Środa, 22.05.2024, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kierowca skazany na rok więzienia w zawieszeniu. W tym wypadku zginęło czterech mężczyzn

23.05.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kierowca skazany na rok więzienia w zawieszeniu. W tym wypadku zginęło czterech mężczyzn

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów. Taką karę orzekł Sąd w Świecku wobec kierowcy, który spowodował śmiertelny wypadek w Niewieścinie, w maju ubiegłego roku. Zginęło w nim czterech mężczyzn.

 


Dziś, (23 maja) poznaliśmy wyrok Sądu Rejonowego w Świeciu dla Krzysztofa K., kierowcy oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym zginęło czterech mieszkańców powiatu elbląskiego. Do tragedii doszło 16 maja ubiegłego roku w Niewieścienie (gmina Świecie) na drodze krajowej nr 5. 

 

 

Na rozprawie w dniu 23 maja 2023 roku Sąd orzekł: oskarżonemu, na podstawie art. 177 § 2 kodeksu karnego w zw. (spowodowanie śmiertelnego wypadku komunikacyjnego - przyp. red.), wymierza karę 1 roku pozbawienia wolności. Na podstawie art. 69 § 1 i 2 kk, art. 70 § 1 pkt 1 kk wykonanie orzeczonej kary pozbawienia wolności warunkowo zawiesza oskarżonemu na okres 3 (trzech) lat tytułem próby

 

- informuje Renata Joppek, Kierownik Oddziału Administracyjnego Sądu Rejonowego w Świeciu.

 


Mężczyzna został skazany na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Na poczet orzeczonej kary pozbawienia wolności, na wypadek jej zarządzenia, zaliczono oskarżonemu okres tymczasowego aresztowania (od 16 maja 2022 r. do dnia 9 sierpnia 2022 r.). Dodatkowo orzeczono wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 4 lat. Sąd nałożył również na niego obowiązek zapłaty na rzecz pokrzywdzonych, rodzin zmarłych, łącznej kwoty 87 tys. zł.  Wyrok nie jest prawomocny.  

 

 

Przypomnijmy. Do tragedii doszło 16 maja ubiegłego roku na drodze ekspresowej S5 w miejscowości Niewieścin (powiat świecki). Tam zderzyły się ze sobą cztery pojazdy. Ford transit, którym podróżowali mieszkańcy powiatu elbląskiego: Wojciech, Janusz, Bartosz i Jan znalazł się między ciężarowymi: volvo z naczepą z kruszywem i MAN-em. Ich auto zostało dosłownie przez nie zmiażdżone. Mężczyźni zmarli na miejscu. 53-letni kierowca volvo (mieszkaniec powiatu toruńskiego), z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 46-letni kierowca mana oraz 36-letni kierujący peugeotem nie odnieśli obrażeń. Zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym Prokuratura Rejonowa w Świeciu postawiła kierowcy volvo, 53-letniemu Krzysztofowi K. Dziś (23 maja) poznaliśmy wyrok sądu w tej sprawie.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Wolne sądy-hahaha
  Wtorek, 23.05

  Jprdl życie ludzkie wycenione na ok 20 tys zł i śmiech na sali a nie wyrok.

 2. 2
  +7
  ~ Iii
  Wtorek, 23.05

  SZOK

 3. 3
  +5
  ~ Temida
  Wtorek, 23.05

  sąd pod sąd !!!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +4
  ~ Szok i wstyd dla sądu
  Wtorek, 23.05

  Czytam i nie dowierzam!!! A może to jakaś rodzina wysokiego sądu,że tak niski wyrok ! Zginęło 4 osoby!! W USA dostałby dożywocie!

 5. 5
  +6
  ~ Jaśko
  Wtorek, 23.05

  ja za współwinę w wypadku gdzie nikt nie zginął dostałem 1,5 w zawieszeniu na 2 lata. Tylko fakt nie straciłem prawa jazdy (pracy) i dostałem 3 tyś a nie 87 tyś . . . ale i tak uważam, że to śmieszny wyrok.

 6. 6
  +5
  ~ Sylwia
  Wtorek, 23.05

  TO SKANDAL!!!

 7. 7
  +4
  ~ Gin
  Wtorek, 23.05

  Ślepy był że samochody stoją, że wpadł z całym impetem? Pewnie patrzył w telefon albo fajkę odpalał. % lat powinien dosatć, aby inni kierowcy patrzyli na drogę.

 8. 8
  0
  ~ mis
  Środa, 24.05

  sami eksperci sadowi sie tutaj odezwali uwazajcie zeby cos takiego was nie spotkało bo inaczej bedzie cie gęgać

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3268029689789