Środa, 7.12.2022, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii REFERENDUM

Przewodniczący RM Czyżyk skomentował stanowisko radnego Tomczyńskiego: Radny nie reprezentuje Rady Miejskiej

21.11.2022, 12:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przewodniczący RM Czyżyk skomentował stanowisko radnego Tomczyńskiego: Radny nie reprezentuje Rady Miejskiej
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Na skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy stanowisko Przewodniczącego Rady Miasta Antoniego Czyżyka, który odniósł się do słów Stefana Rembelskiego w materiale pt. "Radny straszy elblążan, by nie popierali referendum. „To jest czyn zabroniony i może być ścigany z kpk”".Przypomnijmy, Na portalu społecznościowym facebook radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Andrzej Tomczyński zniechęca elblążan do podpisywania się pod listą „za zorganizowaniem w Elblągu referendum”.

 


(pisownia oryginalna)

 

Drodzy Państwo. Pojawiła się w Elblągu, grupa ludzi zbierających wasze dane osobowe pod pretekstem jakiegoś działania znanej tylko tej grupie. Nie dajcie się Narodzie Mądry wykorzystać przez oszustów, Wasze dane(rodo) potrzebują do niecnych celów. Oni czychają na wasze adresy zameldowania, pesel. NIE PODAWAJ SWOICH DANYCH, STRZEŻ ICH JAK SKARBU, ABY WAS NIE OKRADZIONO ZE WSZYSTKIEGO CO MACIE ! Andrzej Tomczynski Radny Miasta


 

 

Jak słowa Andrzeja Tomczyńskiego skomentował Stefan Rembelski, pełnomocnik grupy referendalnej? - Wpis pana radnego Andrzeja Tomczyńskiego nosi znamiona pomówienia grupy obywateli tworzących Inicjatywę Referendalną, których jestem pełnomocnikiem – mówił Stefan Rembelski. - To jest czyn zabroniony i może być ścigany z kpk. Czekamy na zamieszczenie przeprosin na łamach lokalnych mediów  w przeciwnym razie wystąpimy na drogę postępowania sądowego. Pan Andrzej Tomczyński reprezentuje Radę Miejską w Elblągu i mniemam, że Rada Miejska nie podziela  stanowiska wyrażonego przez radnego, gdyż  w innym przypadku byłaby współwinna temu pomówieniu

 

 

Wyrażamy dobrą wolę polubownego załatwienia tej sprawy i prosimy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu  Pana Antoniego Czyżyka o odcięcie się od tego podłego wpisu radnego Andrzeja Tomczyńskiego poprzez wysłanie stosownego komunikatu do wszystkich lokalnych mediów w Elblągu. Procedura zbierania podpisów za odwołaniem Prezydenta Miasta Elbląga i Rady Miejskiej w Elblągu ruszyła i nic jej nie powstrzyma

 

– stwierdził Stefan Rembelski.

 

 

Dziś do słów Stefana Rembelskiego odniósł się Antoni Czyżyk. Poniżej publikujemy treść całego przesłanego do nas stanowiska:
"W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej pojawiają się wątpliwości co do roli Radnego Rady Miejskiej w Elblągu. Moim zadaniem w tej kwestii jest przekazanie pełnej, rzetelnej informacji.

W chwili obecnej Polski system prawny przyznaje mandatowi radnego status mandatu wolnego, co oznacza, że radny podejmując decyzje nie jest związany żadnymi instrukcjami, sugestiami klubów czy też partii, z której się wywodzi. Poza tym ani rada, ani samodzielnie jej przewodniczący nie mają prawnej możliwości stosowania wobec poszczególnych radnych środków dyscyplinujących i równocześnie zobowiązujących ich do przestrzegania zapisów

Regulaminu Rady Miejskiej w Elblągu, które mówią w Rozdziale 3 §10 „Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej. Utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami (…)”.

Ponadto Radny nie reprezentuje Rady Miejskiej zgodnie z zapisami przywołanego Regulaminu Rozdział 4 §17, pkt. 2 drugi „Przewodniczący reprezentuje na zewnątrz organizuję pracy rady i prowadzi jej obrady.” Ja jako radny zobowiązałem się w stosunku do moich wyborców, ale również wszystkich mieszkańców Elbląga, do zachowywania się w sposób odpowiadający godności sprawowanego urzędu, prezentowania najwyższej kultury osobistej unikając zachowań, które mogą godzić w dobre imię Rady Miejskiej w Elblągu. Tych zasad staram się w mojej pracy przestrzegać. Wszyscy, w tym radni, podejmując działania odpowiadają za nie przed mieszkańcami.

