Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: "Pacjenci nefrologiczni od przyszłego roku będą mieli problem"? Znamy odpowiedź NFZ

07.11.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: "Pacjenci nefrologiczni od przyszłego roku będą mieli problem"? Znamy odpowiedź NFZ

Oddział chorób wewnętrznych z pododdziałem nefrologicznym przy ul. Związku Jaszczurczego będzie funkcjonował tylko do końca tego roku. - To strata dla pacjentów, głównie nefrologicznych i dializowych. Oni od przyszłego roku będą mieli problem - przekonywała w rozmowie z info.elblag.pl. jedna z pracownic oddziału. Odpowiedź NFZ rozwiewa wątpliwości?

 

- Zamknięcie tego oddziału to strata głównie dla pacjentów nefrologicznych i dializowych. Oni mieli tu zapewnione fachowe leczenie. Od przyszłego roku będą mieli problem. To są osoby ciężko chore, one oczywiście pomoc medyczną uzyskają, nie można im jej odmówić, jednak warunki ich leczenia, fachowość tego leczenia, oraz zapewnienie dializ będzie już inne. Na samą dializę pacjent będzie musiał być tutaj dowożony transportem medycznym - przekonywała pracownica oddziału, która skontaktowała się z redakcją info.elblag.pl. Zdaniem kobiety pacjenci nefrologiczni przy ul. Związku Jaszczurczego mieli zapewnioną kompleksową opiekę, której aktualnie nie oferuje, żadne z elbląskich szpitali. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

 

Zapytaliśmy olsztyński oddział Narodowego Funduszu Zdrowia o to, na jaką opiekę mogą liczyć od przyszłego roku pacjenci oddziału, głównie ci zmagający się z chorobami nefrologicznymi. Odpowiedź, którą otrzymaliśmy, nie będzie dla nich satysfakcjonująca. 

 

Po wygaśnięciu umowy w podmiocie leczniczym przy ul. Związku Jaszczurczego realizacja świadczeń w zakresie chorób wewnętrznych w trybie hospitalizacji będzie możliwa w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu. Natomiast w zakresie nefrologicznym planujemy ogłosić postępowanie konkursowe

- infomruje Agnieszka Budziszewska z Zespołu Komunikacji Społecznej i Promocji Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. 

 

Przypomnijmy. Pacjenci i pracownicy oddziału chorób wewnętrznych z pododdziałem nefrologicznym, jedynego funkcjonującego w szpitalu przy ul. Związku Jaszczurczego, o planach jego zamknięcia dowiedzieli się na początku tego roku. Firma DaVita, która przy Zw. Jaszczurczego oprócz oddziału prowadzi również stację dializ (ona nie zostanie zamknięta), chciała zakończyć jego działalność już z końcem maja 2022 roku. Ostatecznie termin ten przedłużono do grudnia tego roku, a losem pacjentów zainteresował się również samorząd. 

 

Kilka miesięcy temu władze wojewódzkie i miasta zapowiedziały, że we współpracy z firmą DaVita, podejmą starania, aby w 2023 roku otworzyć w miejsce zamkniętego oddziału kompleksowy ośrodek nefrologiczny. 

 

W ubiegłym tygodniu zapytaliśmy Miasto, na jakim etapie aktualnie są przygotowania do utworzenia ośrodka. Nadal czekamy na odpowiedź.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ 100% elblążanin
  Poniedziałek, 07.11

  A co na to Prezydent.....

 2. 2
  +9
  ~ Pacjent
  Poniedziałek, 07.11

  No cóż, a może by rozważyć zamknięcie wszystkiego w Elblągu i jeżdżenie po wszystkie świadczenia do umiłowanej stolicy tego wspaniałego bagiennego województwa?

 3. 3
  +3
  ~ Do @100% Elblążanin
  Poniedziałek, 07.11

  Jak to co, na promocji w...Borysie

 4. 4
  +3
  ~ Jaaa
  Poniedziałek, 07.11

  Rozumiem, że oddział neurologiczny zostanie zamknięty, a co z poradnią? Będzie gdzieś przeniesiona?

 5. 5
  +5
  ~ Egh
  Wtorek, 08.11

  Jak zwykle te kor.... olszczanskie się wpierdzielaja wszedzie

 6. 6
  +7
  ~ Egh
  Wtorek, 08.11

  Pozamykać wszystko a kasę przekazać dla peda...w z olszczyna

 7. 7
  +4
  ~ Kefas
  Wtorek, 08.11

  Prawdziwy dom wariatów. Przechodzi ludzkie pojęcie. Miasto wymiera, więc trzeba przyspieszyć ? Polityka i brud to mało powiedziane, to chyba jakaś wendeta.

 8. 8
  +2
  ~ 997
  Wtorek, 08.11

  Pan lub Pani Jaaa , mylisz konia z koniakiem , neurologiczny z nefrologicznym , dla ciebie ratunek to psychiatria , na Komeńskiego !!!!!

 9. 9
  +3
  ~ karol
  Wtorek, 08.11

  na kampanie wyborczą PIS są pieniądze a na leczenie nie ma, a co na to wiceprezydent Missan?

 10. 10
  +4
  ~ Xyz
  Wtorek, 08.11

  Nie wyczytałam gdzie będą uzyskiwać pomoc pacjenci nefrologiczni....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2614989280701