Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rodzina prosi gminę o remont drogi. Burmistrz: Powinniśmy okazywać sobie więcej zrozumienia

28.02.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rodzina prosi gminę o remont drogi. Burmistrz: Powinniśmy okazywać sobie więcej zrozumienia

Nie możemy dojechać do domu, na środku drogi mamy staw - skarży się pani Agnieszka. O problemie rodziny z gminy Młynary informowaliśmy tydzień temu. Co do powiedzenia ma im burmistrz? Nie są to dobre informacje. 

 

 

Tydzień temu na łamach info.elblag.pl ukazał się artykuł poświęcony problemowi rodziny z gminy Młynary (więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ). Droga prowadząca do ich domu znajduje się w fatalnym stanie, a gigantyczne kałuże sprawiają, obecnie jest praktycznie nieprzejezdna.

 

 

Dojazd do domu jest niemożliwy. Samochód musimy zostawiać wcześniej, u leśniczego i dalej przechodzić łąkami. To bardzo uciążliwe. Szczególnie przy dwójce małych dzieci. Nie chcemy, nie wiadomo czego. Nie chodzi nam o wylanie tutaj asfaltu, a jedynie o to, aby ta droga była przejezdna. Wystarczyłoby zasypać te największe dziury

 

- mówiła pani Agnieszka w rozmowie z info.elblag.pl. 

 

Do sprawy postanowiła odnieść się burmistrzyni Młynar. Jednak w piśmie, które skierowała do redakcji info.elblag.pl nie ma ani słowa o drodze gminnej w obrębie Kurowa Braniewskiego (działka 202/1), czyli tej, o której naprawę starają się mieszkańcy. Nadal nie wiemy, czy gmina planuje jej remont, czy też rodzina pani Agnieszki zostanie pozostawiona z problemem. 

 

Pani burmistrz w zamian informuje m.in. o kosztach, które gmina w ostatnich latach poniosła na remonty dróg, o tym ile kosztują takie naprawy i w jaki sposób je przeprowadzono, a także o tym, jak dochodzi do ich dewastacji. 

 

Drogi w Gminie Młynary w zdecydowanej większości to drogi gruntowe i szutrowe, wymagające ciągłych prac naprawczych i konserwacyjnych. Na naszym terenie mamy ok. 85 km dróg gminnych publicznych gminnych oraz 85 km dróg gminnych wewnętrznych. Rokrocznie gmina na realizację tych zadań ponosi następujące koszty: w 2020 r. - 294 672,59 zł, w roku 2021 - 157 741,03 zł, w 2022 r. - 342 293,30 zł. Koszty te należy skalkulować przy założeniu, że godzina pracy sprzętu drogowego to koszt od 150 do 200 zł brutt w zależności od rodzaju wynajętego sprzętu, a średnia cena tony kruszywa to od 100 do 150 zł brutto, w zależności od frakcji i rodzaju kruszywa. Łatwo przeliczyć, ile km dróg jesteśmy w stanie wyremontować za środki, które posiadamy w budżecie. (...) Każdego roku prace remontowe przeprowadzane są przynajmniej dwukrotnie: wiosną i jesienią, zaś bieżące remonty w razie potrzeby. Prace zawsze poprzedzane są objazdem dróg oraz oceną ich stanu nawierzchni, poboczy, rowów i zakrzaczeń, a także konsultacjami z mieszkańcami. W pierwszej kolejności realizowane są prace na drogach publicznych, w dalszej kolejności na drogach wewnętrznych, prowadzących do dużych skupisk ludzkich. Prowadzenie prac na drogach uzależnione jest od warunków atmosferycznych

 

- informuje Renata Wioletta Bednarczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Młynary.

 

- Nie bez znacznie jest również fakt, że wspólnie tworzymy naszą Małą Ojczyznę i powinniśmy okazywać sobie wzajemnie więcej zrozumienia i życzliwości - dodaje pani burmistrz.

 

Mimo wszystko ponowiliśmy, pod adresem gminy pytanie, kiedy i czy planowany jest remont odcinka drogi obrębie Kurowa Braniewskiego. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Elblazanka
  Środa, 01.03

  Pani burmistrz mówi o wyrozumiałości ale sama jej nie ma chyba jednak. Rodzina z dwójką małych dzieci nie jest w stanie dojechać do domu to powinno się zrozumieć. Co będzie w razie nieszczęścia. Jak dojedzie pogotowie czy straż pożarna? Więcej wyrozumiałości pani burmistrz więcej.

 2. 2
  --1
  ~ Z okolic Młynar
  Środa, 01.03

  Może niech Wspaniała Wyrozumiała Pani burmistrz zamieszka w podobnej okolicy bez możliwości wyjazdu z dwójka małych dzieci !!!! Wówczas monent druga byłaby wyremontowana !! Pozdrawiamy wspaniała pani burmistrz -wyrozumiałości i empatii życzymy

 3. 3
  +5
  ~ mis
  Środa, 01.03

  rodzina jak sie przeprowadzala tam to doskanale wiedzieli co robia i jaka jest droga a teraz sie podpieraja dziecmi i zadaja pewnie to najlepszy sposob aby wszyscy sie zrzucili na droge dla jasnie panstwa bo dzieci itd.

 4. 4
  --2
  ~ Empatia
  Środa, 01.03

  Do Mis-zapewne jesteście życzliwymi sąsiadami 🤣🤣🤣sądząc po wpisie :)

 5. 5
  +2
  ~ Ploterek
  Środa, 01.03

  Poinformujcie ministra Śliwkę. Zaraz na FB napisze, że to skandal i kasa się znajdzie.

 6. 6
  +4
  ~ Piotr
  Środa, 01.03

  Gdyby chodziło o znajomych ,albo rodzine Pani Burmistrsz to w mig kasa by się znalazła .

 7. 7
  0
  ~ Anna
  Środa, 01.03

  Dobrzy ,życzliwi sąsiedzi i znajomi to w tych czasach Skarb .patrząc na komentarze to ta rodzina takich ludzi ma wkoło siebie haha

 8. 8
  +2
  ~ Gosc
  Czwartek, 02.03

  Pobudowali my się w polu, a tera nie ma drogi i majo nam pobudować, bo tak chcemy!

 9. 9
  +1
  ~ Aldo
  Czwartek, 02.03

  Ludzie trzymajcie mnie...postawić chałupę pod lasem, a później domagać się budowy drogi, która jest 10 razy droższa od tego ich domku? Chyba komuś się tam we łbie pomieszało....wieś mentalna! Chcieliście w polu! To brodzić w błocie!

 10. 10
  +2
  ~ Kuba Brener
  Czwartek, 02.03

  Mam garaz do ktorego musze przejchac po klepisku. Jak pojawiaja sie duze dziury to skrzykujemy sie, organizujemy gruz i zasypujemy dziury. Wystarczy troche inicjatyway. Jak pani nie jest na tyle obrotna zeby samemu sobie to zorganizowac to niech sasiedzi pomoga. Koszt to tylko dowóz.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90835809707642