Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Areszt Śledczy w Elblągu ma swój sztandar. Sekretarz Stanu Michał Woś: To historyczny dzień

30.05.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Areszt Śledczy w Elblągu ma swój sztandar. Sekretarz Stanu Michał Woś: To historyczny dzień
Fot. Paweł Friedrich

- Dzisiaj jest niezwykle ważny, historyczny dzień. Jeden z najważniejszych dni, jakie może mieć jakakolwiek jednostka penitencjarna w swojej historii. Chciałbym pogratulować Aresztowi Śledczemu w Elblągu doskonałych wyników, sprawnej organizacji, realizacji zadań służbowych na najwyższym poziomie – mówił Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości podczas dzisiejszej (30.05.) uroczystości nadania sztandaru Aresztowi Śledczemu w Elblągu.W Areszcie Śledczym w Elblągu służbę pełni 170 funkcjonariuszy. Obecnie przebywa w nim 290 osadzonych. - Początki elbląskiego aresztu sięgają 1903 r., kiedy funkcjonował jako więzienie Pruskie dla potrzeb ówczesnego Sądu Rejonowego w Elblągu – opowiadał Por. Robert Wiśniowski, dyrektor Aresztu Śledczego w Elblągu. - Po II Wojnie Światowej został przejęty przez Ministerstwo Sprawiedliwości i od 1992 r. funkcjonował już nie jako zakład karny, ale jako areszt śledczy. W 2018 r. w skład jednostki wszedł oddział zewnętrzny w Braniewie.

 

Niezależnie od historycznych zmian elbląski areszt zawsze nierozerwalnie wiązał się z historią Elbląga i regionu stojąc na straży bezpieczeństwa i porządku

 

– dodał Robert Wiśniowski.Uroczystość rozpoczęła msza święta w Katedrze św. Mikołaja odbyła się dziś msza, po której przed Ratuszem Staromiejskim oficjalnie nadano sztandar Aresztowi Śledczemu w Elblągu. - Nadanie sztandaru naszej jednostce jest widocznym znakiem kultywowania najlepszych tradycji służby więziennej (…) Sztandar to symbol najważniejszych wartości, miłości do Ojczyzny, honoru i męstwa – mówił Robert Wiśniowski. - Jesteśmy dumni, że od dziś (…) będziemy pełnić nasza służbę pod sztandarem, którego motto Bóg, honor, Ojczyzna w służbie Rzeczypospolitej Polskiej jest mocno wyryte w naszych sercach.
 

 

Wierzę, że dla całej załogi będzie on źródłem dumy, siły i gotowości do jak najlepszego służenia Ojczyźnie

 

– dodał Robert Wiśniowski.Podczas swojego przemówienia Michał Woś zachwalał elbląską jednostkę. - Areszt Śledczy w Elblągu realizuje zadania służbowe na najwyższym poziomie na czele z tym pierwszym podstawowym zadaniem służby więziennej, jakim jest ochrona społeczeństwa przed sprawcami najcięższych przestępstw – zaznaczył.
 

 

To dzięki wam społeczeństwo czuje się bezpiecznie i to pokazują najnowsze badania. W Polsce coraz więcej osób, mimo tej zawieruchy geopolitycznej, czuje się bezpiecznie i okolica, w której mieszkają jest oceniana jako bezpieczna. Jest to zasługa wszystkich służb państwowych, ale też tej bardzo ważnej formacji, jaką jest służba więzienna

 

– stwierdził Michał Woś.Dyrektor Aresztu Śledczego w Elblągu przyznał, że jest to wyjątkowa chwila. - Dla nas, funkcjonariuszy elbląskiej i braniewskiej służby więziennej jest to wielkie wyróżnienie, powód do dumy i zobowiązanie wobec naszej ojczyzny i przyszłych pokoleń Polaków – mówił.


 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Uroczyste nadanie sztandaru Aresztowi Śledczemu w Elblągu ( zdjęć 100 )
Dodano: 2023-05-30 | Fot Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Gratulacje
  Wtorek, 30.05

  SZTANDAR to symbol świętości, najważniejszych wartości, miłości do Polski, wierności, honoru i męstwa. Nadanie sztandaru to patriotyczna uroczystość dla całego narodu, dla wszystkich Polaków. Jest to wyraz uznania i zaufania. Jest to czas wyjątkowy i szczególny. Jesteśmy szczęśliwi i dumni. Gratulujemy.

 2. 2
  +3
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 30.05

  Czy fotograf info.elblag.pl podczas lokalnych wydarzeń jest w stanie dostrzec jedynie polityków PiSu? Bardzo to słabe, mało profesjonalne.

 3. 3
  +1
  ~ niedopatrzenie
  Wtorek, 30.05

  a czeków plastikowych nie rozdawał? to co to za goguś z SuwPolu? oni zawsze maja takie czeki za pazucha aby je rozdawać gawiedzi

 4. 4
  0
  ~ OBurzony
  Wtorek, 30.05

  Szkoda, że nasz wróbelek przez małe w, zachował się jak właśnie mały człowieczek i zabronił uczestnictwa w uroczystości pocztom sztandarowym ze szkół mundurowych w naszym mieście...tylko dlatego, że na uroczystości byli ludzie z obozu władzy. Dziennikarze powinni się tą sprawą zainteresować i nagłośnić. Panie prezydencie mojego miasta wstydzę, się za takie zachowanie, tak nie zachowuje się sołtys byle wsi a co dopiero miasta...tyś powinien krowy pasać a nie rządzić moim miastem.

 5. 5
  +1
  ~ koliński nierób
  Wtorek, 30.05

  Święto gada -ale jaja.

 6. 6
  +3
  ~ jan-49
  Wtorek, 30.05

  ale cyrk dla gawiedzi no i te modly czy bez tego nie moze odbyc sie zadna uroczystosc?

 7. 7
  +1
  ~ Do jan-49
  Środa, 31.05

  Nie

 8. 8
  +1
  ~ Do jan-49
  Środa, 31.05

  Nie

 9. 9
  +1
  ~ kazik gazownik
  Środa, 31.05

  Dlaczego poszli do kościoła? Przecież to świeckie państwo.

 10. 10
  +1
  ~ Elblazanin
  Środa, 31.05

  Ciekawe skąd Pan minister wziął te badania, że Polacy czują się bezpieczniej. Liczba zabójstw wzrasta podobnie jak innych niebezpiecznych przestępstw podobnie jak drobnych kradzieży a policja w stanie bardzo złym

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1263220310211