Informuję, że będę się starał zainicjować przyjęcie w pracy Rady „Kodeksu etycznego Radnego Rady Miejskiej w Elblągu”.
Jedocześnie zapewniam Państwa, że w mojej pracy publicznej, tam, gdzie sięgają moje kompetencje, zawsze działam w celu osiągnięcia kompromisu i rozwiązania sprawy tak, by temperatura sporów, które są normalne w demokracji, nie przysłoniła dobra publicznego rozpatrywanego problemu.

 

Antoni Czyżyk
Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu"

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +28
  ~ To jakiś geniusz - opoka Etyki
  Poniedziałek, 21.11

  Szkoda że tyko kilka cytatów pan przedstawił z regulaminu - można było podać link do całości . To są właśnie te najwyższe standardy PO Dalszy komentarz jest zbędny - wynika z przesłanego pisma pana Czyżyka na zasadzie nic się nie stało. możemy być dalej w jednej drużynie.

 2. 2
  +28
  ~ 2x2 sztery abo pieć
  Poniedziałek, 21.11

  Odniósł się do słów Rembelskiego .... A do słów Tomczyńskiego zapomniał się odnieść - to przecież kolega z tej samej drużyny

 3. 3
  +33
  ~ poldek
  Poniedziałek, 21.11

  Pogonić to cało towarzystwo obłudników gdzie pieprz rośnie.

 4. 4
  +26
  ~ Ble, ble
  Poniedziałek, 21.11

  idą wyłącznie w zaparte

 5. 5
  +24
  ~ Slaby Unik
  Poniedziałek, 21.11

  należalo konkretnie przedstawić własny pogląd na słowa radnego! Cytowanie przepisów nie wymaga filozofii! Nalezalo konkretnie albo te słowa potępić albo pochwalić bo refrendum jest ustawowym narzędziem demokracji!

 6. 6
  +21
  ~ pol 9558
  Poniedziałek, 21.11

  Tradycyjnie odpowiedz za mieceniem pod dywan . Możecie się nie wysilać aby tworzyć jakieś kodeksy , konsekwencji nie widać .

 7. 7
  +18
  ~ Bsp
  Poniedziałek, 21.11

  W jaki sposób Czyżyk odniósł się do słów radnego? W żaden. Napisał coś tam o jakimś kodeksie etycznym i takie tam bla bla bla, odwrócił kota ogonem a sprawy do której miał się odnieść nawet nie dotknął. Czy oni uważają że w Elblągu mieszkają sami idioci?

 8. 8
  +10
  ~ Mowa krótka
  Poniedziałek, 21.11

  Won P O i PSL i SLD z elbląskiego ogródka. Czyli z U M ratusza.

 9. 9
  +19
  ~ NIRPEŁNOSPRAWNY SENIOR Z ELBLAGA
  Poniedziałek, 21.11

  Panie Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu . To ja , zapomniany niepełnosprawny senior żebrający o lokal mieszkalny z puli Miasta Elbląg. Zostałem wysłuchany pożegnany i zapomniany ,pozostawiony w tym samym miejscu co rok temu. Czy Wy serca nie macie?? a gdyby to wasz ojciec znalazł się w takiej sytuacji ??. Też by był tak potraktowany ??

 10. 10
  +18
  ~ taka prawda
  Poniedziałek, 21.11

  Dalej ciągną i maja mieszkańców za durni? Nic merytorycznego nie powiedział na temat wypowiedzi swojego kumpla, dalej się bronią i idą w zaparte.Teraz to już ostatecznie wiemy , ze należy wszystkich usunąć poprze wybory. Do dzieła elblążanie, bo dalej będą mieli Nas za nic.Tylko przyspieszone wybory działajmy, pomagajmy, żeby jak najszybciej zebrać te 10 tysięcy podpisów, wtedy może zmienia ton.Chociaż na pożegnanie jako byli radni.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1975638866425