Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA: Najlepiej by było, gdyby wybory samorządowe odbyły się na wiosnę 2023 roku

09.06.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA: Najlepiej by było, gdyby wybory samorządowe odbyły się na wiosnę 2023 roku
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
REKLAMA

„Nie tylko Zjednoczona Prawica się nad tym zastanawia, bo ja odbywam bardzo wiele spotkań z samorządowcami i wielu samorządowców zastanawia się właśnie nad tym, jak pogodzić przyszłoroczne wybory parlamentarne z ewentualną kampanią w wyborach samorządowych. Uważamy, że najlepiej będzie,  gdybyśmy wybory samorządowe przeprowadzili na wiosnę 2023 roku” – mówił w internetowej części Rozmowy w południe w RMF FM Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA.„Przypomnę, że te kampanie byłyby równolegle prowadzone, choćby od strony organizacji wyborów, tzn. kwestia powołania komisji wyborczych, które muszą być oddzielne, kwestia startowania osób do wielu organów. Jedna osoba mogłaby stratować np. w wyborach parlamentarnych i wyborach samorządowych. W moim przekonaniu także od strony wyborców, od strony ludzi, którzy będą wybierać swoich przedstawicieli w samorządzie i w parlamencie, lepiej by było gdyby te kampanie były rozdzielone, żeby to nie była jedna kampania, w której wybiera się osoby do sejmiku województwa, do powiatu, do gminy, na wójta, burmistrza, prezydenta” – dodał wiceszef MSWiA.Roch Kowalski pytał swojego gościa również o uchodźców, którzy po wybuchu wojny w Ukrainie masowo zaczęli przyjeżdżać do Polski. Zdaniem wiceministra jest to „wyjątkowa migracja”. „Nie tylko ze względu na to, że 90 proc. to kobiety z dziećmi, ale to także od tej strony wyjątkowa migracja, że blisko 40 proc. osób, które są w wieku produkcyjnym, dziś już podjęło legalną pracę w Polsce” – mówił Szefernaker. „I nie mówię o jakimś dorabianiu, legalną pracę w Polsce, gdzie płacą podatki, gdzie przedsiębiorcy mogę skorzystać z usług tych pracowników i oni pracują także na polskie PKB. Myślę, że to jest warte powtarzania i warte odnotowania, że jest to pod tym względem również wyjątkowa migracja” – dodał.

 

Rozmowa na RMF24.pl

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ anatol
  Czwartek, 09.06

  My młodzi także jesteśmy za wyborami samorzadowymi za rok , wiosną / w kwietniu .2023 roku / , a wybory parlamentarne jesienią , czyli pażdziernik 2023 r.

 2. 2
  +7
  ~ się narobiło
  Czwartek, 09.06

  Wituś - gratulacje! Dostałeś gratis 6-7 głodowych pensji. Jak ty to wytrzymasz mimo, że znany jesteś z poświęcenia dla mieszkańców. No a "radni"? Może wtedy wpadną na swój pierwszy pomysł dla miasta. Wynik wyborów parlamentarnych będzie miał wpływ na samorządowe, ale "uzasadnienie" przesunięcia w czasie małą inteligencją Polaków, to wyjątkowe dla nich uznanie szefernaków, cokolwiek to znaczy.

 3. 3
  +3
  ~ Kryspin
  Czwartek, 09.06

  Gdy PiS majstruje przy wyborach i zapowiada zmiany w ordynacji wyborczej to znak że się boi. Słusznie - niech się już zaczyna bać o swój wynik.

 4. 4
  +4
  ~ Będzie bez zmian
  Czwartek, 09.06

  Pis wie co robi i niestety wygra, do przyszlego roku będzie podnosil procenty, a pod koniec oglosi koniec inflancji i spadek stóp procentowych, społeczenstwo oszaleje ze szczęścia, do tego podwyższą 500 plus i opozycja będzie mogla cmoknąć się w nocha !

 5. 5
  --2
  ~ Mariusz Lewandowski
  Piątek, 10.06

  Myślę że dni PIS-u są już policzone. Skoro porozdawali intratne stanowiska zdrajcą od Bielana który jak Opaczewski za stanowiska sprzedali swoje ugrupowanie to ludzie z PIS tego nie zapomną bo to oni pracowali na wynik , a konfidenci dostali konfitury. Władza Kaczyńskiego się skończy gdy jego aktyw stanie się nieaktywny i w Elblągu ową stagnację widać. Nie mając szans na walkę z politykami innych opcji zaczęli walczyć z grobami czerwonoarmijców - to już polityka padlinożerna. Inflacja to nie Babcia którą Wilk może zadusić poduszką i zjeść przed przyjściem Czerwonego Kapturka dlatego dojdzie do zmian. Tyle że jak Ordynację Wyborczą zmienią tak jak Sądownictwo to trzeba będzie wyjść na ulicę i zamiast pracować w komisjach wyborczych - obrzucać je butelkami z benzyną.

