Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na ul. Saperów 14F przeprowadzi się biblioteka i ośrodek doskonalenia nauczycieli. Kiedy ruszy remont budynku?

28.05.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na ul. Saperów 14F przeprowadzi się biblioteka i ośrodek doskonalenia nauczycieli. Kiedy ruszy remont budynku?
REKLAMA

Budynek po liceum przy ul. Saperów zmieni się w siedzibę biblioteki pedagogicznej i ośrodka doskonalenia nauczycieli. Zanim jednak do tego dojdzie, konieczny będzie remont obiektu. Kiedy ruszą prace?

 


Nieruchomość przy ul. Saperów 14 F w ubiegłym roku miasto sprzedało na rzecz województwa warmińsko–mazurskiego za 1 zł. Zgodę na to wyrazili radni. W zamian, za tyle samo, miasto otrzymało działkę przy ul. Junaków.

Docelowo w budynku przy ul. Saperów ma zostać nową siedzibą Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu i Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli (obie placówki są w zarządzie województwa). Zanim jednak do tego dojdzie, konieczny będzie remont obiektu. 

 


Sprawdzamy, na jakim etapie prace są obecnie. Kilka dni temu do Urzędu Miejskiego w Elblągu trafił wniosek o pozwolenie na przeprowadzenie prac remontowych. Dokładnie, jak czytamy na stronie wyszukiwarki Rejestru Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń, chodzi o "remont stropów parteru, wykonanie izolacji ścian piwnic oraz wydzielenie ppoż klatek schodowych". 

 

 

Planujemy remont budynku, ale będzie on podzielony na etapy. W tym roku chcielibyśmy przeprowadzić oczyszczanie w środku obiektu i przygotować go do remontu na przyszły rok. Ruszymy z przedsięwzięciem w momencie kiedy fundusze na ten cel trafią na nasze konto

 

- mówi Jerzy Dorożko, wicedyrektor W-MODN. 

 

 

Przypomnijmy. Budynek przy ul. Saperów 14F, znajdujący się, w tzw. miasteczku szkolnym do 2018 roku był siedzibą III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Jednak od momentu, gdy liceum przeniosło się do dawnej siedziby gimnazjum przy ul. Browarnej, stoi pusty. Kilka lat temu obiektem zainteresowało się Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które chciało zaadaptować go na mieszkania. Realizację tego pomysłu uniemożliwiły jednak względy techniczne.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Wm
  Poniedziałek, 29.05

  Do roboty!

 2. 2
  0
  ~ Kritko
  Poniedziałek, 29.05

  Wale na tą wm całą.

 3. 3
  +1
  ~ Bezproblemowy
  Poniedziałek, 29.05

  Ciekawe, komu zależy na budynkach po bibliotece? Lokalizacja na Starym Mieście, to atrakcyjny kąsek...

 4. 4
  +2
  ~ anna
  Poniedziałek, 29.05

  Przenoszenie instytucji z budynku do budynku często bez sensu i wczesniejszej analizy to chyba elbląska specjalność . A ilość pustych lokali , biur ,sklepów , czy nawet banków do wynajęcia lub na sprzedaż zadziwia nie tylko elblążan , ale i turystów ,którzy gromadnie odwiedzają nasze przyjemne wiosną i latem miasto .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3154752254486