Poniedziałek, 11.12.2023, Imieniny: Waldemar, Damazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowa inwestycja przy Komeńskiego?

21.06.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowa inwestycja przy Komeńskiego?
Źródło: https://www.google.com/maps

Elbląski sanepid planuje budowę nowej siedziby. Obiekt ma powstać na terenie przy ul. Komeńskiego, w sąsiedztwie szpitala miejskiego. Nieruchomość miałoby przekazać Miasto, najpierw jednak muszą się zgodzić na to radni. 

 

Głosowanie nad zgodą na zbycie w drodze bezprzetargowej nieruchomości przy ul. Komeńskiego na rzecz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu odbędzie się podczas sesji w czwartek (23 czerwca). Chodzi o dwie działki i łącznej powierzchni ponad 0,53 ha znajdujące się w sąsiedztwie szpitala miejskiego. W tym miejscu miałaby stanąć nowa siedziba elbląskiego sanepidu. W budynku znalazłyby się pomieszczenia biurowe, a także m.in. laboratoria mikrobiologiczne i chemiczne.

 

 

Dużo czas zajęłoby przedstawienie wszystkich argumentów "za" tą uchwałą. Proszę mi wierzyć, że jest to krok konieczny i nieodzowny biorąc pod uwagę obecną sytuację, a także te wyzwania, które niesie życie. Gorąco zachęcam do pozytywne zaopiniowania tego projektu uchwały. My już postaramy się wykonać resztę wykonać

 

- mówił Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu podczas Komisji zdrowia i spraw samorządowych. 

 

Na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami, nieruchomość jest zbywana w drodze bezprzetargowej osobom fizycznym i osobom prawnym, które prowadzą działalność charytatywną, opiekuńczą, kulturalną, leczniczą, oświatową, naukową, badawczo-rozwojową, wychowawczą, sportową lub turystyczną, na cele niezwiązane z działalnością zarobkową, a także organizacjom pożytku publicznego na cel prowadzonej działalności pożytku publicznego.

 

 

Na obszarze, na którym znajdują się nieruchomości, brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a wszelkie uzgodnienia związane z nową zabudową przedmiotowego terenu oraz lokalizacją zjazdu i wykonaniem drogi, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu będzie zobowiązana wykonać staraniem własnym

 

- czytamy w projekcie uchwały.

 

Obecnie siedziba Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mieści się w nieremontowanym od lat budynku po byłym Plastyku, przy ul. Królewieckiej, a jej laboratoria w obiekcie przy ul. Bema. W Elblągu funkcjonuje również Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu, która zajmuje pomieszczenia wynajmowane w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Bema. Docelowo obie instytucje miałyby znaleźć się w nowym obiekcie przy ul. Komeńskiego. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ HMMMM
  Wtorek, 21.06

  Z tego co wiem to Stacja Powiatowa nie ma laboratoriów. Wysoki poziom artykułu dobrze, że ktoś się dowiedział jak wygląda struktura zanim napisał. Ciekawe skąd PSSE w dobie tak dużego deficytu budżetowego weźmie tyle milionów na wybudowanie siedziby...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3923652172089