Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Święto elbląskiego pułku. "Wypełniamy słowa przysięgi wojskowej" (zobacz zdjęcia)

09.06.2022, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Święto elbląskiego pułku. "Wypełniamy słowa przysięgi wojskowej" (zobacz zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich

Nasze święto przypada w czasie pokoju, jednak współczesne zagrożenia sprawiają, że zwiększyła się skala niebezpieczeństwa oraz waga zadań, które na nas spoczywają. Od wielu miesięcy, w dzień i w nocy, wypełniamy słowa przysięgi wojskowej, czuwamy nad bezpieczeństwem nas wszystkich, strzegąc polsko-białoruskiej granicy. Obowiązki służbowe, do których zostaliśmy powołani, wykonujemy na najwyższym poziomie - mówił płk Piotr Pankowski, dowódca 16. Żuławskiego Pułku Logistycznego. Zobacz zdjęcia.

 

 

Uroczysty apel z okazji święta 16. Żuławskiego Pułku Logistycznego odbył się dziś, 9 czerwca, na terenie jednostki przy ul. Łęczyckiej. - Święto pułku jest okazją do podsumowania działań żołnierzy i podziękowania im za solidny i solidarny wysiłek - podkreślił dowódca pułku. 

 

 

To dzięki waszemu, żołnierze i pracownicy wojska, zaangażowaniu, wiedzy, profesjonalizmowi utrzymywana jest wysoka gotowość bojowa jednostek 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. To zaszczyt dowodzić tak profesjonalnym zespołem. Naszym celem jest przyszłość, a przeszłość i teraźniejszość są dla nas środkami do lepszego przygotowania się do nowych zadań

 

 

- mówił płk Piotr Pankowski.

 

16. Żuławski Pułk Logistyczny jest spadkobiercą 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego. Powstał w 2019 roku, jako pierwsza tego typu jednostką w Polsce. Do jego głównych zadań należy utrzymanie sprzętu znajdującego się na wyposażeniu 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. - Ponad 3 lata istnienia pułku to ciężka służba i praca żołnierzy i pracowników wojska - dodał dowódca pułku. - Udowodniliśmy, że jesteśmy jednostką profesjonalną, dynamicznie rozwijającą się, która nie boi się nowych technologii i czeka na nowe wyzwania. Takie wartości jak poczucie obowiązku, przywiązanie do tradycji, a nade wszystko honor są i zawsze będą bliskie żołnierzom i pracownikom naszego pułku.

 

 

Z nieskrywaną przyjemnością uczestniczę w obchodach święta 16. Pułku Logistycznego, jednostki, która w 16. PDZ zajmuje szczególne miejsce. Stanowi bowiem zaplecze logistyczne i remontowe dla sprzętu bojowego, jednostek wojskowych, a jej żołnierze i pracownicy to zgrany zespół fachowców, których profesjonalizm jest najlepszą wizytówką. Są w naszym życiu służbowym chwile, w których, jako przełożeni możemy wyrazić naszą wdzięczność i uznanie za uczciwą i rzetelną służbę i pracę. Dziś, stojąc przed państwem, czuję dumę i satysfakcję, że w strukturze 16. PDZ mamy tak ważne i niezawodne ogniwo

 

- słowa podziękowania do żołnierzy i pracowników pułku skierował gen. dyw. Krzysztof Radomski, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

 

Podczas święta pułku wręczono również wyróżnienia i nagrody dla żołnierzy i pracowników pułku. Dowódca płk Piotr Pankowski wyróżniony został Kordzikiem Honorowe Sił Zbrojnych RP. 

 

Do wspólnego świętowania zaproszono gości. Udział w uroczystym apelu wzięli m.in.: wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztof Radomski, dowódcy jednostek dywizji, przedstawiciele służb mundurowych, władz samorzadowych, rodziny żółnierzy oraz przedszkolaki i uczniowie klas mundurowych. 

 

Podczas święta pułku upamiętniono również o Andrzeja Zielke oraz kpr. Krystiana Andrzejczaka, żołnierzy 16. Batalionu Remontowego, którzy zmarli w 2004 roku podczas misji stabilizacyjnej w Iraku. Tradycyjnie przy tablicach upamiętniających poległych żołnierzy złożono kwiaty i zapalono znicze. Na zakończenie apelu odbyła się defilada jednostek i sprzętu 16. PDZ. Udział w niej wzięli również uczestnicy III Rajdu Motocyklowego Weteranów.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Święto elbląskiego pułku ( zdjęć 40 )
Dodano: 2022-06-09 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ ???
  Czwartek, 09.06

  A doceniacie cywili, czy tak jak Anżej?

 2. 2
  +1
  ~ takipis
  Czwartek, 09.06

  Pisowskie Błaszczaki, ja się pytam, kiedy będzie najważniejszy sprzęt dla wojska - mobilne ołtarze?

 3. 3
  +2
  ~ Hehe
  Czwartek, 09.06

  Niespełnione marzenia tatusiów...Idą bo: darmowa chata, niezła i stabilna kasa...same głąby, po kilku poprawkach byleby zdać szkołę...matury z najniższym wynikiem( o ile w ogóle)...Odbębnią swoje, kasę przytulą i " można świat dogaaaniać"...

 4. 4
  +2
  ~ Black
  Piątek, 10.06

  Jaki to będzie zaszczyt dla tych durniow, moc już niedługo poleć chwalebne za banderowska, samostijna derzawe. Anzej Dzuma już im to obiecał przeca, że ich tam wyślę, a Rosjanie przerobią tych becwalow na mielonkę.

 5. 5
  0
  ~ Zaczęli
  Piątek, 10.06

  Zamiast podziękowań to tu konentujacy jak zwykle , jad i chamstwo. Widac ze w wojsku nie byli ciapciaki.

 6. 6
  --2
  ~ ~ Zaczęli
  Piątek, 10.06

  widać elektorat biedronia.

 7. 7
  0
  ~ dziadek
  Piątek, 10.06

  Ło Matko Bosko!!!

 8. 8
  --1
  ~ adax
  Piątek, 10.06

  Jak zwykle na każdym elbląskim portalu; jad, chamstwo, cwaniactwo, wyśmiewanie i drwiny. Oczywiście na różne tematy polityczne czy gospodarcze najwięcej mają do powiedzenia ci którzy o 5 rano z piskiem opon zapier..... do Wójcika albo ci którzy czekają na otwarcie Borysa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1350610256195