało więc niewiele czasu.


Co na ten temat sądzą nasi czytelnicy? Czy Plac Katedralny to odpowiednie miejsce na organizowanie koncertów podczas Dni Elbląga? Czy Miasto powinno zaprosić też gwiazdy większego formatu?


Warto dodać, że organizacja tegorocznych Dni Elbląga wyniesie 333 tys. zł (z czego tylko 65 tys. zł pokryją sponsorzy).
 

 

Dni Elbląga 2022: koncert zespołu T.LOVE:

 

 

 

Dni Elbląga 2022: koncert Natalii Kukulskiej:

 

 

Dni Elbląga 2022: koncert Viki Gabor:

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Ja nie pójdę ba koncert
  Wtorek, 13.06

  Pięknie pani to ujęła. Prawda w 100%

 2. 2
  +19
  ~ !!!
  Wtorek, 13.06

  Dni Elbląga to były kiedyś. Teraz to jakieś nieporozumienie

 3. 3
  +26
  ~ Co za brednie
  Wtorek, 13.06

  Nie no jaja normalne ! To niech um się bawi

 4. 4
  +9
  ~ Pit stop
  Wtorek, 13.06

  Tak tak, kampania się zbliża widać słychać i czuć

 5. 5
  +14
  ~ Bsp
  Wtorek, 13.06

  Cieniutko z kasą na wszystko w tym mieście. Pan Witold otrzymał sutą podwyżkę więc dla siebie ma. Miasto musi obdarzać dziadostwem ale w końcu sam do takiego poziomu je sprowadza. Pieniędzy z rządu nie weźmie bo to PiSowskie więc mu śmierdzą. Kiedy ten facet wreszcie zwolni ten stołek, który jak widać go przerasta?!

 6. 6
  +15
  ~ wróbelek elemelek
  Wtorek, 13.06

  Piniondze my wydali na krówki. A gwiazda z TTBZ zagra wam wszystko ,będzieta mieli światowe przeboje, nie narzekajta.

 7. 7
  +6
  ~ Maraton nudy
  Wtorek, 13.06

  Kto komu wciska ciemnotę??? Bądźmy sprawiedliwi , w piątek Kalvi dla młodego i tego starszego OK! Ale cala reszta tragedia! Piekarczyk przebrzmialy gwiazdorzyna i ci z wygranych konkursów ale jeszcze trudno nazwać ich piosenkarzami ! O jakim więc poziomie tu się wspomina??? Chyba jedynie o zaniżonym! A ze ludzie pojdą bo z 2 strony co w tym mieście robić? Gdzieś iść trzeba i tyle tego!

 8. 8
  +19
  ~ Krix
  Wtorek, 13.06

  Ćwirk zmarnował nasze pieniądze na stalinowską propagandową ankietę. Na dni Elbląga zaserwował nam dziadostwo. Pora to przegonić

 9. 9
  +58
  ~ Czy on jest zdrowy?
  Wtorek, 13.06

  Tego Wróblewskiego porąbało. On już nawet porządnie kłamać nie potrafi. Wszystkich traktuje jak głupków. Naprawdę zaczynam wierzyć, że typ podpatruje Aleksandra Łukaszenkę i tam czerpie inspiracje do swojego "rządzenia".

 10. 10
  +5
  ~ no kultury
  Środa, 14.06

  Pojechać po dawnym dyrektorze Departamentu Kultury... brak kultury...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1474158763885