Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Grabarz oskarżony o znieważenie zwłok. Kiedy mężczyzna stanie przed sądem?

15.05.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Grabarz oskarżony o znieważenie zwłok. Kiedy mężczyzna stanie przed sądem?
REKLAMA

Znieważenie zwłok i próbę ograbienia grobów zarzuciła prokuratura grabarzowi z Elbląga. 30-latka przyłapał na gorącym uczynku inny pracownika zakładu pogrzebowego, a sprawę nagłośnił Zbigniew Stonoga. Kiedy ruszy proces?

 

 

W październiku ubiegłego roku kontrowersyjny wideobloger i przedsiębiorca Zbigniew Stonoga opublikował w internecie film, w którym pan Eryk (były pracownik zakładu pogrzebowego) przekonuje, że dochodzi tam do skandalicznych praktyk. Mężczyzna miał być świadkiem okradania i bezczeszczenia zwłok. - Były dwie sytuacje, kiedy pracownik zbezcześcił ciało, okradł trumnę, obszukał zmarłego, czy nic tam nie ma (w filmie pan Eryk i Zbigniew Stonoga pojawiają się nawet na cmentarzu, przy konkretnym miejscu pochówku, które miało zdaniem mężczyzny zostać okradzione - przyp. red.). Przeszkadzałem innym pracownikom, bo nie mogli przy mnie okradać zmarłych. Od samego początku mi to nie pasowało, mówiłem o tym głośno, że dla mnie to jest ostatnie świństwo - mówił w materiale filmowym pan Eryk. 

 

 

Sprawą pracownika zakładu, który miał się dopuścić okradania zwłok, zajęła się prokuratura. Najpierw postępowanie w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Elblągu, jednak chwilę później przekazano ją Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku. W kwietniu tego roku prokuratura skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Elblągu. 

 

 

 

Mężczyzna zatrudniony był w Zakładzie Pogrzebowym Charon i pracował przy pochówkach. We wrześniu 2022r. w trakcie jednego z pochówków wyjął z grobu złożone w nim przez członków rodziny przedmioty – zegarek oraz tytoń. Z uwagi na interwencję innego pracownika zakładu odstąpił od ich zaboru. Również we wrześniu 2022 r. w trakcie kolejnego pochówku, po otwarciu trumny przeszukał kieszenie ubioru zmarłego celem odnalezienia włożonych przez rodzinę papierosów. Nie znalazł ich, bowiem zostały przełożone w inne miejsce przed zamknięciem trumny. Trumny nie zamknął we właściwy sposób, co spowodowało częściowe zasypanie zwłok bezpośrednio ziemią. Tym samym dopuścił się ich znieważenia

 

- mówiła prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

 

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie czynu usiłowania ograbienia grobu oraz czynu usiłowania ograbienia grobu i znieważenia zwłok z art. 13 kodeksu karnego. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów. 

 

 

Kiedy były grabarz stanie przed sądem? - Termin rozprawy został wyznaczony na 09 sierpnia - informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Arc
  Poniedziałek, 15.05

  Takiej hienie tylko pal się należy.

 2. 2
  0
  ~ Ed
  Wtorek, 16.05

  Ten człowiek to istne nic , znam go i nigdy bym mu nie zaufał

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3672819137573