Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przez lata najmłodsi pacjenci z Elbląga do specjalisty musieli dojeżdżać do Gdańska lub Olsztyna. To się zmieniło

29.06.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przez lata najmłodsi pacjenci z Elbląga do specjalisty musieli dojeżdżać do Gdańska lub Olsztyna. To się zmieniło

Rodzice czekali na to od dawna. Przez lata najmłodsi pacjenci z Elbląga do specjalisty musieli dojeżdżać do Gdańska lub Olsztyna. Teraz to się zmieniło. W szpitalu miejskim otworzono Poradnię kardiologiczną dla dzieci. Co więcej, w najbliższym zacznie tam przyjmować również dziecięcy endokrynolog.

 

Rodzice od dawna walczyli o powrót do Elbląga poradni kardiologicznej dla dzieci. Do 2016 roku funkcjonowała ona przy ulicy Królewieckiej 146, jednak NFZ nie przedłużył tej umowy. Od tamtej pory, aby skorzystać z usług specjalisty, najmłodsi pacjenci musieli dojeżdżać do Gdańska lub Olsztyna. Kilka lat temu o ponowne otwarcie poradni w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu apelował jeden z mieszkańców. Uzyskał odpowiedź odmowną. Pojawił się więc pomysł utworzenia poradni w szpitalu miejskim. Elblążanie wreszcie doczekali się jego realizacji.

 

W szpitalu miejskim postała Poradnia kardiologiczna dla dzieci. Działa ona od 6 czerwca

 

- poifnormowała podczas sesji Rady Miejskiej Małgorzata Adamowicz, radna i rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu. 

 

Poradnia kardiologiczna dla dzieci zlokalizowana jest przy ul. Komeńskiego 35, w Przychodni specjalistycznej, w gabinecie nr 35. Czynna jest w poniedziałki i wtorki od godz. 8 do 14, oraz w środy, od godz. 14 do 18. Na wizytę należy wcześniej się zarejestrować. Można to zrobić, dzwoniąc pod numer (55) 533 03 30 wew. 0.

 

W najbliższym czasie szpital planuje również uruchomić kolejną poradnię dla dzieci. Tym razem endokrynologii. 

 

Druga poradnia, która ma powstać to Poradnia endokrynologii dziecięcej. Za chwilę zostanie ogłoszony konkurs NFZ. To są dwie poradnie dla dzieci, które będą działały od roku 2022 w szpitalu miejskim. Jedna - kardiologiczna już przyjmuje druga będzie przyjmowała niebawem

- dodała Małgorzata Adamowicz. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Asdf
  Środa, 29.06

  Nic się nie zmieniło. Specjalista z Gdańska lub Gdyni chętnie zarobi na pacjencie z Elbląga, a szpitale tylko z nimi mają umowy.

 2. 2
  --1
  ~ Adam
  Środa, 29.06

  Czyli nie będzie przyjmował kardiolog z Elbląga?

 3. 3
  --1
  ~ Hmm
  Środa, 29.06

  Tylu ludzi umarło tu na covid.

 4. 4
  +5
  ~ można
  Czwartek, 30.06

  Niestety, nawet medyczny specjalista nie chce się zagnieździć w Elblągu i woli dojeżdżać . Dobre choć to, bo najmłodsi będą mieli namiastkę opieki. Co jest porąbane w tym mieście? WSzZ likwiduje oddziały, nie opłaca się tam zorganizować takich przychodni? Nic się nie opłaca, bo pensje nie zależą od wyniku pracy.

 5. 5
  +2
  ~ fs
  Czwartek, 30.06

  W Elblągu powinien być pełen pakiet usług medycznych.

 6. 6
  +5
  ~ roleks
  Czwartek, 30.06

  Ludzie, przeciez to wszystko nie trzyma sie kupy, szpital miejski ledwo dyszy... Przez ostatnie lata zlikwidowano oddzial polozniczo-gienkologiczny i pediatrie, chociaz mial to byc jeszcze nie dawno szpital matki i dziecka Budowa bloku operacyjnego stoi od miesiecy, rozpoczęte remonty wloka sie w nieskonczonsc Oddzial internistyczny praktycznie sie zamyka, bo zostalo 2 lakarzy, mali pacjenci i ich rodzice czekajacy w wielkiej kolejce do poradni chirurgicznej nie maja nawet gdzie usiasc i okupuja trawniki przed budynekiem albo koczuja w samochodach... przyklady mozna mnozyc, a pani rzecznik chwli sie poradnia kardiologiczna???

 7. 7
  0
  ~ KOKO
  Czwartek, 30.06

  Problemem tego miasta jest brak specjalistyki na poziomie klinicznym.

 8. 8
  +1
  ~ NFZ
  Czwartek, 30.06

  heh a w drugiej odnodze tego szpitala po drugiej stronie jezdni - nie przyjmuja tam dorosłych i odsyłaja bezczelnie do innych miast (mimo, że ta specjalizacja jest też i u nich - ale dla wybranych)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3846001625061