 6. 6
  --2
  ~ Mariusz Lewandowski
  Piątek, 10.06

  cd - I tu panowie macie wyjaśnienie raptownego wzrostu cen paliwa - Obajtek zakłada że są granice finansowe zaangażowania w działalność polityczną i nikt tych butelek z benzyną nie będzie rzucał. A na wszelki wypadek zyski wypracowane spekulacyjną cena paliwa przeznaczy na wsparcie tych działań Kaczyńskiego które są zagrożone brakiem kasy po zmniejszeniu skali podatkowej która o dziwo spowodowała zwiększenia podatków i zmniejszenie kwot do wypłaty. Miska ryżu którą obiecał nam Morawiecki staje się coraz mniejsza i tylko patrzyć jak zamiast schabowego zaproponują nam kolet z psa i zupkę na szczurzych łapkach. Bo Kacze są pod szczególną ochroną Nad-ministra Ziobry

 7. 7
  +6
  ~ Tomuś z dębu
  Piątek, 10.06

  MaRyjuszku - tobie pomyliło się z Ukrainą - to tam patriotycznie, ci co nie mogli uciec za granicę, obrzucają wszystko mołotowami bo darowane uzbrojenie nadal sprzedają. Ponadto benzyna jest droga i ciągle drożeje. Może lepiej i taniej wal z bańki w lokale wyborcze skoro ci się pogarsza. Czym ty się różnisz od pisistów? Oni coś dają ludowi, a ty ciągle wazelinujesz w nierobach i wygłaszasz o nich koronki. W samorządzie należy popierać każdego kto słucha mieszkańców, kto im pomaga i o nich dba, kto obiecuje i dotrzymuje słowa, kto przestrzega prawa i przyzwoitości. Nawet gdy nie jest kumplem. Kumpla, który jest leniem i służy "swoim" , możesz tylko wazelinować, a to okropny zapach. Czerepaki rozmnażają się przez przyzwolenie.

 8. 8
  +7
  ~ płać ML
  Piątek, 10.06

  Lewandowski - ty jesteś taki czy udajesz, bo wszyscy wiedzą na co idzie kasa z paliw. Spadło zaangażowanie w pomoc Ukraińcom więc wszyscy , tak świadomie jak ty, sfinansują wszelką "pomoc" dla "braci" i "przyjaciół". Obrzydliwe, bo potomek Wołynian też dołoży się do tego demokratycznego procederu. Chichot 11 lipca. Podobnie z bankami - kasa musi być dla krzykaczy z Kijowa. Zastanawia wzrost stóp % i niemożliwość otrzymania kredytów - gdzie znika forsa?

 9. 9
  --2
  ~ Upainiec
  Piątek, 10.06

  Uwielbiam Ukrainę i Ukraińców, a wszystkich narodowych polskich "patriotów" zabilbym tak, jak mój pradziadek zabijał was na Wołyniu. Już was tam nie ma, bo jesteście ciency

 10. 10
  --2
  ~ Mariusz Lewandowski
  Piątek, 10.06

  Tomuś sam ze walnij baranka w jakiś dąb - może co rozum wróci. Idź na Dolinkę w sobotę . Jako fan wazeliny widzisz ją wszędzie - za chwilę będziesz miał jej smak w ustach. Ja wiem o czym mówię a tobie jak się nie podoba to co pisze pozostaje tylko milczeć i nie czytać . Moje opinie nie muszą ci się podobać ale skoro nie umiesz pokazać lepszych to te swoje posmaruj dokładnie twoją ulubioną wazeliną i wsadź je sobie tam gdzie lubisz. Czerepak to przy tobie genijusz do kwadratu . Płacę i trudno bo skoro muszę płacić za to że z Rosją walczą w Doniecku to wolę to niż żeby berlin płaci za to że będziemy się bić z armią Putina w Elblągu czy Braniewie. A debili typu UPApiec z czystym sumieniem pozbawię głowy - organ nie używany jak widać zanika i dekapitacja debila nie powinna nikogo dziwić.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5192620754242