Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Do kardiologa na NFZ. Na wizytę poczekamy nawet rok

10.06.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Do kardiologa na NFZ. Na wizytę poczekamy nawet rok
Źródło: pixabay.com/zdjęcie jest ilustracją do tesktu

Ponad siedem miesięcy, to średni czas na wizytę u kardiologa w województwie warmińsko-mazurskim. Jak długo są kolejki do tego specjalisty w samym Elblągu? Sprawdzamy.

 

Długie terminy oczekiwania na wizytę u specjalisty to codzienność, z którą muszą zmagać się elblążanie. Sprawdzamy, jak wyglądają w Elblągu dostęp do lekarzy poszczególnych specjalności na NFZ. Tym razem, na prośbę Czytelnika info.elblag.pl, przyglądamy się kolejkom do kardiologa. 

 

Najkrótsze terminy oczekiwania na wizytę, jak podaje informator o terminach leczenia NFZ, są obecnie w dwóch elbląskich przychodniach. W NZOZ "Twoje Zdrowie EL" przy ul. Orzeszkowej 13 na wizytę trzeba poczekać 177 dni (to dane z 5 maja). Najbliższy termin możliwej wizyty przypada 12 stycznia 2023 r. Tylko trochę później zostaniemy przyjęci w poradni Kardiomed przy ul. Królewieckiej 146 (pierwszy wolny termin: 18 stycznia 2023 r.).

 

Na konsultację z kardiologiem w poradni kardiologicznej w Szpitalu Miejskim Jana Pawła II przy ul. Komeńskiego trzeba poczekać rok. Tu najbliższy wolny termin wizyty, jak podaje informator NFZ, przypada 7 czerwca 2023 r. 

 

Ministerstwo zdrowia planuje zmiany w systemie rejestracji, które zdaniem resortu mają wpłynąć na skrócenie kolejek. Obecnie możemy się zarejestrować do specjalisty telefonicznie lub osobiście w poradni. Od maja przez Internetowe Konto Pacjenta można zarejestrować się na wizytę u kardiologa oraz na badania specjalistyczne: rezonans magnetyczny i tomografię komputerową. Na razie pilotaż będzie realizowany w dwóch województwach: łódzkim i mazowieckim. 

 

Następny krok spowoduje, że wygoda korzystania z usług zdrowotnych będzie większa

- mówił o pilotażu e-rejestracji minister zdrowia Adam Niedzielski w trakcie konferencji prasowej w maju. 

 

Szef resortu zdrowia przyznał, że dzięki e-rejestracji szykuje się ogromna rewolucja w dostępie do specjalistów oraz na specjalistyczne badania. - E-usługi dla pacjentów są fundamentem cyfryzacji, e-rejestracja zwiększy dostępność do świadczeń zdrowotnych - tłumaczył minister Niedzielski.

 

Na możliwość skorzystania z takiej opcji elblążanie muszą jeszcze poczekać... podobnie jak na samą wizytę u specjalisty. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ AW
  Piątek, 10.06

  A może półtora roku już czekałem więc rok to jaką ś promocja

 2. 2
  +7
  ~ AW
  Piątek, 10.06

  A może półtora roku już czekałem więc rok to jakaś promocja

 3. 3
  +9
  ~ Fakty
  Piątek, 10.06

  Tak dokladnie, czekałam 1,5 roku , to kpina , a jednocześnie chodzę prywatnie, zeby przeżyć w trakcie czekania! Na NFZ założyli mi holtera, super myślę sobie, ale wizyta i rozmowa o wyniku za 2 mce , no nieźle moze dożyję! Prywatnie po podwyzkach nie dam rady , proszę pomodlcie się o mnie i o takich jak ja ! Dziękuję pani posel PO za takie rządy w szpitalu i walkę w sejmie o nasze zdrowie,

 4. 4
  +6
  ~ Czytelnik
  Sobota, 11.06

  Witam półtora roku to dla mnie było by super ja czekam nie długo gdzie 2 lata.

 5. 5
  +11
  ~ jan -49
  Sobota, 11.06

  na wizyte z NFZ czeka sie ponad rok tak jest w przychdni przy szpitalu wojewodzkim ale gdy zaplacisz prywatnie to jestes przyjety na oddzial szpitala natychmiast wiec jak ktos jest powaznie chory na serce to albo kasa albo M1 na debicy taka jest rzeczywistosc wiec na ten temat duzo poniewaz jestem po zawale

 6. 6
  +3
  ~ Pawlak
  Sobota, 11.06

  w Szczecinie czeka się góra pięć dni.

 7. 7
  +10
  ~ kij
  Sobota, 11.06

  To po co płacimy składkę zdrowotną? Jeżeli termin oczekiwania będzie dłuższy niż 1 miesiąc to NFZ powinien zwrócić składkę za każdy miesiąc . Wtedy bedzie można skorzystać z prywatnej "obsługi" przez specjalistę.

 8. 8
  +6
  ~ Nieznany
  Sobota, 11.06

  Trzeba poprosić żeby ścieśnić się w kolejce wtedy się zdecydowanie skróci

 9. 9
  +2
  ~ viki
  Niedziela, 12.06

  Podziękujcie temu premierowi, którego rząd obniżył limit przyjęć na uczelnie medyczne.

 10. 10
  0
  ~ kolko
  Niedziela, 12.06

  ŻYJESZ to ciesz się jutro będzie lepiej .Jabłko z wieczora i nie potrzeba doktora .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0685291290283