Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanie na demonstracji w Warszawie. "To marsz wszystkich Polaków, którym na sercu leży los Polski"

04.06.2023, 15:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie na demonstracji w Warszawie. "To marsz wszystkich Polaków, którym na sercu leży los Polski"
Źródło: Platforma Obywatelska Region Warmińsko-Mazurski

Kilkaset elblążanek i elblążan wzięło udział w marszu zorganizowanym przez szefa Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. Manifestacja opozycji przeciw rządom PiS odbyła się dziś (4 czerwca) w Warszawie. Udział w niej wzięło tysiące osób z całego kraju.

 

 

 

4 czerwca, w 34. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, w Warszawie odbywa się marsz. Demonstracja rozpoczęła się o godz. 12 na Placu Na Rozdrożu, a zakończyła na Placu Zamkowym, gdzie odbyło się również wystąpienie szefa Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, inicjatora wydarzenia. - Pierwszym krokiem do zrzucenia niewoli jest być odważnym, aby być wolnym. Pierwszym krokiem do zwycięstwa jest poznać się na własnej sile. Jesteśmy tutaj dzisiaj, żeby cała Polska, cała Europa, cały świat, żeby wszyscy zobaczyli, jak jesteśmy silni - mówił podczas manifestacji Donald Tusk.

 

 

 

Udział w manifestacji wzięli przedstawiciele ugrupowań opozycyjnych i obywatele przeciwni rządom PiS. Do stolicy przyjechali z różnych stron Polski, również z Elbląga.

 

 

Obecna władza pali na stosie moje ideały demokratycznych wartości i praworządności, godności ludzkiej, w których dorastałam jako urodzona w 1989 roku. Jako dziecko byłam dumna z mojego państwa, które w pokojowy sposób z zapyziałego PRL przeistoczyło się w państwo liczące się na arenie międzynarodowej. Polska piękniała na moich oczach dzięki dobrodziejstwom Unii Europejskiej, której stała się członkiem. Tymczasem od lat przedstawiciele władzy PiS bez jakichkolwiek skrupułów nieustannie łamią  prawo nie tylko Polski, lecz także prawo międzynarodowe, łamią prawa nasze- obywateli w imię własnych prywatnych interesów. Stąd mój wyjazd do Warszawy na marsz

 

 

- mówi pani Kasia, elblążanka, działaczka KOD, uczestniczka marszu.

 


Największą grupę uczestników marszu z Elbląga najpewniej stanowili lokalni politycy i sympatycy Platformy Obywatelskiej. Z Elbląga do Warszawy pojechały 4 autokary. Razem około 200 osób, dowiedzieliśmy się w biurze PO. 

 

Udział w marszu wzięli również elblążanie spoza Platformy (m.in. ze Strajku Kobiet i Komitetu Obrony Demokracji), którzy chcieli wyrazić swój sprzeciw do obecnej sytuacji panującej w Polsce. 

 

 

To nie jest tylko marsz PO. To marsz wszystkich Polaków, którym na sercu leży los Polski, którzy nie zgadzają się na to, co z naszym krajem robi Prawo i Sprawiedliwość. Nasze hasła dotyczą legalnej aborcji. Aborcja musi być legalna, dostępna, lokalna, bezpieczna i darmowa. Nie pozwolimi zamieść naszych postulatów pod dywan przed wyborami. To są rzeczy, które różnią nas z Platformą, ale dziś nie patrzymy na te różnice. Łączy nas jedna sprawa. Nie chcemy już więcej rządów PiS

 

 

- mówi Izabela z Elbląskiego Strajku Kobiet. 

 

 

- Jako działaczka Komitetu Obrony Demokracji widzę, jak ludzie PiS represjonują tych, którzy stają im na drodze, szczują na przedstawicieli mniejszości mniejszości, np. seksualnych, co niejednokrotnie prowadzi do przemocy i tragedii. Z ich rozkazu w przygranicznych polskich lasach umierają ludzie. Ta władza ma krew na rękach. Rujnują mam budżet państwa, odmawiają Polsce przyjęcia ogromu środków z Unii, tak potrzebnego w czasie kryzysu, a za to dają następne powody do nakładania przez Unię na Polskę olbrzymich kar za łamanie własnego prawa. Polska przez działanie PiS stała się krajem specjalnej troski, w którym ciężko żyć. Na to nie ma naszej zgody - dodaje Kasia. 


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%28.6 %71.4


Komentarze do artykułu (83)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --22
  ~ Elbl@żanin78
  Niedziela, 04.06

  Brawo dla Tuska za to, że potrafi łączyć a nie dzielić

 2. 2
  +18
  ~ Kronikarz Truso
  Niedziela, 04.06

  W Elblągu rządzi prototyp sztucznej inteligencji I generacji, który i tak pozwie Stefana Rembelskiego za ostatni wpis.

 3. 3
  +23
  ~ marian
  Niedziela, 04.06

  Platformie Obywatelskiej chodzi tylko żeby zdobyć władzę i zacząć sprzedawać majątek narodowy .Oni mają to podyktowane od innego mocarstwa za które do tej pory czerpią profity w milionach euro ,Mają na rozjazdy kupę szmalu . Tusk na zakończenie wszystkim podziękował i zapraszał do warszawskich restauracji na obiat .Będzie po secie i po kotlecie na koszt partii PO ma 20 milionów złotych od państwa na różne cele

 4. 4
  --11
  ~ Ortograf
  Niedziela, 04.06

  Ty, Marian. Nie zaprosisz mnie na "obiaT"?

 5. 5
  +12
  ~ Hh
  Niedziela, 04.06

  Resortowe dzieci. Do Berlina !

 6. 6
  +43
  ~ Byli i pojszli
  Niedziela, 04.06

  Właśnie patrząc na tutejsze PO odechcialo mi się jechać i wspomagać lans i stolek dla jakuegoś plarformersa! Co zrobili dla mojego miasta?

 7. 7
  +19
  ~ janek
  Niedziela, 04.06

  Kasia. ODPOWIADAM CI tak dobrze jak jest obecnie w Polsce to nigdy nie było .Mam 90 lat przeżyłem drugą wojnę światową , przeżyłem biedę , byłe dnie ,że chleba nie jadłem ,nawet go nie widziałem , a dziś jest dobrobyt , wszystko jest. Jest praca są godne zarobki Polska się rozwija są tacy co chcą to dobre zniszczyć chcą zniszczyć, gówniarze , dzieci zatwardziałych komunistów . no stare komuchy którym zabrano dodatek do emerytury za pałowanie nie mogą tego strawić . Trudno to jest ta sprawiedliwość i trzeba się z tym pogodzić, przeżyłem 90 lat i do żadnej partii nie należałem i żyje mi się w tym kraju bardzo dobrze tylko nie mogę strawić opozycję

 8. 8
  +32
  ~ Brygada warszawska
  Niedziela, 04.06

  O wycieczka do stolycy ! Idealna dla tych desantu warszawskiego, szlak mają przetarty tylko tym razem chyba bez donosu???

 9. 9
  +34
  ~ Era minęła
  Niedziela, 04.06

  To juz nie czas Tuska , marsz marszem ale era Tuska minęła!

 10. 10
  +23
  ~ MIESZKANIEC
  Niedziela, 04.06

  Proszę pisać poprawnie . Nie przyjechali do Warszawy tylko zostali przewiezieni pod przymusem , a to jest wielka różnica ,polonista

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5287621021271