Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Już niebawem koncert w Katedrze. Wstęp wolny

04.07.2022, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Już niebawem koncert w Katedrze. Wstęp wolny
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji, Ryszard Biel)

Centrum Spotkań Europejskich “Światowid” w Elblągu zaprasza 8 lipca 2022 (piątek) na godz. 19.00 na koncert zespołu Pro Musica Antiqua w Katedrze pw. Św. Mikołaja w Elblągu. Ideą przewodnią koncertów organizowanych od 1993 r. jest przedstawianie najbardziej wartościowych utworów muzycznych w obiektach zabytkowych: pałacach, zamkach i kościołach regionu. W programie utwory od baroku do współczesności. Wstęp wolny. Zapraszamy!  

 

Koncert odbędzie się w ramach programu „Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur”, dzięki któremu słuchacze mają okazję zainteresować się wyjątkowym pięknem tych obiektów, często o wysokich walorach historycznych. 8 lipca 2022 roku Olsztyński Zespół Kameralny Pro Musica Antiqua wystąpi przed elbląską publicznością. Zespół  dysponuje bogatym repertuarem, prezentującym muzykę różnych epok. Najchętniej propaguje dzieła mistrzów baroku i wczesnego klasycyzmu.

 

Założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Leszek Szarzyński. Skupił on wokół siebie wybitnych artystów. W skład zespołu wchodzą: Leszek Szarzyński – flet, Jerzy Szafrański – obój, obój miłosny, rożek angielski, Monika Dondalska – skrzypce, Paweł Panasiuk – wiolonczela, Agnieszka Panasiuk – fortepian, Ewa Alchimowicz-Wójcik – sopran, Adam Mieczykowski – marimba.   
  
W roku 1994 zespół Pro Musica Antiqua otrzymał nagrodę ATVT, w 2006 nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla kultury polskiej, a w 2007 roku Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Najlepszy z Najlepszych” za promocję regionu warmińsko-mazurskiego w świecie.

 

Koncert Zespołu „Pro Musica Antiqua” organizowany jest przy wsparciu Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich jako zadanie pn.: „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur” realizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 

Termin: 8 lipca 2022 godz. 19.00
Miejsce: Katedra pw. Św. Mikołaja w Elblągu 

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Współorganizatorem koncertu jest parafia katedralna pw. św. Mikołaja w Elblągu. Zapraszamy!

 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ ff11
  Poniedziałek, 04.07

  Wszystko fajnie oprócz tego, że tytuł nie pasuje: „Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur”. Ani tu Warmia, ani Mazury.

 2. 2
  +2
  ~ anatol
  Poniedziałek, 04.07

  a kiedy doczekamy sie wystepów elbląskiej zdolnej mlodzieży ze Szkoły Muzycznej w kościołach czy Muszli koncertowej w Bażantarni ?

 3. 3
  0
  ~ do anatol
  Poniedziałek, 04.07

  jak się nauczą grać na przyzwoitym poziome aby wstydu nie robić.

 4. 4
  +1
  ~ rambo11
  Wtorek, 05.07

  Witam a na zakończenie Antoni sieknie obertasa z czarną Mambą-muszę to zobaczyć

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0949048995972