Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Krynica Morska: Będą przedterminowe wybory burmistrza. Znamy datę!

08.06.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Krynica Morska: Będą przedterminowe wybory burmistrza. Znamy datę!
fot.archiwum redakcji

Przedterminowe wybory burmistrza Krynicy Morskiej odbędą się 24 lipca. Termin zgłaszania kandydatów na to stanowisko upływa 30 czerwca, o północy. Dotychczasowy włodarz stracił mandat po tym, gdy został skazany prawomocnym wyrokiem za przekroczenie uprawnień podczas jednej z miejskich inwestycji. 

 

Prezes Rady Ministrów, rozporządzeniem z 4 czerwca, zarządził przeprowadzenie przedterminowych wyborów burmistrza miasta Krynicy Morskiej. Ich termin wyznaczył na 24 lipca. 

 

Zgodnie z kalendarzem wyborczym stanowiącym załącznik do rozporządzenia termin zgłaszania miejskiej komisji wyborczej kandydatów na burmistrza upłynie 30 czerwca o północy. Natomiast obwieszczenie miejskiej komisji wyborczej o zarejestrowanych kandydatach na burmistrza musi być podane do wiadomości publicznej do 11 lipca. Data zakończenia kampanii wyborczej to 22 lipca o północy.

 

Przypomnijmy. Dotychczasowy burmistrz Krynicy Morskiej stracił mandat burmistrza po tym, gdy pod koniec kwietnia został skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Chodzi o przekroczenie przez niego uprawnień przy realizacji Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Rybackiej. Śledztwo w tej sprawie dwa lata temu przeprowadziła malborska prokuratura. We wrześniu 2020 r. śledczy postawili włodarzowi nadmorskiego miasta łącznie pięć zarzutów dotyczących przestępstw, które miał on popełnić w 2018 roku. Jak informowała wtedy rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk, dotyczyły one m.in. przekroczenia uprawnień i podrobienia dokumentów (w tym również aneksu do umowy o realizację inwestycji) w zakresie rzeczywistej daty ich sporządzenia, nakłaniania do popełnienia przestępstwa innej osoby i niedopełnienia obowiązków w zakresie należytej weryfikacji prac wynikających z umowy.

 

Akt oskarżenia przeciw burmistrzowi trafił do Sądu Rejonowego w Malborku. 29 września ubiegłego roku zapadł wyrok w tej sprawie. Burmistrza uznano za winnego i m.in. pełnienia funkcji publicznych. W kwietniu tego roku Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok skazujący dla Krzysztofa S.

 

Sąd Okręgowy w Gdańsku wyrokiem z dnia 28 kwietnia 2022 roku zmienił zaskarżony wyrok, wymierzając oskarżonemu karę grzywny w wysokości 350 (trzysta pięćdziesiąt) stawek dziennych, ustalając wysokość jednej stawki dziennej na 100 (sto) złotych. W pozostałej części zaskarżony wyrok utrzymano w mocy, w tym zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych orzeczony na okres 3 (trzech) lat

 

- informował Tomasz Adamski, rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku.

 

Prawomocny wyrok skutkował utratą mandatu. Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Gdańsku II w sprawie wygaśnięcia mandatu burmistrza pojawiło się dopiero 30 maja, jednak sam Krzysztof S. już dzień po ogłoszeniu wyroku pożegnał się ze stanowiskiem. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Mariusz Lewandowski
  Środa, 08.06

  A co ze sprawą zniszczenia "Róży Wiatrów" i oszustwa zrobionego wspólnie z PTTK ? Za tą sprawę ktoś powinien iść na długie lata za kraty a sam były burmistrz jako dozorca majątku po obiekcie być wywieziony na wozie z gnojem. Szkoda że tak długo to trwało .....

 2. 2
  --1
  ~ ZMIANY
  Czwartek, 09.06

  Może wybiorą mądrego człowieka bo poprzednicy to ????

 3. 3
  0
  ~ Truso
  Czwartek, 09.06

  Czy to ten przeciwnik przekopu mierzei?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4515819549561