Wtorek, 31.01.2023, Imieniny: Marcelina, Ludwik, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Co sądzisz o propozycji skrócenia tygodnia pracy w Polsce?

Jestem za skróceniem czasu pracy. - 35%

Jestem przeciwny wprowadzeniu takiego rozwiązania. - 59%

Nie mam zdania - 5%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Krótszy tydzień pracy. Co o pomyśle Donalda Tuska sądzą elblążanie? [ankieta INFO]

22.07.2022, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Krótszy tydzień pracy. Co o pomyśle Donalda Tuska sądzą elblążanie? [ankieta INFO]
Źródło: pixabay.com/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Politycy opozycji wytoczyli ciężkie działa, proponując skrócenie tygodnia pracy w Polsce i rozbudzając nadzieje wielu osób. 4 dni zamiast 5 lub 35 godzin zamiast 40? Co o tych pomysłach sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Zachęcamy do udziału w ankiecie. 

 

Temat skróconego czasu pracy pojawił się w ostatnich tygodniach w debacie publicznej za sprawą Donalda Tuska. Szef Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że partia do wyborów parlamentarnych przygotuje precyzyjny program pilotażu na czterodniowy tydzień pracy. Zaznaczył, że są dwa możliwe modele - skracanie dnia pracy lub całego tygodnia, choć mówi się raczej o czterodniowym tygodniu pracy.

 

Temat podjęła Lewica. Jej propozycja to skrócenie tygodniowego czasu pracy do 35 godzin. 

 

Polacy są jednym z najbardziej przepracowanych narodów w Europie. Pracujemy - jeżeli spojrzeć na liczbę godzin przepracowywanych w roku - niemal najdłużej ze wszystkich narodów europejskich, a jednocześnie to wcale nie przekłada się na jakieś szczególnie wysokie płace w porównaniu z innymi krajami choćby za Odrą

 

- mówił Adrian Zandberg, lider partii Razem podczas konferencji w Legnicy. 

 

Poseł podkreślił przy tym, że proces skracania czasu pracy odbywałby się w sposób stopniowy. W każdym kolejnym roku pracownicy pracowaliby o godzinę lub dwie godziny w tygodniu krócej, tak żeby dało się to zrobić w sposób elastyczny. 


Do pomysłu odnieśli się przedstawiciele PiS. -  Rząd prowadzi analizy dotyczące skrócenia tygodnia pracy i nie wyklucza takiego rozwiązania, jednak jest to zawsze pewnego rodzaju obniżanie konkurencyjności gospodarki i trzeba wziąć to pod uwagę, mówił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w Polsat News.

 

My pytamy Czytelników info.elblag.pl, co sądzą o skróceniu tygodnia pracy w Polsce? Głosowanie potrwa do piątku (22 lipca) do godziny 12.00.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Co sądzisz o propozycji skrócenia tygodnia pracy w Polsce?

Jestem za skróceniem czasu pracy. - 35% (głosów: 149)

Jestem przeciwny wprowadzeniu takiego rozwiązania. - 59% (głosów: 250)

Nie mam zdania - 5% (głosów: 22)


   Suma głosów: 421

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (33)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Polacy
  Wtorek, 19.07

  Tusk to tragedia dla Polski.

 2. 2
  0
  ~ Radek
  Wtorek, 19.07

  Do Polacy. Ty jesteś Tragedią dla Polski ty pisowcu. nie wypowiadaj się za Polaków bo nie zasługujesz na takie miano . Jesteś zwykłym zdrajcą .Jestes złodziejem tak jak ten rząd zakłamany. Polską nie rządzi rząd polską rządzi zwykła mafia. Posrani pis-owcy jedynie tego nie widza bo są zaślepieni przez propagande TVP jak w Rosji i jak w Korei.

 3. 3
  --13
  ~ Izrael Mojszestein
  Wtorek, 19.07

  To prawda, Tusk to tragedia dla Polski. Polak powinien cały czas zapierdzielać w fabryce smrodu bez żadnego życia prywatnego za 2 koła na rękę. Nie dla polskiego psa mniejsza ilość pracy, a dla Żydowskiego Pana. Glosujcie dalej na PiS!!!

 4. 4
  +21
  ~ balbina_elblag
  Wtorek, 19.07

  A ja proponuję pracować 1 dzień w tygodniu ... a najlepiej 1 dzień w miesiącu... i to jeszcze dowolnie wybrany przez pracownika... a pracownik na te dni (mowa o 52 dniach roboczych w roku) wystawia urlop (26 dni) i bierze zwolnienie lekarskie (równiez 26 dni, więc ZUS nie skontroluje zwolnienia)... wszyscy będą szczęśliwi i zadowoleni! no i wtedy będzie życie, życie jak w Madrycie! będziemy mieli istne eldorado, krainę szczęśliwości mlekiem i miodem płynącą... Pffff...

 5. 5
  +3
  ~ A jednak pisolandia
  Wtorek, 19.07

  Widze ze 90% komentujacych to posrani pisiory.

 6. 6
  +6
  ~ Tuesk
  Wtorek, 19.07

  Ale rozumiem że pensje będziemy pobierać jak za 40 godzin w tygodniu? Czy pensja będzie adekwatna do ilości godzin i np w piątki nie będziemy nic jeść żeby zaoszczędzić bo za piątek nam nie zapłacą??? Czy nie lepiej dać jednak więcej dni urlopu ?

 7. 7
  +16
  ~ EDI
  Wtorek, 19.07

  Cztery dni pracy , a w piątek będziemy podawać marynarki wszystkim i to gratis !

 8. 8
  +17
  ~ ela
  Wtorek, 19.07

  Tusk mowi herezje. Na 4 dniowym tygodniu pracy skorzystalaby tylko budzetowka, lekarze,prawnicy i wszyscy ze stala pensja miesieczna zgodnie z dawnym powiedzeniem: czy sie stoi ,czy sie lezy 2000 sie nalezy. Stracilyby wszystkie osoby ,ktorych placa zalezy od przepracowanych godzin.

 9. 9
  0
  ~ pracownik
  Środa, 20.07

  Pisiory są przeciwko, bo boją się, że mniejsza ilość godzin pracy w tygodniu spowoduje mniejsze wpływy do budżetu i mniej kasy na socjal. I kto wtedy utrzyma patoli?

 10. 10
  +9
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 20.07

  Ja też mam tysiące pomysłów i co z tego? Analizując wszystkie pomysły Partii Obłudników można dojść do wniosku, że są w wielkiej panice no cóż dalej niech się lajkują na Facebooku z PISowcami ku uciesze gawiedzi....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0005309581757