Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Andrzej Śliwka: Rząd przeznaczył 40 mln złotych dla Elbląga. To ogromne środki na dowolny cel

10.06.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Andrzej Śliwka: Rząd przeznaczył 40 mln złotych dla Elbląga. To ogromne środki na dowolny cel
fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Wiceminister Andrzej Śliwka poinformował w mediach społecznościowych, że na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów zapadła decyzja o przyznaniu dodatkowych środków dla samorządów.

 

- Do Elblaga trafi ponad 40 mln złotych - mówi wiceminister na udostępnionym na facebooku nagraniu. I dodaje:

 

 


- Te środki, ta ogromna kwota, może zostać przeznaczona na dowolny cel. Na przykład może zostać wyremontowany budynek Przedszkola nr 8. Z tych środków może zostać wybudowany nowy stadion dla Olimpii Elblag czy też może zostać poprawiona komunikacja miejska czy infrastruktura miejska, która jest w opłakanym stanie.


 
Faktem jest, że potrzeby inwestycyjne w Elblągu są bardzo duże. Elblążanie licznie zgłaszają swoje uwagi i prośby choćby infrastruktury drogowej, termomodernizacji szkół czy remontów infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

 

 

- Niestety, najczęstszą odpowiedzią ze strony władz miasta jest odmowa rozmów nad tymi pomysłami i wskazanie na brak środków finansowych. Pytanie, z jakiego powodu kasa miejska jest pusta? Czy jest to wynik po prostu złego zarządzania? Niestety wiele mniejszych miejscowości niż Elbląg ma większe budżety i więcej środków przeznacza na inwestycje niż prezydent Wróblewski.

 

- informuje Andrzej Śliwka

 

- Wyglada na to, że Pan Prezydent oparł zarządzanie miastem na oczekiwaniu, iż ktoś przyniesie na tacy pieniądze lub gotowe inwestycje, a władze miasta jak powiedział jeden z lokalnych senatorów PO, mogą "leżeć na kanapie", a reszta zrobi się sama. Choć to też nie zawsze jest regułą, w końcu ratusz elbląski odrzucił propozycję 100 mln złotych na inwestycje w porcie, które złożyłem. - dodał wiceminister Śliwka

 

Materiał filmowy. Facebook Andrzej Śliwka

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 10

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ BRAWO
  Sobota, 10.06

  Jest tak dużo braków w mieście, że każda złotówka powinna być szanowana. Dziękujemy

 2. 2
  +7
  ~ Czary mary
  Sobota, 10.06

  Na podwyżki jak znalazł i inwestycje nie stracą!

 3. 3
  +13
  ~ Rodzimy
  Sobota, 10.06

  Piwniadze dla Elbląga po wyborach . Nie dawać pieniędzy tym co obecnie rządzą miastem czyli PSL, SLD, PO. Dosyc wydawania pieniędzy nie swoich.

 4. 4
  +9
  ~ Bez wymówek
  Sobota, 10.06

  Teraz brać, liczyć i inwestować w ludzi i w miasto!!!!

 5. 5
  +18
  ~ Bsp
  Sobota, 10.06

  Będzie na kilka ekspertyz i planów, które trafią do szuflady, na procesy o to czyj jest port, na nową drogę do leśniczówki, jakiś mini amfiteatr lub coś podobnego. Pan Witold zaciera ręce. Tak przecież lubi wydawać te pieniądze z ludzkich podatków!

 6. 6
  +10
  ~ Robert Koliński
  Sobota, 10.06

  No cóż, wygląda NATO, że w najbliższych wyborach PiS przejmie Elbląg, bo po prostu mają więcej (stosunkowo) rozumu w styropianowych bańkach, niż zwyczajnie zdziadziałe władze miejskie, również ze styropianowego, PO-PiSowego układu. Jeszcze półtora roku temu powiedziałbym, że jest nadzieja w młodej lewicy, która miała szansę przełamać historyczną złą passę i wrócić do władzy, ale po a) poparciu dla nie naszej wojny za wschodnią miedzą oraz b) skończenie głupiej POlityce POdkładania się pazernym i daremnym liberałom dziś nie pozostał mi nawet tej nadziei cień. Najlepiej świadczą o tym zresztą ostatnie sondaże, w których Lewica zaczyna pukać w dno od spodu, zaś ich decyzje personalne oraz wypowiedzi tytanek intelektu inaczej w rodzaju Żukowskiej to czysta żałość i dramat. Wieszczę klęskę;

 7. 7
  +9
  ~ Robert Koliński
  Sobota, 10.06

  PS. PiS wie jak przekupić lokalny elektorat, ta 40-milionowa łapówka dla Elbląga opisana w artykule najlepszym tego przykładem, lewicookopowcy natomiast nie mają bladego pojęcia o potrzebach i marzeniach społeczności lokalnych, bo skupili się na kurczowym trzymaniu koryta i trwaniu dla samego trwania (znaczy, dla kasy, mówiąc najkonkretniej). Wieszczę lewicy niestety spektakularną klęskę, choć wcale się z tego tytułu nie cieszę - PiS u władzy to dalsza destrukcja państwa, demokracji i kontynuacja krwawej wojny, PO u władzy, to wszystkie powyższe plus patologie na rynku pracy i wyzysk większości społeczeństwa przez garstkę najbogatszych cwaniaków. Quo vadis, lewico, quo vadis, Polsko?; #tePytania; ☠⚡

 8. 8
  +11
  ~ POlak
  Sobota, 10.06

  Brawo PIS. Won z Elbląga Wroblewski, PO Tuska,PSL I Lewica. Precz z Wami.

 9. 9
  +8
  ~ Do Robert
  Sobota, 10.06

  Powiem a raczej napiszę Robert ze masz rację!!! Zeszliśmy na dno mentalne ! Liczy się kasa i dorwać do władzy, obstawić swoimi i napchać sobie kieszenie a całą resztę mieć w dupie! Przykkadow az nadto ! To koszmar naszych czasów! Nie ma alternatywy bo na obecnych z PO juz nie zagłosuję, lewica totalna porazka co z nią zrobili i jak podzielili a pis to cofnięcie w czasie! Więc co robić! Nie isc na wybory???

 10. 10
  +10
  ~ wniosek
  Sobota, 10.06

  No to Wróblewski będzie miał za co wybudować sobie taki mały porcik jak to w swoich wypowiedziach zaznaczał.Elblążanie no cóż muszą poczekać na nowych wybawców.Idą wybory musimy twardo przemyśleć oddając swój głos, ci co obecnie rządzą nie przyczynili się do rozwoju Elbląga. Głosujmy teraz na młodych , zdolnych z nowoczesną wizją rozwoju. Nie ważne , że będą z PIS, ważne, że Elbląg ruszy w postępie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2419481277466