Wtorek, 21.05.2024, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Na początek język polski. Ósmoklasiści rozpoczęli trzydniowy egzamin

23.05.2023, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Na początek język polski. Ósmoklasiści rozpoczęli trzydniowy egzamin
Fot. Paweł Friedrich

Rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. O godz. 9 ponad 1400 uczniów ostatnich klas elbląskich podstawówek zaczęło sprawdzian wiedzy z języka polskiego. To pierwszy, z trzech egzaminów, które ich czekają. Zobacz, jak wyglądał pierwszy dzień zmagań w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu. 

 

W całej Polsce ponad pół miliona ósmoklasistów przystąpiło do egzaminu ósmoklasistów, w Elblągu ponad 1400. Na pierwszy ogień poszedł język polski. Jutro (24 maja) młodzież rozwiążą zadania z matematyki, a w piątek (25 maja) zmierzą się z językiem obcym nowożytnym. 

 

 

Pierwszy dzień egzaminu jest tym najbardziej stresującym. W kolejnych to obciążenie schodzi i nawet gdy uczniowie piszą matematykę, na ich twarzach pojawiają się już uśmiechy. Trzymam za nich kciuki. To podsumowanie długich przygotowań. W naszej szkole realizujemy projekt Egzamin z klasą, prowadzimy zajęcia dodatkowe dla chętnych, więc te przygotowania rozpoczynają się już od 7 klasy. Jestem spokojna. Myślę, że uczniowie, którzy pracowali na ten dzień, nie mają powodów do obaw

- mówi Katarzyna Wyżlic, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4. 

 

 

Dużo się uczyłam, ale przyznaję, że stres jest. W sumie to jednak cieszę się, że to już dziś. Chcę mieć to za sobą. Mam nadzieję, że dobrze mi pójdzie, bo chciałabym dostać się do liceum

- mówi Julia, tegoroczna ósmoklasistka. 

 

 

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy poważny egzamin w życiu uczniów. To egzamin obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi przystąpić do niego, aby ukończyć szkołę, ale nie można go nie zdać. Od jego wyników zależy jednak to, w jakich szkołach młodzież będzie kontynuowała edukację i czy uda im się dostać do wymarzonych placówek. W tym roku będzie to trudniejsze, o przyjęcie do szkół średnich będzie się starało półtora rocznika młodzieży, która rozpoczynała naukę jako siedmiolatkowie i sześciolatkowie.

 

 

Jedyna obawa dzieci i rodziców wynika z tego, że po raz kolejny jest ten bardzo liczny rocznik i nie wiadomo, czy dziecko dostanie się do wymarzonej szkoły. Podobną sytuację mieliśmy w ubiegłym. Okazywało się, że piątki i czwórki to za mało, aby uczeń mógł kontynuować edukację w wybranej szkole. Chyba same egzaminy nie są tak dużym stresem, jak rekrutacja

- dodaje Katarzyna Wyżlic. 

 


Chcesz zobaczyć jaką wiedzą musieli w tym roku wykazać się ósmoklasiści? Każdego dnia egzaminu około godz. 13.00 arkusze będą publikowane na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 6 lipca.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Egzamin ósmoklasisty z j. polskiego w SP4 ( zdjęć 12 )
Dodano: 2023-05-23 | Fot Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ m.
  Wtorek, 23.05

  Balladyna

 2. 2
  +1
  ~ bear
  Wtorek, 23.05

  To są 8 klasistki? Zdrowo można się nabrać, wyglądają co najmniej na 20 latki.

 3. 3
  +1
  ~ Qwerty
  Wtorek, 23.05

  Ślimak z zadania 14tego pozdrawia :-)))

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.164333820343