Poniedziałek, 5.12.2022, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Opłaty za ciepło wzrosną o 50 proc.?

20.05.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Opłaty za ciepło wzrosną o 50 proc.?

Elblążanie mogą niebawem płacić za ogrzewanie o 50 proc. drożej? Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe stawki cen za ciepło dla Energii Kogeneracji. - Ubiegły rok był rekordowy jeśli chodzi o ograniczanie strat ciepła na naszych sieciach - zaznaczył Prezes EPEC Andrzej Kuliński podczas wczorajszej (19.05.) konferencji prasowej.

 


- Energa wprowadza zatwierdzone przez URE podwyżki w wysokości 80%, co dla mieszkańców przełoży się na 50% wzrost opłat – mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga – My realizujemy podwyżki na poziomie 10%, przy inflacji rzędu 12%. Szok i niedowierzanie jak można przygotować takie taryfy. Nie rozumiem takiej podwyżki cen. Tak wysoka taryfa, kiedy zacznie się okres grzewczy będzie miała olbrzymi wpływ na koszt utrzymania.

 

 

Widzę już odpowiedź Energii Kogeneracji, że dali taką taryfę jaką zatwierdziła URE, tyle tylko, że nasz EPEC też występował o akceptację taryf i są one niższe

 

– stwierdził Wiceprezydent Elbląga Janusz NowakPrezes EPEC Andrzej Kuliński zapewniał, że spółka miejska chce stabilizować ceny. - EPEC chce w miarę możliwości zabezpieczyć się od działania czynników makroekonomicznych - mówił.

 

 

Nadal modernizujemy źródło ciepła przy ul. Dojazdowej i uczestniczymy w budowie farmy fotowoltaicznej. Przed nami dalsze projekty modernizacji sieci ciepłowniczej, a ubiegły rok był rekordowy jeśli chodzi o ograniczanie strat ciepła na naszych sieciach. Warto tu dodać, że wciąż czekamy na możliwości aplikowania do projektów, które umożliwią nam przestawianie się na niskoemisyjność

 

– dodał Andrzej Kuliński.

 


Więcej na temat podwyżek ciepła pisaliśmy w materiale "Droższe ogrzewanie? EPEC planuje podwyżkę taryf nawet o ponad 10 proc."

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ Out
  Piątek, 20.05

  Kuliński to co potrafisz już widzieliśmy i słyszeliśmy. obiecujesz gruszki na wierzbie żyjesz z naszych pieniędzy nic nie robiąc, ściągasz firmy doradcze jakby epec mało miał pracowników. Chłopie zamilcz pakuj się wyjedź nie wracaj

 2. 2
  +17
  ~ gdakacze
  Piątek, 20.05

  Zakładając, że tych trzech gadaczy ma honor, to zapowiadając podwyżkę o 50% za GJ utracili już 70% tego "honoru" który Wróblewski postawił na szali w czasie kampanii. Zarówno dla wróblewskiego i nowaka było by lepiej gdyby się nie wypowiadali tylko wykonywali swoje obowiązki, bo za to "dziwienie się" dostaniecie podziękowanie od mieszkańców w komentarzach i głosowaniu wyborczym. nie macie wstydu. siedzicie, śpicie, dziwicie się że życie płynie. Pandemia jest zawieszona więc przestańcie się odkażać przynajmniej przez miesiąc i zajmijcie się miastem. Mieszkańcy nie dostali 100% podwyżki nawet swojej pensji, a wy bezwstydnie bierzecie kokosy i się dziwicie. Wszędzie śmierdzi kozłem i czerepakiem. Zapoznajcie się z pojęciem wstyd.

 3. 3
  +18
  ~ śliniaczek?
  Piątek, 20.05

  Wróblewski - po wielkiej batalii z Energą, bieganiu do ministerstw na skargę, z postrzępionym w walce ogonem podpisałeś tajną umowę z Energą, co "RM" zatwierdziła. Teraz się dziwisz? Nie czytałeś kolejny raz tego co podpisujesz - przetargi, umowy, ... . Niby dorosły facet, a płaczek. Gdybyś ty chłopie miał poczucie wstydu.

 4. 4
  +16
  ~ Czekamy!
  Piątek, 20.05

  pan wiceprezydent ongiś mówił, że jako członek rady nadzorczej nie będzie brał pieniędzy. Czy będzie na tyle odważny, że to potwierdzi?

 5. 5
  --2
  ~ Szok43
  Piątek, 20.05

  Oto mamy Polski ład i wspaniałe perspektywy , bo gruby kot z myszami jak zwykle nie dopilnował .Sporo ludzi czeka zimna połowa roku w domu (Emeryci ) bo będą mocno przykręcać kaloryfery .Czyli będzie popyt na ciepłe śpiwory na jesień ,zimę i wiosnę bo lepiej spać w ciepłym śpiworze niż pod zimną kołdrą co nie trzyma temperatury .

 6. 6
  +16
  ~ Stefan Rembelski
  Piątek, 20.05

  Sprawdźcie sonie jak funkcjonuje Termiczna Utylizacja Odpadów w Koninie ( spalarnia), ile daje miastu ciepła , energii elektrycznej i jak ratuje Konin i okoliczne gminy przed wysokimi opłatami za utylizację odpadów. Podobny projekt władze Elbląga potępiły w czambuł . Czemuś biedny - boś głupi, czemuś głupi - boś biedny. Dodam jeszcze, ze wkład własny Konina i Związku Gmin nie przekroczył 100 tys. złotych przy całkowitym koszcie inwestycji rzędu 300 milionów złotych . I co mądrale teraz ludziom powiecie? Pochwalcie się ile ekspertyz macie na półkach ile one kosztywał elbląskich podatników i co można z nimi teraz zrobić ? - wyrzucić do kosza ? Wiecie oc w takiej sytuacji oznacza zachowanie honorowe?

 7. 7
  +11
  ~ Mieszkanka
  Piątek, 20.05

  wielki ptak obiecywal obnizki a jest podwyzka? czyzby wiec klamal? nie wierze! jesli tak to licze ze zlozy urzad honorowo.

 8. 8
  +4
  ~ Może o tym
  Sobota, 21.05

  A ja gratuluję Pani Skarbnik z Rychlik prestizowego miejsca wśród skarbników samorządowych i Panu Lichuszewskiemu takiego pracownika z tak odpowiedzialnością! Brawo ! Taki duet dla gminy to jest sukces!

 9. 9
  +6
  ~ generał
  Niedziela, 22.05

  dziękuje Witold. taki był plan

 10. 10
  --2
  ~ proste jak budowa cepa
  Niedziela, 22.05

  ktoś musi ponosić koszty wojny ma Ukrainie a kto, jak nie polskie bratanki. Trzeba zapłacić za ich broń lokum wikt opierunek leczenie szkołę sankcje dla złego Putina. Tacy idioci rządzą Wolską od gmin po prezydentów tak dbają o polskich obywateli żyły se wypruwają jak to jeden z czołowych wolskich idiotów mówił publicznie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2699768543243