Niedziela, 1.10.2023, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Nowe informacje w sprawie morderstwa przy ul. Pionierskiej. Sprawę przejmie prokuratura wojskowa?

20.07.2022, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Nowe informacje w sprawie morderstwa przy ul. Pionierskiej. Sprawę przejmie prokuratura wojskowa?
REKLAMA

38-latka, której ciało znaleziono w sobotę (16 lipca) w mieszkaniu przy ul. Pionierskiej, najpewniej została uduszona. Na to wskazują wstępne wyniki sekcji zwłok. Mąż kobiety, który prawdopodobnie przyczynił się do jej śmierci, popełnił samobójstwo. Mężczyzna był żołnierzem. Śledztwo przejmie prokuratura wojskowa?

 

 

Przypomnijmy. Do dramatycznych wydarzeń doszło w minionym tygodniu. W sobotę (16 lipca) w jednym z mieszkań przy ul. Pionierskiej zwłoki matki znalazła 17-letnia córka (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). 38-latka została pobita, miała poważne obrażenia głowy, jednak jak się okazuje, nie to spowodowało jej śmierć. Podejrzenia o dokonanie zabójstwa padły na jej 39-letniego męża Tomasza S., który tego dnia powiesił się w swoim domu w Rychlikach.

 

- Otrzymaliśmy zawiadomienie o znalezieniu ciała 38-letniej kobiety w mieszkaniu w Elblągu. Chwilę później dostaliśmy kolejne zawiadomienie, że jej mąż najprawdopodobniej się powiesił. Do tego zdarzenia doszło w gminie Rychliki. Łączymy te sprawy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie doszło do rodzinnej tragedii - informował nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. 

 

Para nie mieszkała razem, była na etapie rozwodu. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, do dramatu mogło dojść podczas awantury, która wybuchła między nimi. We wtorek (19 lipca) przeprowadzono sekcję zwłok kobiety i mężczyzny.

 

 

Kobieta miała poważne obrażenia głowy. Wstępne wyniki sekcji wskazują jednak, że przyczyną jej śmierci było uduszenie z udławieniem. Było to działanie osoby trzeciej. To nie budzi wątpliwości. Bardziej szczegółowe informacje prokuratura uzyska, gdy pozna wyniki badań histopatologicznych. Natomiast, co do mężczyzny na chwilę obecną wynika, że było to samobójstwo przez powieszenie

 

 

- prokurator Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

 

 

Postępowanie w tej sprawie podjęła Prokuratura Rejonowa w Elblągu, która prowadziła je w kierunku zabójstwa kobiety. Teraz jednak elbląscy śledczy chcą przekazać sprawę prokuraturze wojskowej.

 

 

Planujemy przekazać to postępowanie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku działu do spraw wojskowych. Wniosek w tej sprawie powinien zostać złożony najpóźniej jutro. Uzasadnione jest to tym, że mąż 38-latki, był czynnym wojskowym

 

- informuje Grażyna Jewusiak, Prokurator Rejonowy w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2197239398956