Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Gm. Gronowo Elbląskie: Uszkodzony wał przeciwpowodziowy na rzece Tyna

17.10.2022, 14:27:25 Rozmiar tekstu: A A A
Gm. Gronowo Elbląskie: Uszkodzony wał przeciwpowodziowy na rzece Tyna
Zdjęcie: KM PSP Elbląg

Strażacy układają worki z piaskiem na koronie wału, częściowo stoją w wodzie. Teren akcji oświetlają strażackie najaśnice.
 

15 października 2022 roku ok. godziny 14:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzonego wału przeciwpowodziowego na rzece Tyna, w miejscowości Gajowiec (gmina Gronowo Elbląskie). Do zdarzenia w pierwszej kolejności zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Elblągu oraz strażacy ochotnicy z lokalnych jednostek OSP.
 

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów i przeprowadzeniu rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że w wyniku działalności bobrów doszło do uszkodzenia wału przeciwpowodziowego co doprowadziło do jego zapadnięcia na odcinku ok. 30 metrów.

Z uwagi na zagrożenie całkowitym rozmyciem fragmentu obwałowania rzeki Tyny na miejsce zadysponowano kolejne zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych, a także Oficera w dyspozycji Komendanta Miejskiego KM PSP w Elblągu. Działania prowadzone do późnych godzin nocnych polegały na doraźnym wzmocnieniu i odbudowaniu fragmentu uszkodzonego wału przy wykorzystaniu worków z piaskiem, plandek budowlanych, a także zapór przeciwpowodziowych które pozwoliły na podwyższenie doraźnego obwałowania.
 

W działaniach aktywnie uczestniczył wójt gminy Gronowo Elbląskie Pan Marcin Ślęzak oraz przedstawiciele lokalnego samorządu, którzy dbali między innymi o przygotowanie ciepłych posiłków dla pracujących strażaków.

Na miejsce działań przybył także Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu bryg. Robert Licznerski oraz Naczelnik Wydziału Operacyjnego bryg. Krzysztof Karolkiewicz.

 

Siły i Środki zaangażowane w działania: JRG nr 1 w Elblągu, JRG nr 2 w Elblągu, OSP Gronowo Elbląskie, OSP Jegłownik, OSP Fiszewo, OSP Markusy, OSP Krzewsk, OSP Jelonki, OSP Nowakowo.

 

Opracowanie: kpt. Mateusz Norek

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Egh...
  Poniedziałek, 17.10

  Spytajcie w ZK miasta Elbląg jak to się robi. Kto wam na to pozwolił partacze.

 2. 2
  +1
  ~ WETO
  Wtorek, 18.10

  Bobry ważniejsze jak ludzie i wały. GDZIE są te pieniądze na remonty i budowy przeciw powodziowe. Rzeki zamulona należy pogłębić. Zarosniete nic się nie robi.

 3. 3
  0
  ~ Realista1
  Wtorek, 18.10

  Jest rzeka Tina. zwana rownież Tyną, a nawet Tejną.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.350044965744