Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Żołnierz zabił żonę i popełnił samobójstwo? Prokuratura zakończyła śledztwo

30.05.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Żołnierz zabił żonę i popełnił samobójstwo? Prokuratura zakończyła śledztwo

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa 38-latki. Jej ciało, z licznymi obrażeniami głowy oraz górnych części ciała, w lipcu ubiegłego roku znalazła córka. Śledczy uznali, że sprawcą jest mąż kobiety, żołnierz z jednej z elbląskich jednostek. Postępowanie umorzono, bo mężczyzna popełnił samobójstwo.

 


Przypomnijmy. Do tragedii doszło w 2022 roku. 16 lipca policja otrzymała zawiadomienie, że w jednym z mieszkań w Elblągu, znajduje się ciało 38-latki z licznymi obrażeniami głowy oraz górnych części ciała. Zwłoki matki znalazła jej córka. - Poinformowała ona o tym również swojego ojca. Mężczyzna po tej rozmowie zadzwonił do swojej mamy z prośbą o opiekę nad dziećmi (para miała dwóje małych dzieci, w wieku 7 i 9 lat). Kobieta jednak zaniepokojona telefonem pojechał do syna i odnalazła jego zwłoki. 

 

 

Podejrzanym w sprawie zabójstwa 38-latki bardzo szybko stał się jej mąż, który później miał popełnić samobójstwo. 

 

 

W toku prowadzonych we wskazanych wyżej sprawach postępowań przygotowawczych ustalono, że prawdopodobnie występować może związek pomiędzy zabójstwem kobiety w Elblągu, a samobójczą śmiercią jej męża w miejscowości Rychliki, zwłaszcza że jak wynika ze zgromadzonego, do chwili obecnej materiału dowodowego wzajemne relacje pomiędzy małżonkami nie układały się poprawnie. Z dokonanych ustaleń faktycznych wynika również, że zmarli małżonkowie byli rodzicami dwojga małoletnich dzieci. W dniu 19 lipca 2022 roku przeprowadzone zostały oględziny zewnętrzne oraz otwarcie zwłok zmarłej kobiety oraz zmarłego mężczyzny, które to czynności pozwoliły na wstępne przyjęcie jako najbardziej prawdopodobnej wersji tego, że do zgonów kobiety oraz mężczyzny doszło w wyniku zabójstwa oraz zamachu samobójczego

 

 

- informowała Prokuratura Okręgowa w Elblągu w lipcu ubiegłego roku. 

 

 

Jak się okazało, małżonkowie nie mieszkali ze sobą, a w ich sprawie toczyło się postępowanie rozwodowe. Mężczyzna był żołnierzem i służył w jednej z elbląskich jednostek. Z nieoficjalnych informacji wynika, że już wcześniej miał on problem z agresją na kilka miesięcy przed dramatycznymi zdarzeniami usłyszał wyrok za znęcanie się nad najbliższymi. 

 

 

Śledztwo w tej sprawie początkowo prowadziła elbląska prokuratura, jednak ze względu na to, że mężczyzna był żołnierzem, sprawę przejął wydział do spraw wojskowych Prokuratury Okręgowej w Elblągu. Prowadził on dwa oddzielne postępowania, jedno dotyczy zabójstwa 38-latki, a drugie samobójstwa mężczyzny - istniało podejrzenie, że ktoś z otoczenia żołnierza go do takiego kroku namówił. Oba umorzono. 

 

 

Oba postępowania  Prokuratury Okręgowej w Gdańsku zostały zakończone  merytorycznie. Sprawa prowadzona o czyn z art. 148 paragraf 1 k.k. (zabójstwo - przyp. red.) została zakończona w marcu tego roku decyzją  o umorzeniu wobec śmierci sprawcy czynu. Sprawa prowadzona o czyn z art. 151 k.k. (doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie poprzez namowę lub udzielenie pomocy - przyp. red.) została zakończona w grudniu ubiegłego roku decyzją o umorzeniu wobec stwierdzenia braku znamion czynu zabronionego. Obie decyzje są prawomocne

 

- informuje Grażyna Wawryniuk, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ matka
  Wtorek, 30.05

  Straszne!!!! Dzieci nie mają ani matki ani ojca! Bo nikt, nikogo nie zawiadomił! Z wyrokiem w wojsku pracował! Proszę powiedzieć tym dzieciom, ulubione słowo "umorzono"...

 2. 2
  --4
  ~ no jaja
  Wtorek, 30.05

  agresywny i wyprowadził się z domu ? kupy się nie trzyma. Powinni wziąć za d.. adw który prowadził sprawę rozwodową i przejrzec kwity..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0877361297607