Piątek, 12.08.2022, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dawną siedzibę liceum Miasto sprzeda za złotówkę. Biblioteka zamiast mieszkań? 

23.06.2022, 18:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dawną siedzibę liceum Miasto sprzeda za złotówkę. Biblioteka zamiast mieszkań? 

Od czasu przeprowadzki III LO na ul. Browarną budynek przy ul. Saperów 14F stoi pusty. Dziś, 23 czerwca, radni zgodzili się, aby Miasto sprzedało go marszałkowi za 1 zł. W zamian, za tyle samo, otrzyma działkę przy ul. Junaków.

 

To marszałek zwrócił się do prezydenta Elbląga z propozycją przeniesienia praw własności dawnej siedziby III Liceum Ogólnokształcącego na rzecz województwa warmińsko-mazurskiego. Radni na to przystali i dziś (23 czerwca) podczas sesji przyjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zbycie w drodze bezprzetargowej na rzecz Województwa Warmińsko–Mazurskiego, za cenę niższą niż wartość rynkowa, nieruchomości położonej w Elblągu przy ul. Saperów 14 F.  

 

Prezydent zaproponował Marszałkowi przeniesienie w zamian na rzecz Gminy Miasto Elbląg prawa własności zabudowanej nieruchomości, położonej w Elblągu przy ul. Junaków. Strony ustaliły, iż wzajemne przeniesienie praw do nieruchomości mogłoby nastąpić za obniżoną cenę, wynoszącą 1 zł za każdą z nieruchomości

- czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

 

Przypomnijmy. Do sierpnia 2018 roku w budynku przy ul. Saperów mieściło się III LO. Jednak od momentu gdy liceum przeniosło się do dawnej siedziby gimnazjum przy ul. Browarnej stoi pusty. Kilka lat temu obiektem zainteresowało się Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które chciało zaadaptować go na mieszkania. Realizację tego pomysłu uniemożliwiły jednak względy techniczne. Chodziło m.in. o to, że przebudowa ograniczyłaby funkcjonowanie szkoły policealnej, która znajduje się w drugiej części budynku. - Problem dotyczy bezpieczeństwa użytkowników szkoły, ponieważ zostaną zamknięte drogi ewakuacyjne prowadzące do drugiej klatki schodowej. Budynek jako całość nie spełniałby wówczas wymaganych przepisów bhp i ppoż - tłumaczyli wtedy urzędnicy. 

 

Co teraz miałoby powstać przy ul. Saperów 14 F? Wcześniej planowano, że budynek miałaby zostać nową siedzibą Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu i Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli (obie placówki są w zarządzie województwa). Czy tak się stanie? Zapytaliśmy biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Do tematu wrócimy.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Ech wy
  Czwartek, 23.06

  Jak ja musiałem za wykup mieszkania bulic krocie. A tu od tak za 1 zł. Chorzy ludzi A.

 2. 2
  +4
  ~ Fa
  Czwartek, 23.06

  Geniusz Witolda tak rozświetla Elbląg, że noc się skróciła do 5 godzin a reszta doby to dzień rozświetlony złotym blaskiem blaskiem prezydenta miłościwie nam panującego. W ramach tego geniuszu realizuje się teraz zamiana zbutwiałych bud na ulicy junaków budynek dużej wartości rynkowej ( kilka milionów) - czy ktoś o standardowej inteligencji to ogarnia? Czy może cały ratusz jest inteligentny inaczej. To jest działanie z premedytacją na szkodę Elbląga.

 3. 3
  0
  ~ Mariusz Lewandowski
  Czwartek, 23.06

  Drogi Fa widzę że genijusz literaci na głupocie stawiasz. Miasto o Województow to częsci Polski i są fragmentami Skarbu Państwa. Skoro nikt tego budynku nie kupił to ma stać tak dalej ? Zapłać za ogrzewanie a wtedy niech se stoi. My na remont pomieszczeń po starym PZU wtłożyliśmy 40 tyś zł - za jedno pietro. Wiesz ile będzie kosztował remont tego budynku ? Może zechcesz zakasać rękawy i sam to wyremontować ? A co do chorych ludzi to faktycznie tylko tacy chcą wszystko dostać . Za wykup z ZBK zapłaciłeś 5% wartości to jak ci nie pasuje to ja je od ciebie kupię za dwa razy więcej niż ty zapłaciłeś za wykup - od ręki. Umawiać notariusza ?

 4. 4
  --1
  ~ Chłop piwożłop
  Piątek, 24.06

  Ocho, znów się uaktywnił Maniek Lewatywy, wielki obrońca cnót wszelakich " ptaka na motorku". Luzidup nieziemski. Cukruje,aż na wymioty zbiera, swemu guru. A swej gazetki elblog.pl nie umiał utrzymać. Ostatnie newsy tam sprzed roku a większość to ERROR.

 5. 5
  0
  ~ Elektryk
  Piątek, 24.06

  ~ Ech wy, za wykup czego? komunalki? To ile zapłaciłeś za mieszkanie 30 - 40tyś

 6. 6
  +1
  ~ ekspracownik światowida
  Piątek, 24.06

  Będzie tam kolejne zaplecze tańca Antoniego Czyżyka??? On pracuje dla marszałka (Światowid jest pod marszałkiem!!!!) Wymiana gdy Czyżyk jest przewodniczącym rady miejskiej w elbląskim magistracie. Ludzie przejrzycie co oni z nami robią!!!!

 7. 7
  0
  ~ Mariusz Lewandowski
  Piątek, 24.06

  Po pierwsze mój drogi piwiożłopie to twoim parszywym oszczerstwem zajmie się Policja i Sąd - Podobnie jak Pan Adrian Płączyński staniesz się sławny acz nie koniecznie lubiany. Gazeta jest w zawieszeniu bo podejmując się człokowstwa w Antypartii nie mam zamiaru grać obiektywnego dziennikarza jak wielu przedemną a czy portal i gazeta ruszą - czas pokaże. Po drugie skoroś taki głupi że nie rozumiesz co się pisze to się nie ośmieszaj i milcz . Przypominam ci też że potrafię w dupę dokopać jak trzeba i o ile masz chęć załapać się na taki rewanż to nie czekajac na działania Policji możesz mnie zaprosić na gołe pięści gdzie sobie sporo spraw mężczyźni wyajaśniają. Tyle czy taki piwiżłop to mężczyzna ? Pewnie nie skro wstydzie się swojego nazwiska.....

 8. 8
  +1
  ~ Mieszkania w Handlówce
  Sobota, 25.06

  Budynek obok dawne liceum handlowe świetnie nadaje się na mieszkania. Przenieść wszystko z niego do 3LO i zyskamy brakujące ciągle mieszkania.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2320058345795